STRAMA: wycieczki jednodniowe z Zakopanego.

 
 
 
 

Wycieczka do Krakowa i Wieliczki

KrakówKraków to jedno z najstarszych miast Polski, o ponad tysiącletniej historii, wysokich walorach kulturowych i architektonicznych. Celem wycieczki będzie między innymi zwiedzanie Kościoła Mariackiego, Sukiennic, Wawelu. Po południu przejedziemy do Wieliczki, aby zobaczyć Kopalnię Soli.

Wycieczkę do Krakowa i Wieliczki organizujemy w każdy piątek.

PROGRAM wycieczki jednodniowej do Krakowa i Wieliczki

 • 08.00 Wyjazd z Zakopanego (mapa przystanków)
 • 11.00 Zwiedzanie Kopalni Soli
 • 13.30 Czas wolny na obiad
 • 14.30 Wyjazd z Wieliczki
 • 15.30 Spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie Krakowa (2,5 godziny): Wawel, Rynek Główny, Sukiennice, Kościół Mariacki
 • 18.00 Czas wolny
 • 19.00 Wyjazd z Krakowa
 • 21.30 Planowany przyjazd do Zakopanego
 

OPIS atrakcji

Kopalnia soli w Wieliczce

WieliczkaPo południu przejedziemy do Wieliczki, aby tam zwiedzić Kopalnię Soli, której historia sięga XIII wieku. Jest to jedyny na świecie czynny bez przerwy od średniowiecza do chwili obecnej obiekt górniczy, gdzie znajdował się najdłużej działający zakład przemysłowy w Europie.

Warto zaznaczyć, że w 1978 r. Kopalnia Soli w Wieliczce oraz Wawel wraz ze ścisłym Starym Miastem a także zabytkami Kazimierza zostały wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Wawel

wawel

Zwiedzanie Krakowa rozpoczniemy od Wawelu, który jest polskim symbolem narodowym i kulturowym. Szczególną rolę w historii Państwa Polskiego pełni zwłaszcza Katedra Wawelska będąca przez czterysta lat kościołem polskich władców. Począwszy od Władysława Łokietka w Katedrze na Wawelu koronowali się wszyscy polscy królowie, z wyjątkiem Stanisława Leszczyńskiego i Stanisława Augusta Poniatowskiego. Katedra jest także nekropolią najwybitniejszych polskich bohaterów narodowych.

Rynek główny w Krakowie

Krakow_4

Z Wawelu przejdziemy przez krakowskie planty do najstarszej części Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius i na Rynek Główny, który był największym rynkiem średniowiecznej Europy. Na Rynku Głównym zobaczymy najbardziej charakterystyczne dla Krakowa zabytki, takie jak: Sukiennice, pomnik Adama Mickiewicza, wieża ratuszowa, czy stare kamienice usytuowane wokół rynku. Zwiedzimy również Bazylikę Mariacką która słynie z pięknego gotyckiego ołtarza, autorstwa mistrza Wita Stwosza. Z wieży kościoła usłyszymy hejnał mariacki, odgrywany co godzinę.

Zamów wycieczkę jako prezent

Cena:  zarezerwuj 

 • 120 zł (dorośli)
 • 110 zł (studenci do 26 lat, młodzież)
 • 105 zł (dzieci 4-10)
 • 45 zł (dzieci do 4 lat)

* 10 % zniżki od ceny wycieczki dla osób niepełnosprawnych za okazaniem ważnej legitymacji

Cena zawiera:

 • przejazd komfortowym autokarem
 • opiekę pilota
 • przewodnika na Wawelu i w Krakowie
 • przewodnika po kopalni
 • tour guide w Krakowie

Dodatkowo płatne:

 • bilet wstępu do Kopalni Soli w Wieliczce: czerwiec i wrzesień: 64zł- dorośli/ 46zł- dzieci, młodzież szkolna, studenci do 26 lat, emeryci, renciści, GRATIS- dzieci do 4 r.ż.; lipiec-sierpień: 69zł- dorośli/ 51zł- dzieci, młodzież szkolna, studenci do 26 lat, emeryci, renciści, GRATIS- dzieci do 4 r.ż.
 • Katedra Wawelska, Dzwon Zygmunta, Groby Królewskie: 12zł- dorośli (+ 7zł audio w języku obcym)/ 7zł- dzieci, młodzież szkolna, studenci, nauczyciele, emeryci, renciści (+ 5zł audio w języku obcym)

Opcjonalnie płatne:

 • kanapka: 6 zł
 • Kościół Mariacki: 10zł- dorośli/ 8zł- seniorzy powyżej 65 lat/ 5zł- dzieci, młodzież, studenci/ GRATIS - dzieci do lat 8.

UWAGA: Maksymalny rozmiar toreb i plecaków dopuszczonych do wniesienia do Kopalni to 30x20x20cm. Zwiedzanie w języku angielskim – tylko w miarę wolnych miejsc: Czerwiec i wrzesień: 89zł- dorośli/ 69zł- młodzież szkolna, studenci do 26 lat, emeryci/ GRATIS- dzieci do 4 lat. Lipiec-sierpień: 94zł- dorośli/ 74zł- młodzież szkolna, studenci do 26 lat, emeryci/ GRATIS- dzieci do 4 lat.

Organizator nie odpowiada za zmianę cen wstępów w trakcie sezonu.

Kraków i Wieliczka - rezerwuj online

Informacja i rezerwacja telefoniczna: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. 18 20 116 46

Polecamy:

Apartament Blisko Wszędzie

Apartament Szklane Domy

 

Zniżki od naszych partnerów dla kupujących wycieczki:

Kupon zniżkowy Karczma NOSALDla klientów Centrum Wycieczek STRAMA, którzy zakupili i skorzystali z oferty wyjazdu na wycieczki KARCZMA NOSAL przygotowała 20% rabatu. Warunki korzystania z promocji: 1) rabat dotyczy konsumpcji dań oraz napojów bezalkoholowych znajdujących się w ofercie Karczmy Nosal na lato 2019, 2) nie udzielamy rabatu na napoje alkoholowe, 3) rabat obowiązuje w sezonie letnim 2019 (czerwiec - wrzesień), 4) warunkiem skorzystania z promocji jest poinformowanie obsługi o posiadanym rabacie oraz przekazanie go przed podaniem rachunku końcowego, 5) rabaty nie łączą się, udzielamy jednego 20% rabatu do jednego rachunku

Kupon zniżkowy TAXI Giewont15% rabatu od Taxi Giewont dla klientów Centrum Wycieczek STRAMA na dojazd do miejsca wyjazdu na wycieczkę i na powrót z wycieczki.

Aby otrzymać rabat podczas zgłoszenia należy podać hasło "STRAMA" lub przed rozpoczęciem kursu okazać bilet zakupu wycieczki.

Kupon zniżkowy Termy Chochołowskie10% rabatu dla Klientów Centrum Wycieczek Jednodniowych STRAMA na baseny TERM CHOCHOŁOWSKICH.

Warunki korzystania z promocji: 1. Podczas zakupu biletu na baseny należy okazać kupon zniżkowy wraz z biletem lub paragonem STRAMA 2. Rabat jest jednorazowy 3. Kupon przy zakupie biletu zostanie odebrany 4. Rabaty nie sumują się z istniejacymi w termach promocjami

 

 

 
 
 
 

rezerwuj_r

 

Wideo

Kraków

 

Nasza Galeria