STRAMA: wycieczki jednodniowe z Zakopanego.

 
 
 
 

Jednodniowe wycieczki zagraniczne dla grup zorganizowanych

 

Słowacki Raj, Poprad - Słowacja

poprad

"Słowacki Raj" to przepiękna kraina leżąca na Spiszu w środkowo-wschodniej Słowacji. Zajmuje obszar 198 km kwadratowych. W roku 1988 utworzono tu park narodowy. Pierwotnie cały teren obecnego parku był jednolitą płaszczyzną, którą rzeki Hornad i Hnilec oraz potoki Veľký Sokol, Suchá Belá i Biely potok pocięły na kilka mniejszych i większych płaskowyżów. W ciągu tysięcy lat w Słowackim Raju wytworzyły się charakterystyczne wąwozy z wodospadami. Na płaskowyżach jest wiele krasowych utworów - jam i jaskiń. Szlak wielokrotnie przekraczając potoki prowadzi atrakcyjnymi wiszącymi mostkami lub trawersuje pionowe skały nad nurtem rzeki.


 

Spiski kraj - Słowacja

Zamek_spiski

Na tej wycieczce poznamy bogatą historię Spisza i jego zabytków oraz przepiękne krajobrazy. Mijamy Tatry Bielskie i wjeżdżamy na rozległe tereny Spisza.Pierwszy przystanek to Keżmarok - urokliwe miasteczko pochodzące z przełomu XIV i XV wieku, gdzie zobaczymy nietypowy, zbudowany na zasadach średniowiecznych rynek z barokowym ratuszem i zamkiem.

Jaskinia Bielska, Sczyrbskie jezioro - Słowacja

szczyrbskie-pleso

Wycieczka łącząca piękno wnętrza Ziemi z niesamowitością i urokiem jej tworów na powierzchni. Po przekroczeniu granicy Państwa i minięciu Tatr Bielskich udamy się do Jaskini Bielskiej - najsłynniejszej i najpiękniejszej w Tatrach, a znanej w świecie z pionierstwa w dziedzinie elektryczności, jej ciąg rozświetliło już w XIX wieku światło 300 żarówek


 

Jaskinia Bielska - Stary Smokowiec (Hrebienok)

Dolina_Zimna_Woda

Wycieczka łącząca piękno wnętrza Ziemi z niesamowitością i urokiem jej tworów na powierzchni.Po przekroczeniu granicy Państwa i minięciu Tatr Bielskich udamy się do Jaskini Bielskiej - najsłynniejszej i najpiękniejszej w Tatrach, a znanej w świecie z pionierstwa w dziedzinie elektryczności, jej ciąg rozświetliło już w XIX wieku światło 300 żarówek


Jaskinia Bielska, Poprad - Słowacja


jaskiniaPo przekroczeniu granicy i minięciu Tatr Bielskich udamy się do Jaskini Bielskiej - najsłynniejszej i najpiękniejszej w Tatrach, a znanej w świecie, gdyż jej ciąg rozświetliło już w XIX wieku 300 żarówek. Odkryto w niej ponad 2 km korytarzy, spośród których do zwiedzania udostępniono przeszło kilometr. Można obserwować wiele interesujących utworów naciekowych: stalagmity, naciekowe wodospady, podziemne jeziora. Nazwy poszczególnych obiektów oddają dobrze ich charakter np.: Dom Wielkich Wodospadów, Komora Zbójnicka, Gaj Kaktusowy, Złote Jeziorko, Sala Palmowa. Czas zwiedzania jaskini ok. 70 minut.


 

Gorące baseny - Oravice

meander_park

Meander Park to kompleks basenów z wysoko zmineralizowaną naturalną wodą geotermalną wypływającą z głębokości 161m. Woda ma temperaturę 36-38 stopni. Baseny podzielone są na zewnętrzny i wewnętrzny połączone przepływką. Ciepła woda działa relaksacyjnie na mięśnie i pomaga w leczeniu bólu. Właściwości biologiczne wody geotermalnej można wykorzystać w leczeniu: chorób układu nerwowego, chorób reumatycznych np zapalenia stawów oraz chorób nerek i układu moczowego.


 

Dodatkowo dla grup zorganizowanych możemy przygotować dowolną wycieczkę z oferty dla klientów indywidualnych:

wieden_200x100Wiedeń budapeszt_200x100Budapeszt eger_miszkolc_200x100Eger i Miszkolc tatralandiaTatralandia - Słowacja
slowacki_raj_200x100Słowacki Raj lomnicki_szczyt_200x100Łomnicki Szczyt tatry_wysokie_200x100Tatry Wysokie dookola_tatr_200x100Dookoła Tatr

Dolina_Zimna_WodaWycieczka łącząca piękno wnętrza Ziemi z niesamowitością i urokiem jej tworów na powierzchni.Po przekroczeniu granicy Państwa i minięciu Tatr Bielskich udamy się do Jaskini Bielskiej - najsłynniejszej i najpiękniejszej w Tatrach, a znanej w świecie z pionierstwa w dziedzinie elektryczności, jej ciąg rozświetliło już w XIX wieku światło 300 żarówek.

