-- (normalny)
-- (ulgowy)
-- (dzieci do 6 roku życia)

ZAKOLE DUNAJU - wycieczka dwudniowa, podczas której zobaczymy miejsca i usłyszymy historie dotyczące początków węgierskiej państwowości. Będziemy mieli okazję odwiedzić wiele wspaniałych atrakcji: jedną z największych bazylik na świecie, średniowieczną twierdzę, miasteczko, w którym czas zatrzymał się 200 lat temu, a także stolicę zaprzyjaźnionych z nami "bratanków", gdzie dodatkowo, zażyjemy kąpieli termalnych w historycznym wydaniu.


Bilet normalny: 
dla osób od 18 roku życia, którym nie przysługują zniżki. 
Bilet ulgowy: dzieci od 6 roku życia, młodzież szkolna, studenci do 26 lat, seniorzy 65+, niepełnosprawni, posiadacze Karty Dużej Rodziny. 
GRATIS: dzieci do 6 roku życia.

ZAKOLE DUNAJU - wycieczka dwudniowa, podczas której zobaczymy miejsca i usłyszymy historie dotyczące początków węgierskiej państwowości. Będziemy mieli okazję odwiedzić wiele wspaniałych atrakcji: jedną z największych bazylik na świecie, średniowieczną twierdzę, miasteczko, w którym czas zatrzymał się 200 lat temu, a także stolicę zaprzyjaźnionych z nami "bratanków", gdzie dodatkowo, zażyjemy kąpieli termalnych w historycznym wydaniu.

Program wycieczki

Pierwszy dzień (sobota)


 

05.00 Wyjazd z Zakopanego (mapa przystanków)
10.00 Przyjazd do Ostrzyhomia - miasta zwanego węgierskim Gnieznem, zwiedzanie bazyliki i wyjazd na kopułę
12.00 Wyszehrad - cytadela i panorama na zakole Dunaju
14.45 Szentendre - zwiedzanie serbskiego miasteczka, czas wolny
16.00 Przejazd do Budapesztu
17.30 Zakwaterowanie w hotelu
18.30 Obiadokolacja w hotelu
20.45 Wieczorny rejs statkiem po Dunaju
22.00 Powrót do hotelu

Drugi dzień (niedziela)


 

07.00 Śniadanie w hotelu, wymeldowanie
08.00 Wyjazd do centrum Budapesztu
08.30 Rozpoczęcie zwiedzania stolicy Węgier: Pałac Królewski, Pałac Prezydencki, Kolumna św. Trójcy, Kościół Macieja, Most Łańcuchowy, Bazylika św. Stefana
11.30 Czas wolny w Centrum
13.00 Przejazd na Plac Bohaterów, spacer przez Park Miejski i Zamek Vajdahunjad
13.45 Wejście na zabytkowy kompleks term Széchenyi
18.00 Wyjazd z Budapesztu
00.30 Planowany przyjazd do Polski

Opis atrakcji

Bazylika Ostrzyhomska

Największy kościół na Węgrzech i jednocześnie jeden z największych na świecie. Piękno samej bazyliki, a także widok roztaczający się z kopuły z pewnością zachwyci każdego. To tutaj rozpoczęła się historia chrześcijaństwa na ziemiach węgierskich.

Wyszehrad

Cytadela na wzgórzu, z którego roztacza się przepiękny widok na zakole Dunaju, to dawna siedziba węgierskich królów. To właśnie w Wyszehradzie w 1335 roku spotkał się król Polski Kazimierz Wielki z królami Czech i Węgier, aby ustalić strefy wpływów w średniowiecznej Europie.

Szentendre

Nazywane jest najpiękniejszym małym miastem Węgier. To niezwykłe malownicze miasteczko słynie z wąskich, krętych uliczek Starego Miasta i naddunajskich bulwarów. Mocno związane z serbskimi i greckimi kupcami, którzy uchodzili przed tureckimi prześladowaniami. Obecnie miasto jest rajem dla artystów i turystów.

Budapeszt

Stolica Węgier łączy w sobie niezwykłe piękno nowoczesnej zachodniej metropolii z duchem historii, który daje o sobie znać na każdym kroku. Zachwyca malowniczym położeniem i bogactwem zabytków takich jak: Pałac Królewski, Kościół Macieja, czy Most Łańcuchowy, które zobaczymy podczas pieszego zwiedzania jak i pięknie podświetlone podczas wieczornego rejsu.

Termy Szechenyi

Po intensywnym zwiedzaniu zwieńczymy nasz pobyt na Węgrzech odwiedzinami w historycznym kompleksie term Szechenyi - największej tego typu atrakcji w Europie. Budynek położony jest w samym sercu Parku Miejskiego, ulubionym miejscu spotkań mieszkańców stolicy. Woda w basenach dochodzi do 40°C i pozytywnie wpływa na układ nerwowy i układ krążenia.

Dodatkowa informacja o opłatach

Cena zawiera:
  • przejazd autokarem na trasie Zakopane - Budapeszt - Zakopane
  • opiekę pilota
  • zakwaterowanie w hotelu *** - pokój dwuosobowy lub trzyosobowy w przypadku rodzin
  • obiadokolację w pierwszym dniu
  • śniadanie w drugim dniu
  • ubezpieczenie Signal Iduna KL i NNW
  • poczęstunek: kanapka + woda 0,5l
Dodatkowo płatne:

napoje do obiadokolacji
dopłata do pokoju jednoosobowego: 66 zł

Opcjonalnie płatne:

Ostrzyhom - wyjazd na kopułę bazyliki: 700 HUF dorośli/ 500 HUF uczniowie, emeryci.

Wyszehrad - wejście na cytadelę: 1700 HUF dorośli/ 850 HUF uczniowie, emeryci/ GRATIS dzieci poniżej 6 lat i emeryci 70+.

Wieczorny rejs statkiem po Dunaju: 9€ dorośli/ 8€ uczniowie/ GRATIS dzieci do 10 roku życia.

Termy Szechenyi: 6 200 HUF.

Jednodniowe wycieczki zagraniczne