650 zł (dorośli)
625 zł (studenci do 26 lat, młodzież)
605 zł (dzieci 4-10)
-- (dzieci do 4 lat)

Lwów jest miejscem połączenia Wschodu z Zachodem. To wielokulturowe miasto, w którym żyli koło siebie Polacy, Żydzi, Ormianie, Ukraińcy, Rusini i Niemcy. Niegdyś jedno z najważniejszych miast Polski – ośrodek polskiej kultury, nauki i polityki. Lwów jest miejscem pełnym niezwykłej atmosfery, miejscem w którym historia i współczesność splatają się tworząc barwną mozaikę.

 ZAKOŃCZYLIŚMY SEZON LATO 2021 ???

 Dziękujemy za zaufanie i wspólnie spędzone chwile.
 Staramy się, aby "wycieczkowanie z nami" było przyjemnością i pięknym wspomnieniem. Bez Państwa podróżowanie nie byłoby takie samo ??
 
 Na kolejne wyjazdy z Biurem STRAMA zapraszamy od czerwca 2022 ?

Lwów jest miejscem połączenia Wschodu z Zachodem. To wielokulturowe miasto, w którym żyli koło siebie Polacy, Żydzi, Ormianie, Ukraińcy, Rusini i Niemcy. Niegdyś jedno z najważniejszych miast Polski – ośrodek polskiej kultury, nauki i polityki. Lwów jest miejscem pełnym niezwykłej atmosfery, miejscem w którym historia i współczesność splatają się tworząc barwną mozaikę.

Program wycieczki

Pierwszy dzień (sobota)


 

2:00 (piątek) Wyjazd z Zakopanego (mapa przystanków)
ok. 9:00 Lwów - spotkanie z przewodnikiem - w tym czas wolny ok. 1h w Rynku), Cmentarz Łyczakowski i Orląt Lwowskich, Katedra Ormiańska, Katedra Łacińska NMP, Kaplica Boimów, Ratusz, Rynek Główny - Stare Miasto, Klasztor Bernardynów, Cerkiew Wołoska, Pomnik Adama Mickiewicza
16.00 Przejazd do hotelu, zakwaterowanie
17.00 Obiadokolacja w hotelu
18.00 Wyjście na Stare Miasto

Drugi dzień (niedziela)


 

08.00 Śniadanie w hotelu
09.00 Wyjazd z hotelu, spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie (w tym ok. 1h czasu wolnego): Zamku w Podhorcach, Zamku w Olesku
14.00 Powrót do Lwowa, obiad, czas wolny
16.00 Kopiec Unii Lubelskiej (panorama Lwowa)
ok. 17.00 Wyjazd do Polski
ok. 01.00 Planowany powrót do Zakopanego

Opis atrakcji

Cmentarz Łyczakowski oraz Cmentarz Orląt Lwowskich

Cmentarz Łyczakowski należy do najstarszych nekropolii w Europie. Jest miejscem pochówku wielu zasłużonych dla Polski i Ukrainy ludzi kultury, nauki i polityki. Pochowani są tu m.in.: Gabriela Zapolska, Maria Konopnicka, Stefan Banach, Artur Grottger, Marcin Ernst.

Cmentarz Obrońców Lwowa jest autonomiczną częścią Cmentarza Łyczakowskiego. Znajdują się na nim mogiły uczestników walk w obronie Lwowa i wschodniej Galicji. Nazywany jest także Cmentarzem Orląt Lwowskich, gdyż część z pochowanych na nim obrońców stanowią harcerze, młodzież szkolna i studenci.

Lwowski Narodowy Akademicki Teatr Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej

Perła architektoniczna Lwowa w stylu neorenesansu i zarazem jeden z najpiękniejszych teatrów Europy. Zbudowana została na początku ubiegłego stulecia w ramach projektu architekta Zygmunta Gorgolewskiego. Wnętrze Opery Lwowskiej jest ozdobione złotem, kolorowym marmurem, dekoracyjnym malarstwem i rzeźbiarstwem. Widownia mieści 1200 osób. Główna kurtyna "Parnas" (1900 rok) jest dziełem artysty-malarza Henryka Siemiradzkiego.

