STRAMA: wycieczki jednodniowe z Zakopanego.

 
 
 
 

Oferta dla seniorów

Seniorzy którzy licznie odwiedzają Zakopane , mogą skorzystać z wielu specjalnie przygotowanych ofert.

Wycieczka na 1 dzień nie musi być trudna i intensywna, w naszej ofercie możemy znaleźć kilka wycieczek które charakteryzują się spokojnym i łatwym programem, a przy tym dostarczą niezapomnianych wrażeń .

W trosce o jakość świadczonych usług gwarantujemy opiekę doświadczonych i wykwalifikowanych pilotów którzy są bardzo pomocni, a także zadbają o Państwa bezpieczeństwo i komfort. 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób starszych które chcą spędzić aktywnie czas wolny stworzyliśmy ofertę wycieczek.

Spływ Dunajcem

Spływ Dunajcem jest wycieczką łatwą i przyjemną. Jest piękna pod względem widokowym i historycznym. Z pośród zaplanowanych atrakcji każdy senior może wybrać coś dla siebie:

Trwający dwie godziny Spływ Przełomem Dunajca jest niezwykłym doświadczeniem kontaktu z przyrodą. Przepiękne widoki które prezentują się w czasie Spływu są wymieniane jako największa atrakcja małopolski. Spływ odbywa się na drewnianych tratwach, posiadających 12 siedzących miejsc. By zwiedzić jedyny w swoim rodzaju Kościołek w Dębnie Podhalańskim należy pokonać prostą 300-metrową ścieżkę prowadzącą z parkingu. A warto na pewno , bo ten niepozorny, wiejski, drewniany kościołek jest unikatem na skalę światową. W Niedzicy natomiast poza możliwością zwiedzenia zamku (gdzie zwiedzanie jest indywidualne, wiec tez czas poświecony na ten cel jest kwestią osobistą), można pospacerować przez Zaporę czy po prostu odpocząć w cieniu kawiarni i zachwycać się panoramą Czorsztyńskiego Jeziora.

Dlaczego spływ Przełomem Dunajca polecamy Seniorom?

  • przystanki są często i są zawsze czasem wolnym wiec każdy uczestnik może nim sam dysponować i planować,
  • nasi Piloci są bardzo pomocni, a w czasie przemieszczania się autobusem opowiadają ciekawe historie dotyczące historii i kultury mijanych miejsc.

Eger i Miszkolc

Nieznany Eger jest kuszącym kąskiem dla turystów , to piękne Węgierskie miasteczko urzekła wiele osób ciszą, spokojem i swoim malowniczym krajobrazem. Dla Polaków nieznany, dla Węgrów natomiast jest czymś w rodzaju Grunwaldu-gdyż w XVI odbyła się tam najsłynniejsza w historii kraju węgierskiego bitwa obronna. Tajemniczy Eger oferuje bardzo wiele atrakcji dla turystów: wzgórze z warownym zamkiem, Minaret - zlokalizowany najbardziej wysunięty na północ Europy, Muzeum Marcepanu z niesamowitymi eksponatami, bibliotekę w której znajduje się Camera Obscura, a wszystko to spojone malowniczymi uliczkami i kolorowymi kamienicami. Węgry słyną z produkcji win, a Eger z produkcji słynnego EGRI BIKAVIERI, dla tego w programie naszej wycieczki nie mogliśmy ominąć wizyty w piwnicy z winem gdzie będzie okazja do poznania technologii produkcji wina, jego degustacji i zakupów.

Dla czego Eger polecamy seniorom?

  • Malowniczy Eger jest miejscem które na pewno warto odwiedzić i poczuć jego spokojny klimat.
  • Czas spędzony w kąpielisku w Egerze jest nie tylko relaksem dla zmysłów, wpływa bardzo korzystnie na zdrowie psychofizyczne. Bogaty w minerały i pierwiastki skład wody pomaga na schorzenia reumatologiczne, urologiczne i inne.
  • Pozornie długi czas dojazdu do Egeru jest rekąpensowany niesamowitymi krajobrazami Słowacji : Tatry wysokie, Słowacki raj, Słowacki kras , oraz Węgierskimi : Góry bukowe.
  • Wycieczki do Egeru najczęściej odbywają się w niewielkich kameralnych grupach , co wpływa bardzo korzystnie na komfort podróżujących, daje poczucie indywidualności i sprawia ,że doznania związane z poznawaniem historii i kontemplacji przyrody są niczym nie zakłócone.

Wadowice i Oświęcim

Wadowice i Oświęcim to najbardziej sentymentalna propozycja w naszej ofercie. Warto poświęcić jeden dzień swoich wakacji na refleksyjną podróż w czasie. Muzeum zagłady w Oświęcimiu jest jednym z najważniejszych miejsc pamięci o ofiarach drugiej wojny światowej Czas spędzony na zwiedzaniu z przewodnikiem , jest momentem skłaniającym do przemyśleń na temat człowieczeństwa. Wadowice to miasto rodzinne Karola Wojtyły, jednego z najwybitniejszych Polaków w historii – Papieża Jana Pawła II. To inny rodzaj podróży sentymentalnej. Oglądając ekspozycję dotyczącą młodości Karola Wojtyły, możemy zobaczyć elementy jego drogi do powołania. W czasie pobytu w Wadowicach jest też czas na skosztowanie rozsławionej na cały świat Wadowickiej Kremówki.

Dla czego Wadowice i Oświęcim polecamy Seniorom? :

  • Wycieczka ta budzi wiele emocji i niesamowitych przeżyć.
  • Wycieczka ta nakłania do refleksji nad trudnymi momentami w historii naszego Narodu, a także nad tymi radosnymi i napawającymi optymizmem i dumą.