jaskiniaPo przekroczeniu granicy i minięciu Tatr Bielskich udamy się do Jaskini Bielskiej - najsłynniejszej i najpiękniejszej w Tatrach, a znanej w świecie, gdyż jej ciąg rozświetliło już w XIX wieku 300 żarówek. Odkryto w niej ponad 2 km korytarzy, spośród których do zwiedzania udostępniono przeszło kilometr. Można obserwować wiele interesujących utworów naciekowych: stalagmity, naciekowe wodospady, podziemne jeziora. Nazwy poszczególnych obiektów oddają dobrze ich charakter np.: Dom Wielkich Wodospadów, Komora Zbójnicka, Gaj Kaktusowy, Złote Jeziorko, Sala Palmowa. Czas zwiedzania jaskini ok. 70 minut.

popradCelem naszej wycieczki Słowacki Raj jest pokazanie Państwu najbardziej urokliwych miejsc, gdzie znajdziecie ciszę, spokój oraz wspaniałą przyrodę.  Przez szlak prowadzą wiszące mostki, stalowe stopnie oraz drabinki. Część szlaków wiedzie wąwozami potoków oraz korytem rzeki. Po całym dniu pełnym atrakcji zabierzemy Państwa do Parku wodnego Aqua City Poprad.

Słowacki Raj

Przepiękna kraina leżąca w środkowo-wschodniej Słowacji. Zajmuje obszar 198 km kwadratowych. W roku 1988 utworzono tam park narodowy. Pierwotnie cały teren obecnego parku był jednolitą płaszczyzną, którą rzeki Hornad i Hnilec oraz potoki Veľký Sokol, Suchá Belá i Biely potok pocięły na kilka mniejszych i większych płaskowyżów. W ciągu tysięcy lat w Słowackim Raju wytworzyły się charakterystyczne wąwozy z wodospadami. Na płaskowyżach jest wiele krasowych utworów - jam i jaskiń.


Szlak Sucha Bela

Szlak wielokrotnie przekraczany przez potoki, prowadzi atrakcyjnymi wiszącymi mostkami i trawersuje przez pionowe skały nad nurtem rzeki. Przejście umożliwiają stalowe stopnie "stupaczki" i łańcuchy. Część szlaków wiedzie wąwozami potoków, często wprost korytem rzeki. Strome progi skalne pokonać można po drabinach - niektóre mają kilkanaście metrów. W programie wycieczki zaplanowaliśmy trasę Sucha Bela - (liczne łańcuchy i drabinki) – Klastorisko. Jest to najczęściej uczęszczany szlak w Raju. Czas przejścia: ok.5 godzin.


Kláštorisko

Kolejnym punktem wycieczki będzie czas wolny w centrum Słowackiego Raju na polanie Klasztorysko, 744 m n.p.m. W przeszłości znajdowała się tam osada zakonna oraz mały gród zwany castrum Lethon ("zamek letański"). W 1923 roku utworzono tu pierwsze schronisko turystyczne. Polana ta stanowi główny węzeł szlaków turystycznych. Swój początek ma tu również potok Kláštorská roklina, który uchodzi do Hornadu.

Aqua City Poprad

Następnie pojedziemy do Popradu. To centrum gospodarcze i kulturalne Spisza. Tam zatrzymamy się na 2 godziny, by skorzystać z atrakcji Parku Wodnego. To nowoczesny kompleks 5 basenów termalnych, w których woda ma temperaturę od 25 do 38 C. Szczególnie wart uwagi jest 50 m basen pływacki i VITALNY ŚWIAT - atrakcyjny kompleks saun. Można skorzystać tam z m.in. terapii aromatycznej, solnej, sauny parowej i północnej, solarium, pokoju lodowego, tepidarium, solarium i natrysków masujących. W drodze powrotnej zatrzymamy się w jednym z przygranicznych sklepów.

Informacja i rezerwacja: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. 18 20 116 46

Na tej wycieczce poznacie Państwo bogatą historię Spisza i jego zabytków oraz przepiękne krajobrazy.Oprócz urokliwych zabytków będziecie Państwo rozkoszować się przepiękną panoramą Tatr Bielskie i wjeżdżamy na rozległe tereny Spisza. Pierwszy przystanek to Keżmarok - urokliwe miasteczko pochodzące z przełomu XIV i XV wieku, gdzie zobaczymy nietypowy, zbudowany na zasadach średniowiecznych rynek z barokowym ratuszem i zamkiem.

Zamek_spiski

szczyrbskie-plesoWycieczka łącząca piękno wnętrza Ziemi z niesamowitością i urokiem jej tworów na powierzchni. Po przekroczeniu granicy Państwa i minięciu Tatr Bielskich udamy się do Jaskini Bielskiej - najsłynniejszej i najpiękniejszej w Tatrach, a znanej w świecie z pionierstwa w dziedzinie elektryczności, jej ciąg rozświetliło już w XIX wieku światło 300 żarówek.

 

 

Więcej artykułów…

Strona 1 z 2