STRAMA: wycieczki jednodniowe z Zakopanego.

 
 
 
 

Oferta dla aktywnych

Dla ludzi aktywnych, których głównym celem jest poznawanie nowych miejsc i obcowanie z naturą zapraszamy na wycieczki jednodniowe na Słowację miedzy innymi do Słowackiego Raju w Tatry Wysokie oraz na Łomnicki Szczyt.

Osoby aktywne, które cenią sobie zwiedzanie miast i zachwycają się pięknem architektury powinny wybrać się na jednodniowy wyjazd do Wiednia, Budapesztu, Bratysławy a także zapraszamy na nasze dwudniowe wycieczki: Praga, Trzy Stolice oraz Zakole Dunaju.

 

Słowacki Raj 

To jedno z najbardziej urokliwych miejsc Parku Narodowego.  Przez szlak prowadzą wiszące mostki, stalowe stopnie oraz drabinki. Część szlaków wiedzie wąwozami potoków oraz korytem rzeki. Wycieczki organizujemy we wtorki SŁOWACKI RAJ I oraz w piątki SŁOWACKI RAJ II

 

Janosikowe Jamy i Wielki Krywań

Juraj Janosik – karpacki Robin Hood, którego postać obrosła tyloma legendami, że można by nimi obdzielić kilku innych ludzi. Na wycieczce noszącej jego imię pochylimy się głębiej nad losem zbójnika, a także odwiedzimy Terchovą – wieś w której przyszedł na świat. Przejdziemy również ciekawy szlak Janosikowych Jam, a także (po uprzednim wyjeździe gondolą na Snilovskie Sedlo) zdobędziemy szczyt Wielkiego Krywania – najwyższego szczytu urokliwego pasma Małej Fatry, z którego zobaczymy obszerną panoramę polskich i słowackich gór.

Łomnicki Szczyt

Łomnica to drugi po Gerlachu najwyższy szczyt w Tatrach. Na trudno dostępny wierzchołek wiedzie z Łomnickiego Stawu 14-osobowa kolej linowa. W ciągu 50 minutowego pobytu możemy podziwiać przepiękne widoki na rozpościerające się wokół szczyty i doliny.

Łomnicki Staw i Magistrala Tatrzańska

Wycieczka górska o średnim stopniu trudności łącząca w sobie spacer górski oraz przejazdy kolejkami linowymi i szynowymi.  Podczas wycieczki będziemy nad Łomnickim Stawem, przejdziemy szlakiem Tatrzańskiej Magistrali, a po zjeździe koleją szynową z Hrebienoka odwiedzimy Stary Smokowiec.

Tatry Wysokie 

To najwyższa część Tatr o charakterze alpejskim, rozciągająca się pomiędzy Tatrami Zachodnimi od strony zachodniej oraz Tatrami Bielskimi od strony północno wschodniej. Zwiedzanie rozpoczynamy od Jaskini Bielskiej skąd dalej wyrószymy w drogę do jednego z najbardziej malowniczych miejsc w Tatrach Wysokich - Szczyrbskiego Jeziora. Następnie udamy się do Starego Smokowca, aby wyjechać kolejką na Hrebienok i podejść do Wodospadów Zimnej Wody.

Wiedeń

Stolica Austrii przyciąga wielkim bogactwem wielowiekowej historii, kultury i tradycji. Podczas wycieczki zobaczymy m.in. gotycką Katedrę Św. Szczepana, Ratusz, Operę Wiedeńską, Parlament, Uniwersytet, Hofburg oraz dawną siedzibę Habsburgów - Pałac Schönbrunn.

Budapeszt

Stolica Węgier łączy w sobie niezwykłe piękno nowoczesnej zachodniej metropolii z duchem historii dawnego imperium Habsburgów. Zachwyca malowniczym położeniem i bogactwem swych zabytków takich jak: Parlament, Bazylika św. Stefana,  Zamek Królewski czy Most Łańcuchowy.

Praga

Praga znajduje się w samym sercu Europy. Określana jest jako złota i magiczna. Położona niczym Rzym, na kilku wzgórzach ponad łagodnym łukiem Wełtawy. Nazwa miasta wywodzi się od czeskiego słowa práh, które oznacza próg domu. Słowo to powiązane jest z gościnnością oraz otwartością na turystów. Miasto słynie z przepięknej architektury, czaruje swoim urokiem turystów jak i mieszkańców. Celem naszej wycieczki jest pokazanie Państwu największych atrakcji Pragi oraz zapoznanie z jej tradycją, historią i licznymi legendami.

Trzy Stolice 

Wycieczka weekendowa podczas której zwiedzimy najpopularniejsze europejskie stolice: WiedeńBudapeszt i Bratysławę.

Zakole Dunaju

wycieczka dwudniowa, podczas której zobaczymy miejsca i usłyszymy historie dotyczące początków węgierskiej państwowości. Będziemy mieli okazję odwiedzić w krótkim czasie wiele wspaniałych atrakcji: jedną z największych bazylik na świecie, średniowieczną twierdzę, miasteczko, w którym czas zatrzymał się 200 lat temu, a także stolicę zaprzyjaźnionych z nami "bratanków", gdzie dodatkowo, zażyjemy kąpieli termalnych w historycznym wydaniu.