STRAMA: wycieczki jednodniowe z Zakopanego.

 
 
 
 

Wycieczka do Krakowa i Wieliczki

KrakówKopalnia Soli w Wieliczce jest jednym z najcenniejszych zabytków na ziemiach polskich, rocznie odwiedzanym przez ponad milion turystów z całego świata.  Kraków to miasto o ponad tysiącletniej historii, wysokich walorach kulturowych i architektonicznych. Celem wycieczki będzie między innymi zwiedzanie Kościoła Mariackiego, Sukiennic, Wawelu.

Wycieczkę do Krakowa i Wieliczki organizujemy w każdy piątek.

PROGRAM wycieczki jednodniowej do Krakowa i Wieliczki

 • 08.00 Wyjazd z Zakopanego (mapa przystanków)
 • 11.00 Zwiedzanie Kopalni Soli
 • 13.30 Czas wolny na obiad
 • 14.30 Wyjazd z Wieliczki
 • 15.30 Spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie Krakowa (2,5 godziny): Wawel, Rynek Główny, Sukiennice, Kościół Mariacki
 • 18.00 Czas wolny
 • 19.00 Wyjazd z Krakowa
 • 21.30 Planowany przyjazd do Zakopanego
 

OPIS atrakcji

Kopalnia soli w Wieliczce

WieliczkaHistoria Kopalni Soli w Wieliczce sięga XIII wieku. Jest to jedyny na świecie czynny bez przerwy, od średniowiecza do chwili obecnej, obiekt górniczy.

Warto zaznaczyć, że w 1978 r. Kopalnia Soli w Wieliczce oraz Wawel wraz ze ścisłym Starym Miastem a także zabytkami Kazimierza zostały wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Wawel

wawel

Zwiedzanie Krakowa rozpoczniemy od Wawelu, który jest polskim symbolem narodowym i kulturowym. Szczególną rolę w historii Państwa Polskiego pełni zwłaszcza Katedra Wawelska będąca przez czterysta lat kościołem polskich władców. Począwszy od Władysława Łokietka w Katedrze na Wawelu koronowali się wszyscy polscy królowie, z wyjątkiem Stanisława Leszczyńskiego i Stanisława Augusta Poniatowskiego. Katedra jest także nekropolią najwybitniejszych polskich bohaterów narodowych.

 

Rynek główny w Krakowie

Krakow_4

Z Wawelu przejdziemy przez krakowskie planty do najstarszej części Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius i na Rynek Główny, który był największym rynkiem średniowiecznej Europy. Na Rynku Głównym zobaczymy najbardziej charakterystyczne dla Krakowa zabytki, takie jak: Sukiennice, pomnik Adama Mickiewicza, wieża ratuszowa, czy stare kamienice usytuowane wokół rynku. Zwiedzimy również Bazylikę Mariacką która słynie z pięknego gotyckiego ołtarza, autorstwa mistrza Wita Stwosza. Z wieży kościoła usłyszymy hejnał mariacki, odgrywany co godzinę.

 

 

Zamów wycieczkę jako prezent

Cena:  zarezerwuj 

 • 120 zł (dorośli)
 • 110 zł (studenci do 26 lat, młodzież)
 • 105 zł (dzieci 4-10)
 • 45 zł (dzieci do 4 lat)

* 10% zniżki od ceny wycieczki dla osób niepełnosprawnych za okazaniem ważnej legitymacji
** 5zł zniżki od ceny wycieczki dla posiadacza Karty Dużej Rodziny - za okazaniem karty 
Zniżki są przyznawane przy płatności gotówką lub przelewem. Po dokonaniu wpłaty poprzez system płatności PayU nie ma mozliwości uzystania rabatu (zwrotu różnicy).

