STRAMA: wycieczki jednodniowe z Zakopanego.

 
 
 
 

Oferta dla seniorów

Seniorzy, którzy licznie odwiedzają Zakopane, mogą skorzystać z wielu specjalnie przygotowanych ofert.

Wycieczka na 1 dzień nie musi być trudna i intensywna. W naszej ofercie możemy znaleźć wycieczki, które charakteryzują się spokojnym i łatwym programem, a przy tym dostarczą niezapomnianych wrażeń.

W trosce o jakość świadczonych usług gwarantujemy opiekę doświadczonych i wykwalifikowanych pilotów, którzy są bardzo pomocni, a także zadbają o Państwa bezpieczeństwo i komfort. 

Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom osób starszych, które chcą  aktywnie spędzić czas wolny.

 

Spływ Dunajcem

Spływ Dunajcem jest wycieczką łatwą i przyjemną. Jest piękna pod względem widokowym i historycznym. Z pośród zaplanowanych atrakcji każdy senior może wybrać coś dla siebie:
Trwający dwie godziny Spływ Przełomem Dunajca jest niezwykłym doświadczeniem kontaktu z przyrodą. Przepiękne widoki, które prezentują się w czasie Spływu, są wymieniane jako największa atrakcja Małopolski. Spływ odbywa się na drewnianych tratwach posiadających 12 siedzących miejsc. By zwiedzić jedyny w swoim rodzaju Kościołek w Dębnie Podhalańskim należy pokonać prostą 300-metrową ścieżkę prowadzącą z parkingu. A warto, bo ten niepozorny, wiejski, drewniany kościołek jest unikatem na skalę światową. W Niedzicy natomiast, poza możliwością zwiedzenia zamku, można pospacerować przez Zaporę czy po prostu odpocząć w cieniu kawiarni i zachwycać się panoramą Czorsztyńskiego Jeziora.

Dlaczego Spływ Przełomem Dunajca polecamy seniorom?

  • częste przystanki i czas wolny na odpoczynek lub zwiedzanie we "własnym  tempie"
  • nasi Piloci są bardzo pomocni, a w czasie przemieszczania się autobusem opowiadają ciekawe historie dotyczące historii i kultury mijanych miejsc.

 

Eger

To piękne Węgierskie miasteczko urzeka wiele osób ciszą, spokojem i swoim malowniczym krajobrazem. Dla Polaków nieznany, dla Węgrów natomiast jest czymś w rodzaju Grunwaldu - w XVI odbyła się tam najsłynniejsza w historii kraju węgierskiego bitwa obronna. Tajemniczy Eger oferuje bardzo wiele atrakcji dla turystów: wzgórze z warownym zamkiem, najbardziej wysunięty na północ Europy Minaret, Muzeum Marcepanu z niesamowitymi eksponatami, bibliotekę w której znajduje się Camera Obscura, a wszystko to spojone malowniczymi uliczkami i kolorowymi kamienicami. Węgry słyną z produkcji win, a Eger z produkcji słynnego EGRI BIKAVIERI, dlatego w programie naszej wycieczki nie mogliśmy ominąć wizyty w piwnicy z winem gdzie będzie okazja do poznania technologii produkcji wina, jego degustacji i zakupów.

Dlaczego Eger polecamy seniorom?

  • Spokojne tempo zwiedzania.
  • Możliwość skorzystania z basenów termalnych w Egerze, które są relaksem dla zmysłów. Bogaty w minerały i pierwiastki skład wody pomaga na schorzenia reumatologiczne, urologiczne i inne.
  • Pozornie długi czas dojazdu do Egeru jest rekompensowany niesamowitymi krajobrazami Słowacji (m.in. Tatry, słowacki kras) i Węgier (Góry Bukowe).
  • Wycieczki do Egeru najczęściej odbywają się w kameralnych grupach, co wpływa bardzo korzystnie na komfort podróżujących i sprawia, że doznania związane z poznawaniem historii i kontemplacji przyrody są niczym niezakłócone.

 

Wadowice i Oświęcim

Wadowice i Oświęcim to najbardziej sentymentalna propozycja w naszej ofercie. Warto poświęcić jeden dzień swoich wakacji na tą refleksyjną podróż w czasie. Muzeum zagłady w Oświęcimiu jest jednym z najważniejszych miejsc pamięci o ofiarach drugiej wojny światowej. Czas spędzony na zwiedzaniu z przewodnikiem skłania do przemyśleń na temat człowieczeństwa. Wadowice to miasto rodzinne Karola Wojtyły, jednego z najwybitniejszych Polaków w historii – papieża Jana Pawła II. To inny rodzaj podróży sentymentalnej. Zobaczymy Bazylikę Mniejszą Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, miejsce ścieśle związane z przyszłym papieżem. W czasie pobytu w Wadowicach jest też czas na skosztowanie rozsławionej na cały świat Wadowickiej Kremówki.

Dlaczego Wadowice i Oświęcim polecamy seniorom? :

  • Wycieczka budzi wiele emocji i niesamowitych przeżyć. Nakłania do refleksji nad trudnymi momentami w historii naszego Narodu, ale także nad tymi radosnymi i napawającymi optymizmem i dumą.