STRAMA: wycieczki jednodniowe z Zakopanego.

 
 
 
 

Oferta dla aktywnych

Dla ludzi aktywnych, których głównym celem jest poznawanie nowych miejsc i obcowanie z naturą zapraszamy na wycieczki jednodniowe na Słowację - miedzy innymi do Słowackiego Raju, w Tatry Wysokie oraz na Łomnicki Szczyt.

Tych, którzy cenią sobie adrenalinę zapraszamy na Rafting po Dunajcu.

Osoby, które pragną zwiedzić słynne miasto, zapoznac się z jego historią i architekturą powinny wybrać się do Wiednia i Budapesztu. 

 

Słowacki Raj

To Park Narodowy z malowniczymi wąwozami przez które prowadzą wiszące mostki, stalowe stopnie oraz drabinki. Część szlaków wiedzie korytem rzeki. Wycieczki organizujemy we wtorki SŁOWACKI RAJ I oraz w piątki SŁOWACKI RAJ II

 

Janosikowe Jamy i Wielki Krywań

Juraj Janosik – karpacki Robin Hood, którego postać obrosła tyloma legendami, że można by nimi obdzielić kilku innych ludzi. Na wycieczce noszącej jego imię pochylimy się głębiej nad losem zbójnika, a także odwiedzimy Terchovą – wieś w której przyszedł na świat. Przejdziemy ciekawym szlakiem Janosikowych Jam, a także (po uprzednim wyjeździe gondolą na Snilovskie Sedlo) zdobędziemy szczyt Wielkiego Krywania – najwyższego szczytu urokliwego pasma Małej Fatry, z którego zobaczymy obszerną panoramę polskich i słowackich gór.

 

Łomnicki Szczyt

Łomnica to drugi po Gerlachu najwyższy szczyt w Tatrach. Na trudno dostępny wierzchołek wiedzie z Łomnickiego Stawu 14-osobowa kolej linowa. W ciągu 50 minutowego pobytu możemy podziwiać przepiękne widoki na rozpościerające się wokół szczyty i doliny. Następnie przejdziemy szlakiem Tatrzańskiej Magistrali.

 

Łomnicki Staw i Magistrala Tatrzańska

Wycieczka górska o średnim stopniu trudności łącząca w sobie spacer górski oraz przejazdy kolejkami linowymi i szynowymi.  Podczas wycieczki będziemy nad Łomnickim Stawem, przejdziemy szlakiem Tatrzańskiej Magistrali, a po zjeździe koleją szynową z Hrebienoka odwiedzimy Stary Smokowiec.

 

Tatry Wysokie 

To najwyższa część Tatr o charakterze alpejskim. Rozciąga się pomiędzy Tatrami Zachodnimi od strony zachodniej oraz Tatrami Bielskimi od strony północno wschodniej. Zwiedzanie rozpoczynamy od Jaskini Bielskiej skąd dalej wyruszymy w drogę do jednego z najbardziej malowniczych miejsc w Tatrach Wysokich - Szczyrbskiego Jeziora. Następnie udamy się do Starego Smokowca, aby wyjechać kolejką na Hrebienok i podejść do Wodospadów Zimnej Wody.

 

Rafting po Dunajcu - spływ pontonami lub kajakami 

Spływ po najbardziej atrakcyjnym szlaku wodnym południowej Polski. Przeznaczony dla tych, którzy pragną prawdziwej przygody. Spływ trwa około dwóch godzin i moze odbywac się na pontonach lub kajakach (jedno lub dwuosobowych).

 

Wiedeń

Stolica Austrii przyciąga wielkim bogactwem wielowiekowej historii, kultury i tradycji. Podczas wycieczki zobaczymy m.in. gotycką Katedrę Św. Szczepana, Ratusz, Operę Wiedeńską, Parlament, Uniwersytet, Hofburg oraz dawną siedzibę Habsburgów - Pałac Schönbrunn.

 

Budapeszt

Stolica Węgier łączy w sobie niezwykłe piękno nowoczesnej zachodniej metropolii z duchem historii dawnego imperium Habsburgów. Zachwyca malowniczym położeniem i bogactwem swych zabytków takich jak: Parlament, Bazylika św. Stefana,  Zamek Królewski czy Most Łańcuchowy.