STRAMA: wycieczki jednodniowe z Zakopanego.

 
 
 
 

Wycieczka do Krakowa i Wieliczki

KrakówKraków to jedno z najstarszych miast Polski, o ponad tysiącletniej historii, wysokich walorach kulturowych i architektonicznych. Celem wycieczki będzie między innymi zwiedzanie Kościoła Mariackiego, Sukiennic, Wawelu. Po południu przejedziemy do Wieliczki, aby zobaczyć Kopalnię Soli.

Wycieczkę do Krakowa i Wieliczki organizujemy w każdy piątek.

PROGRAM wycieczki jednodniowej do Krakowa i Wieliczki

 • 08.00 Wyjazd z Zakopanego
 • 10.30 Spotkanie z przewodnikiem na Placu Matejki
 • 10.30 Zwiedzanie Krakowa - Rynek Główny, Wawel
 • 14.00 Czas wolny
 • 15.00 Wyjazd z Krakowa
 • 16.00 Planowany przyjazd do Wieliczki
 • 16.45 Zwiedzanie Kopalni Soli
 • 19.00 Wyjazd z Wieliczki
 • 21.00 Planowany przyjazd do Zakopanego
 

OPIS atrakcji

Rynek główny w Krakowie

Krakow_4Rynek GłównyZwiedzanie Krakowa rozpoczniemy pod Barbakanem, by Drogą Królewską podążać na Wawel. Ulicą Floriańską dojdziemy na Rynek Główny, który ma wyjątkowe znaczenie historyczne, kulturowe i społeczne.

Udamy sie do Bazyliki Mariackiej, która słynie z największego w Europie gotyckiego ołtarza, autorstwa mistrza Wita Stwosza. Będąc tam usłyszymy, także hejnał mariacki, grany co godzinę z wieży kościoła.

Zobaczymy także najbardziej charakterystyczne dla Krakowa Sukiennice, pomnik Adama Mickiewicza, stare kamienice usytuowane wokół rynku.

Wawel

wawelWawelNastępnie ulicą Grodzką podążymy na Wawel, który jest naszym symbolem narodowym i kulturowym. Wawel był siedzibą polskich władców, ich nekropolią i miejscem gdzie kształtowała się historia Polski.

W ramach zwiedzania indywidualnego na Wawelu można między innymi zobaczyć: Apartamenty Królewskie, Skarbiec, Zbrojownie. Dla dzieci niewątpliwą atrakcją stanie się Smocza Jama.

Kopalnia soli w Wieliczce

Wieliczka_2Kopalnia Soli w WieliczcePo południu przejedziemy do Wieliczki, aby tam zwiedzić Kopalnię Soli, której historia sięga XIII wieku. Jest to jedyny na świecie czynny bez przerwy od średniowiecza do chwili obecnej obiekt górniczy.

Po zwiedzaniu odpocząć można w jedynym w swoim rodzaju kompleksie komór 125 m pod ziemią, gdzie znajdują się sklepy z pamiątkami, restauracja, poczta.

Warto zaznaczyć, że w 1978 r. Kopalnia Soli w Wieliczce oraz Wawel wraz ze ścisłym Starym Miastem oraz zabytkami Kazimierza zostały zapisany na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Cena:  zarezerwuj 

 •  95 zł (dorośli)
 •  85 zł (studenci, młodzież, emeryci)
 •  80 zł (dzieci 4-10)
 •  10 zł (dzieci do 4 lat na kolanach rodziców)

Zamów wycieczkę jako prezent

Cena zawiera:

 •  przejazd komfortowym autokarem
 •  opiekę pilota
 •  przewodnika po Krakowie
 •  przewodnika po kopalni
 •  słodką niespodziankę

Dodatkowo płatne:

Bilet wstępu do Wieliczki: normalny 55 zł / ulgowy 38 zł lub bilet rodzinny 148 zł

Obiekty na terenie Krakowa:

Kosciół Mariacki: normalny 10 zł, ulgowy 5 zł  (emeryci, renciści,studenci i dzieci)

Katedra na Wawelu: bilet normalny 12 zł/ ulgowy 7 zł

Organizator nie odpowiada za zmianę cen wstępów w trakcie sezonu.

Informacja i rezerwacja telefoniczna: rezerwacje @ strama.turystyka.pl, tel. 18 20 116 46

 

SubwayPrzy zakupie każdej wycieczki istnieje możliwośc zamówienia sandwicza Subway Club 15 lub Subway Veggie 15 w cenie 11 zł

Kanapki dostarczane są do autokaru bezpośrednio przed rozpoczęciem wycieczki.

 

Zniżki od naszych partnerów dla kupujących wycieczki:

bon taxi15% rabatu od Taxi Giewont dla klientów Centrum Wycieczek STRAMA na dojazd do miejsca wyjazdu na wycieczkę i na powrót z wycieczki.

Aby otrzymać rabat podczas zgłoszenia należy podać hasło "STRAMA" lub przed rozpoczęciem kursu okazać bilet zakupu wycieczki.

bon karczma nosalDla klientów Centrum Wycieczek STRAMA, którzy zakupili i skorzystali z oferty wyjazdu na wycieczki KARCZMA NOSAL przygotowała 20% rabatu. Warunki korzystania z promocji: 1) rabat dotyczy konsumpcji dań oraz napojów bezalkoholowych znajdujących się w ofercie Karczmy Nosal na lato 2014, 2) nie udzielamy rabatu na napoje alkoholowe, 3) rabat obowiązuje w sezonie letnim 2014 (czerwiec – wrzesień), 4) warunkiem skorzystania z promocji jest poinformowanie obsługi o posiadanym rabacie oraz przekazanie go przed podaniem rachunku końcowego, 5) rabaty nie łączą się, udzielamy jednego 20% rabatu do jednego rachunku

bon subwayDla klientów Centrum Wycieczek STRAMA, którzy zakupili wycieczkę BON na zestaw: Sandwicz SUB15 z napojem za 13 zł zamiast 16,39 zł lub Sandwicz SUB30 z napojem za 19 zł zamiast 22,89 zł.

Bony do wykorzystania w restauracji SUBWAY w Zakopanem.

 

 
 
 
 

rezerwuj_r

 

Nasza Galeria