Rynek we Lwowie

To centralny plac Lwowa. Dookoła Rynku wznoszą się 44 kamienice prezentujące różnorodne style architektoniczne - od renesansu po modernizm. W jego czterech narożnikach znajdują się studnie-fontanny z początku XIX wieku. Przedstawiają one postacie mitologiczne: Neptuna, Dianę, Amfitrytę, Adonisa. W 1998 roku Rynek wraz z całą starówka został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Katedra Ormiańska

Jeden z najcenniejszych zabytków Lwowa. Najstarsza część, istniejącego do dziś, budynku wybudowana została w połowie XIV wieku. W późniejszym okresie obiekt był wielokrotnie rozbudowywany i remontowany. Katedra jest jednym z nielicznych – w naszej części Europy – przykładów architektury o rysach orientalnych. Na stylistykę ormiańską składają się m.in. mozaiki stworzone przez słynnego krakowskiego malarza Józefa Mehoffera i unikatowe malowidła ścienne, autorstwa Jana Henryka Rosena. Po II wojnie światowej katedrę zamieniono na magazyn Lwowskiej Galerii Obrazów. Od 2001 r. ponownie służy jako świątynia ormiańska.

Zamek w Podhorcach

Zamek o charakterze pałacowym został wzniesiony w I połowie XVII wieku dla hetmana polskiego Stanisława Koniecpolskiego. W skład zespołu zamkowego wchodzi pałac, kościół św. Józefa i Podwyższenia Krzyża Świętego oraz ogrody pałacowe. Ze względu na swoje bogactwo i otaczający przepych zamek nazywany był "Wersalem Podola". Podczas II wojny światowej został spustoszony, a w późniejszych latach doszczętnie spłonął. Obecnie jest restaurowany, a jego właścicielem od 1997 roku jest Lwowska Galeria Obrazów.

Dodatkowa informacja o opłatach

Wyjazd z Zakopanego : 650 zł dorośli, 625 zł studenci do 26 lat, młodzież; 605 zł dzieci 4-10 lat
Wyjazd z Krakowa: 620 zł dorośli; 595 zł studenci do 26 lat, młodzież; 575 zł dzieci 4-10 lat

parag.

Cena zawiera:
  • przejazd autokarem
  • opiekę pilota
  • przewodnika polskojęzycznego we Lwowie - 2 dni wg programu (11 godzin)
  • zakwaterowanie w hotelu ** lub *** - pokój dwuosobowy lub 3 osobowy w przypadku rodzin
  • obiadokolację w pierwszym dniu
  • śniadanie w drugim dniu
  • ubezpieczenie Signal Iduna KL i NNW
  • poczęstunek: kanapka + woda
Zniżki:

* 10% zniżki od ceny wycieczki dla osób niepełnosprawnych za okazaniem ważnej legitymacji
** 5zł zniżki od ceny wycieczki dla posiadacza Karty Dużej Rodziny - za okazaniem karty
Zniżki są przyznawane przy płatności gotówką lub przelewem. Po dokonaniu wpłaty poprzez system płatności PayU nie ma mozliwości uzystania rabatu (zwrotu różnicy).

Dodatkowo płatne:

Katedra Łacińska, Katedra Ormiańska, Kaplica Boimów, Cmentarz Łyczakowski, Teatr Opery, Łączna kwota na wstępy do zwiedzanych obiektów: ok. 220 UAH; napoje do obiadokolacji.
100 UAH = ok. 15 zł

Opcjonalnie płatne:

Dopłata do pokoju jednoosobowego: 160 zł.

Jednodniowe wycieczki zagraniczne

bon turystyczny na wycieczki jednodniowe