STRAMA: wycieczki jednodniowe z Zakopanego.

 
 
 
 

Wycieczka do Oświęcimia i Wadowic

Oświęcim (Auschwitz)Celem wycieczki jest zwiedzanie największego hitlerowskiego obozu zagłady w Oświęcimiu w dwóch częściach Auschwitz i Birkenau. W godzinach popołudniowych udamy się do Wadowic - miasta urodzin Karola Wojtyły, póżniejszego papieża Jana Pawła II.

Wycieczkę do Oświęcimia i Wadowic organizujemy w każdą środę.

W związku z nowymi obostrzeniami w Muzeum Auschwitz i ograniczoną ilością biletów wstępu zalecamy zakup wycieczki z dużym wyprzedzeniem.

Informujemy, iż ze względu na brak możliwości dokonania wcześniejszej rezerwacji grupowej program wycieczki moze ulec zmianie.

 

PROGRAM wycieczki jednodniowej do Oświęcimia i Wadowic

 • 08.30 Wyjazd z Zakopanego (mapa przystanków)
 • 12.00 Przyjazd do Oświęcimia
 • 12.30 Zwiedzanie Muzeum Auschwitz i Birkenau w j. polskim  (3,5 godziny)
 • 16.30 Przejazd do Wadowic
 • 17.30 Zwiedzanie Bazyliki Ofiarowania N.M.P.
 • 18.00 Czas wolny
 • 19.00 Wyjazd z Wadowic
 • 21.00 Planowany przyjazd do Zakopanego
 

OPIS atrakcji

Muzeum Auschwitz i Birkenau - Oświęcim

birkenauObiekt wpisany jest na listę UNESCO. Tereny największego hitlerowskiego obozu zagłady w Oświęcimiu stały się symbolem Holocaustu. Obecnie są w całości udostępnione zwiedzającym. Dla właściwego zapoznania się z tym miejscem, niezbędne jest odwiedzenie obu części obozu -  Auschwitz i Birkenau.

AUSCHWITZ jest dla świata symbolem terroru i ludobójstwa. Utworzony został przez Niemców w połowie 1940 roku na przedmieściach Oświęcimia, początkowo był miejscem przetrzymywania głównie Polaków, jako więźniów politycznych, a od 1942 roku stał się równocześnie jednym z kilku ośrodków ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej - niemieckiego planu zlikwidowania Żydów zamieszkujących okupowane przez III Rzeszę tereny. Ostatecznie w obozie Auschwitz straciło życie ponad 1,1 mln ludzi.

BIRKENAU w pobliskiej Brzezince, powstał dla masowej zagłady Żydów. Na wielkim obszarze stoją tu rzędy drewnianych baraków, w których przetrzymywano więźniów, a na samym końcu zobaczyć można ruiny komór gazowych z krematoriami, szybko likwidowanych przez Niemców pod koniec wojny.

 

Wadowice - miasto urodzin Karola Wojtyły

Bazylika w Wadowicach

Zobaczymy Bazylikę Mniejszą Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, która jest ściśle związana z Janem Pawłem II. W tym właśnie kościele późniejszy papież został ochrzczony, tu modlił się, służył do mszy św., przyjął sakrament bierzmowania  i odprawił mszę prymicyjną. W ostatnim czasie Bazylika została gruntownie odnowiona. W czasie wolnym można skosztować słynnej już na całym świecie "papieskiej" kremówki.

                         

Zamów wycieczkę jako prezent

Cena:  zarezerwuj 

 • 130 zł (dorośli)
 • 120 zł (studenci do 26 lat, młodzież od 14 lat)

* 10% zniżki od ceny wycieczki dla osób niepełnosprawnych za okazaniem ważnej legitymacji
** 5zł zniżki od ceny wycieczki dla posiadacza Karty Dużej Rodziny - za okazaniem karty 
Zniżki są przyznawane przy płatności gotówką lub przelewem. Po dokonaniu wpłaty poprzez system płatności PayU nie ma mozliwości uzystania rabatu (zwrotu różnicy).

 

Cena zawiera:

 • przejazd komfortowym autokarem
 • opiekę pilota
 • przewodnika w języku polskim i obowiązkowe słuchawki w Muzeum w Oświęcimiu
 •  wstęp do Muzeum Auschwitz i Birkenau

Opcjonalnie płatne:

 • kanapka 6zł

UWAGA: W związku z obostrzeniami w Muzeum Auschwitz każdy podróżujący musi mieć ze sobą dokument potwierdzający tożsamość. Maksymalny rozmiar toreb i plecaków dopuszczonych do wniesienia na teren Muzeum to 30x20x20cm. Nie zaleca się zwiedzania Muzeum przez dzieci poniżej 14 lat. 

Organizator nie odpowiada za zmianę cen wstępów w trakcie sezonu.

Oświęcim i Wadowice - rezerwuj online

Informacja i rezerwacja telefoniczna: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. 18 20 116 46, 18 20 63 813

Covid 19 Bezpieczna podróż

 POLECAMY APARTAMENTY:

Apartament Blisko Wszędzie

Apartament Szklane Domy

 

ZNIŻKI od naszych partnerów dla kupujących wycieczki:

Kupon zniżkowy Karczma NOSAL
Dla klientów Centrum Wycieczek STRAMA, którzy zakupili i skorzystali z oferty wyjazdu na wycieczki KARCZMA NOSAL przygotowała 20% rabatu.
Warunki korzystania z promocji: 1) rabat dotyczy konsumpcji dań oraz napojów bezalkoholowych znajdujących się w ofercie Karczmy Nosal na lato 2020, 2) nie udzielamy rabatu na napoje alkoholowe, 3) rabat obowiązuje w sezonie letnim 2020 (lipiec- wrzesień), 4) warunkiem skorzystania z promocji jest poinformowanie obsługi o posiadanym rabacie oraz przekazanie go przed podaniem rachunku końcowego, 5) rabaty nie łączą się, udzielamy jednego 20% rabatu do jednego rachunku

Kupon zniżkowy TAXI Giewont

15% rabatu od Taxi Giewont dla klientów Centrum Wycieczek STRAMA na dojazd do miejsca wyjazdu na wycieczkę i na powrót z wycieczki.

WAŻNE: Aby otrzymać rabat podczas zgłoszenia należy podać hasło "STRAMA" lub przed rozpoczęciem kursu okazać bilet zakupu wycieczki.

 

 

 
 
 
 

rezerwuj_r

Szczególnie polecamy

Wycieczka szczególnie polecana dla Seniorów

 

Nasza Galeria