 

Cena zawiera:

 • przejazd komfortowym autokarem
 • opiekę pilota
 • przewodnika na Wawelu i w Krakowie
 • przewodnika po kopalni
 •  tour guide w Krakowie

Dodatkowo płatne:

 • bilet wstępu do Kopalni Soli w Wieliczce: czerwiec i wrzesień: 66zł dorośli/ 57zł studenci do 26 lat, emeryci, renciści, seniorzy 65+, niepełnosprawni i ich opiekunowie/ 48zł dzieci powyżej 4 lat, młodzież szkolna/ GRATIS dzieci do 4 lat; lipiec-sierpień: 73zł dorośli/ 63zł studenci do 26 lat, emeryci, renciści, seniorzy 65+, niepełnosprawni i ich opiekunowie/ 55zł dzieci powyżej 4 lat, młodzież szkolna/ GRATIS dzieci do 4 lat.
 • Katedra Wawelska, Dzwon Zygmunta, Groby Królewskie: 14zł dorośli (+9zł audio w języku obcym)/ 8zł dzieci, młodzież szkolna, studenci, nauczyciele, emeryci, renciści (+6zł audio w języku obcym)

Opcjonalnie płatne:

 • kanapka: 6zł
 • Kościół Mariacki: 10zł dorośli/ 8zł seniorzy 65+/ 5zł dzieci, młodzież, studenci/ GRATIS dzieci do lat 8.

UWAGA: Maksymalny rozmiar toreb i plecaków dopuszczonych do wniesienia do Kopalni to 30x20x20cm. 

Zwiedzanie w języku angielskim – tylko w miarę wolnych miejsc: czerwiec i wrzesień: 93zł dorośli/ 84zł studenci do 26 lat, emeryci, renciści, seniorzy 65+, niepełnosprawni i ich opiekunowie/ 73zł dzieci powyżej 4 lat, młodzież szkolna/ GRATIS dzieci do 4 lat; lipiec-sierpień: 100zł dorośli/ 90zł studenci do 26 lat, emeryci, renciści, seniorzy 65+, niepełnosprawni i ich opiekunowie/ 80zł dzieci powyżej 4 lat, młodzież szkolna/ GRATIS dzieci do 4 lat.

Organizator nie odpowiada za zmianę cen wstępów w trakcie sezonu.

Kraków i Wieliczka - rezerwuj online

Informacja i rezerwacja telefoniczna: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. 18 20 116 46, 18 20 63 813

Covid 19 Bezpieczna podróż

 POLECAMY APARTAMENTY:

Apartament Blisko Wszędzie

Apartament Szklane Domy

 

ZNIŻKI od naszych partnerów dla kupujących wycieczki:

Kupon zniżkowy Karczma NOSAL
Dla klientów Centrum Wycieczek STRAMA, którzy zakupili i skorzystali z oferty wyjazdu na wycieczki KARCZMA NOSAL przygotowała 20% rabatu.
Warunki korzystania z promocji: 1) rabat dotyczy konsumpcji dań oraz napojów bezalkoholowych znajdujących się w ofercie Karczmy Nosal na lato 2020, 2) nie udzielamy rabatu na napoje alkoholowe, 3) rabat obowiązuje w sezonie letnim 2020 (lipiec- wrzesień), 4) warunkiem skorzystania z promocji jest poinformowanie obsługi o posiadanym rabacie oraz przekazanie go przed podaniem rachunku końcowego, 5) rabaty nie łączą się, udzielamy jednego 20% rabatu do jednego rachunku

Kupon zniżkowy TAXI Giewont

15% rabatu od Taxi Giewont dla klientów Centrum Wycieczek STRAMA na dojazd do miejsca wyjazdu na wycieczkę i na powrót z wycieczki.

WAŻNE: Aby otrzymać rabat podczas zgłoszenia należy podać hasło "STRAMA" lub przed rozpoczęciem kursu okazać bilet zakupu wycieczki.

 

 

 
 
 
 

rezerwuj_r

 

Wideo

Kraków

 

Nasza Galeria