STRAMA: wycieczki jednodniowe z Zakopanego.

 
 
 
 

Wycieczka do Wieliczki i Muzeum Żup Krakowskich

Kopalnia soli w WieliczceKopalni Soli w Wieliczce jest niewątpliwie ogromną atrakcją zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Podczas wycieczki trasą turystyczną z przewodnikiem można podziwiać wspaniałe kaplice, urokliwe podziemne jeziorka, oryginalne urządzenia i sprzęt, a także ślady prac górniczych.

Wycieczkę do Wieliczki i Muzeum Żup Krakowskich organizujemy w każdą niedzielę.

PROGRAM wycieczki z Zakopanego do Wieliczki i Muzeum Żup Krakowskich

 

OPIS atrakcji

Kopalnia Soli "Wieliczka" - trasa turystyczna

Wieliczka to niewielkie miasto na południu Polski w pobliżu Krakowa, znane głównie z zabytkowej Kopalni Soli. Jest jedynym na świecie czynnym bez przerwy od średniowiecza do chwili obecnej obiektem górniczym. Jej oryginalne wyrobiska - chodniki, pochylnie, komory eksploatacyjne, jeziora, szyby - o łącznej długości około 300 km usytuowano na 9 poziomach, sięgających do głębokości ponad 300 metrów.

WieliczkaPo zwiedzaniu odpocząć można w jedynym w swoim rodzaju kompleksie komór 125 m pod ziemią, gdzie znajdują się sklepy z pamiątkami, restauracja, poczta. Pobyt w Kopalni jest szczególnie korzystny dla osób ze schorzeniami górnych dróg oddechowych oraz z alergią. Warto zaznaczyć, że w dniu 8 września 1978 roku Kopalnia została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO, dołączyła do pierwszych 12 obiektów na całym świecie. Podczas spaceru posłuchamy licznych legend, a także zobaczymy wspaniałe kaplice, urokliwe podziemne jeziorka, oryginalne urządzenia i sprzęt, a także ślady prac górniczych, które dają wyobrażenie o zmaganiach ludzi z żywiołem, ich pracy, pasjach, wierzeniach. Udostępniony odcinek do zwiedzania to 3,5 km trasa na głębokości od 64 - 135 m.

Zamów wycieczkę jako prezent

Cena:  zarezerwuj 

  • 75 zł (dorośli)
  • 70 zł (studenci, młodzież, emeryci)
  • 65 zł (dzieci 4-10)
  • 40 zł (dzieci do 4 lat)

* 10 % zniżki od ceny wycieczki dla osób niepełnosprawnych za okazaniem ważnej legitymacji

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem
  • opiekę pilota
  • przewodnika po kopalni

 

Dodatkowo płatne:

  • bilet wstępu do Kopalni Soli w Wieliczce: czerwiec i wrzesień: 59zł- dorośli/ 42zł- młodzież szkolna, studenci do 26 lat, emeryci, renciści, GRATIS- dzieci do 4 r.ż.; lipiec-sierpień: 64zł- dorośli/ 46zł- młodzież szkolna, studenci do 26 lat, emeryci, renciści, GRATIS- dzieci do 4 r.ż. Zniżka na Kartę Dużej Rodziny: 30%

Opcjonalnie płatne:

  • opcjonalnie Foto/Video w Wieliczce: 10 zł
  • Kanapka: 6 zł

Organizator nie odpowiada za zmianę cen wstępów w trakcie sezonu.

Kopalnia Soli w Wieliczce - rezerwuj online

Informacja i rezerwacja telefoniczna: rezerwacje @ strama.turystyka.pl, tel. 18 20 116 46

Polecamy:

Odkryj-Zakopane.com - internetową bazę apartamentów w Zakopanem

Apartament Blisko Wszędzie 

 

Zniżki od naszych partnerów dla kupujących wycieczki:

Kupon zniżkowy Karczma NOSALDla klientów Centrum Wycieczek STRAMA, którzy zakupili i skorzystali z oferty wyjazdu na wycieczki KARCZMA NOSAL przygotowała 20% rabatu. Warunki korzystania z promocji: 1) rabat dotyczy konsumpcji dań oraz napojów bezalkoholowych znajdujących się w ofercie Karczmy Nosal na lato 2018, 2) nie udzielamy rabatu na napoje alkoholowe, 3) rabat obowiązuje w sezonie letnim 2018 (czerwiec – wrzesień), 4) warunkiem skorzystania z promocji jest poinformowanie obsługi o posiadanym rabacie oraz przekazanie go przed podaniem rachunku końcowego, 5) rabaty nie łączą się, udzielamy jednego 20% rabatu do jednego rachunku

Kupon zniżkowy TAXI Giewont15% rabatu od Taxi Giewont dla klientów Centrum Wycieczek STRAMA na dojazd do miejsca wyjazdu na wycieczkę i na powrót z wycieczki.

Aby otrzymać rabat podczas zgłoszenia należy podać hasło "STRAMA" lub przed rozpoczęciem kursu okazać bilet zakupu wycieczki.

Kupon zniżkowy Termy Chochołowskie10% rabatu dla Klientów Centrum Wycieczek Jednodniowych STRAMA na baseny TERM CHOCHOŁOWSKICH.

Warunki korzystania z promocji: 1. Podczas zakupu biletu na baseny należyy okazać kupon zniżkowy wraz z biletem lub paragonem STRAMA 2. Rabat jest jednorazowy 3. Kupon przy zakupie biletu zostanie odebrany 4. Rabaty nie sumują się z istniejacymi w termach promocjami

 

 

 
 
 
 

rezerwuj_r

Film

wiedza na_wage_soli

 

Nasza Galeria