STRAMA: wycieczki jednodniowe z Zakopanego.

 
 
 
 

Wycieczka do Wiednia - Austria

 

Tylko do końca tygodnia wycieczka taniej o 40 zł/osoba

 

Wiedeń na jeden dzieńWiedeń - 4 godziny zwiedzania z przewodnikiem.

Podczas wycieczki zobaczymy m.in. gotycką Katedrę Św. Szczepana, Ratusz, Operę Wiedeńską, Parlament, Uniwersytet, Hofburg oraz dawną siedzibę Habsburgów - Pałac Schönbrunn.

Wycieczkę do Wiednia organizujemy w każdy czwartek.

PROGRAM wycieczki jednodniowej z Zakopanego do Wiednia

 • 00.01 Odjazd autokaru z Zakopanego
 • 07.00 Planowany przyjazd do Wiednia - spotkanie z przewodnikiem, przejazd wzdłuż alei miasta- Ring, dalej pod Dom Hundertwassera i do Belwederu, spacer do Centrum przez Plac Karola (Hofburg, Kohlmarkt i Graben do Katedry).
 • 10.45 Czas wolny w Centrum.
 • 12.15 Przejazd do rezydencji Schönbrunn - zwiedzanie ogrodów pałacowych
 • 16.00 Planowany czas wolny na Praterze - najstarszym wesołym miasteczku Europy - albo spacer przez dziedziniec ONZ i Park Dunajski, wjazd na Wieżę Dunajską - panorama miasta z wysokości 170m (czas wolny na kawę i ciastko w kawiarni obrotowej).
 • 17.30 Wyjazd z Wiednia
 • 24.00 Planowany przyjazd do Zakopanego

OPIS atrakcji

Wiedeński Ring - Dom Hundertwassera

Dom HundertwasseraDom HundertwasseraRing stanowi jedną z najbardziej reprezentacyjnych ulic Wiednia, obejmującej podkową Stare Miasto. Przejeżdżając Ringiem można podziwiać przepiękną architekturę Ratusza, Parlamentu oraz Uniwersytetu. Kolejnym punktem zwiedzania będzie Dom Hundertwassera, który należy do najsłynniejszych dzieł architektonicznych Friedensreicha Hundertwassera.

Zabytki w centrum oraz Pałac Schönbrunn

HofburgHofburgPodczas spaceru z przewodnikiem poznacie Państwo historię Wiednia oraz zobaczycie z zewnątrz jedne z najpiękniejszych zabytków tego miasta m.in. Katedrę Św. Szczepana, Operę, Uniwersytet, Parlament oraz wiedeński pałac władców Austrii - Hofburg. Po przejeździe metrem udamy się do dawnej Rezydencji letniej cesarzowej Sisi. Barokowa rezydencja wabi takimi atrakcjami, jak czarujący krajobraz parkowy, Palmiarnia, Glorietta i ogród zoologiczny.

Wieża Dunajska lub Wesołe miasteczko Prater

PraterPraterPodczas wycieczki dla chętnych możliwy będzie wjazd na 170 metrową Wieżę Dunajską, z której podziwiać można panoramę wiedeńską pijąc kawę w kawiarni obrotowej. Wiedeńskie kawiarnie kuszą aromatem i przyciągają rzesze smakoszy kawy. Oprócz kawy można tez zasmakować przepysznych wypieków.

 

Cena:  zarezerwuj 

 •  239 zł (dorośli)
 •  219 zł (studenci, młodzież)
 •  199 zł (dzieci 4-10)

Zamów wycieczkę jako prezent

Cena zawiera:

 •  przejazd komfortowym autokarem
 •  opiekę pilota
 •  przewodnika po Wiedniu
 •  ubezpieczenie NNW i KL
 •  mały poczęstunek

Dodatkowo płatne:
Obowiązkowa opłata: bilet na METRO i komunikację miejską: osoba dorosła - 6,70 €; dzieci do 15 lat - 0 € obowiązuje tylko w wakacje i w dni wolne od szkoły; dzieci do 6 lat - GRATIS
Opcjonalnie płatne: Wieża Dunajska: osoba dorosła - 7,4 €; dzieci 6-14 lat - 5,2 €; dzieci do 6 lat - GRATIS, Pałac Schonbrunn: osoba dorosła - 12,90 €; dzieci i młodzież 6-18 lat- 9,50 €; dzieci do 6 lat - GRATIS, Hofburg: osoba dorosła - 12,50 €; dzieci i młodzież 6-18 lat - 7,50 €; dzieci do 6 lat - GRATIS

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany programu wycieczki w punkcie "zwiedzanie Schonbrunn" w związku z pracami remontowymi na linii metra. Organizator nie odpowiada za zmianę cen wstępów w trakcie sezonu.

UWAGA: W przypadku wycieczek zagranicznych przypominamy o obowiązku posiadania dokumentu stwierdzającego tożsamość podróżującego - paszportu lub dowodu osobistego. Obowiązek ten dotyczy również dzieci. Legitymacja szkolna NIE JEST dokumentem stwierdzającym tożsamość za granicą.

Informacja i rezerwacja telefoniczna: rezerwacje @ strama.turystyka.pl, tel. 18 20 116 46

 

SubwayPrzy zakupie każdej wycieczki istnieje możliwośc zamówienia sandwicza Subway Club 15 lub Subway Veggie 15 w cenie 11 zł

Kanapki dostarczane są do autokaru bezpośrednio przed rozpoczęciem wycieczki.

 

Zniżki od naszych partnerów dla kupujących wycieczki:

bon taxi15% rabatu od Taxi Giewont dla klientów Centrum Wycieczek STRAMA na dojazd do miejsca wyjazdu na wycieczkę i na powrót z wycieczki.

Aby otrzymać rabat podczas zgłoszenia należy podać hasło "STRAMA" lub przed rozpoczęciem kursu okazać bilet zakupu wycieczki.

bon karczma nosalDla klientów Centrum Wycieczek STRAMA, którzy zakupili i skorzystali z oferty wyjazdu na wycieczki KARCZMA NOSAL przygotowała 20% rabatu. Warunki korzystania z promocji: 1) rabat dotyczy konsumpcji dań oraz napojów bezalkoholowych znajdujących się w ofercie Karczmy Nosal na lato 2015, 2) nie udzielamy rabatu na napoje alkoholowe, 3) rabat obowiązuje w sezonie letnim 2015 (czerwiec – wrzesień), 4) warunkiem skorzystania z promocji jest poinformowanie obsługi o posiadanym rabacie oraz przekazanie go przed podaniem rachunku końcowego, 5) rabaty nie łączą się, udzielamy jednego 20% rabatu do jednego rachunku

bon subwayDla klientów Centrum Wycieczek STRAMA, którzy zakupili wycieczkę BON na zestaw: Sandwicz SUB15 z napojem za 13 zł zamiast 16,39 zł lub Sandwicz SUB30 z napojem za 19 zł zamiast 22,89 zł.

Bony do wykorzystania w restauracji SUBWAY w Zakopanem.

 

 

 
 
 
 

rezerwuj_r

Szczególnie polecamy

Wycieczka szczególnie polecana dla aktywnych :)

 

Nasza galeria