STRAMA: wycieczki jednodniowe z Zakopanego.

 
 
 
 

Wycieczka do Wieliczki i Muzeum Żup Krakowskich

Kopalnia soli w WieliczceKopalni Soli w Wieliczce jest niewątpliwie ogromną atrakcją zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Podczas wycieczki trasą turystyczną podziwiamy wspaniałe kaplice, urokliwe podziemne jeziorka, oryginalne urządzenia, a także ślady prac górniczych.

Wycieczkę do Wieliczki i Muzeum Żup Krakowskich organizujemy w każdy piątek

PROGRAM wycieczki z Zakopanego do Wieliczki i Muzeum Żup Krakowskich

 

OPIS atrakcji

Kopalnia Soli Wieliczka oraz Muzeum Żup Krakowskich

Wieliczka Szyb DaniłowiczaJest jedynym na świecie czynnym bez przerwy, od średniowiecza do chwili obecnej, obiektem górniczym. Jej oryginalne wyrobiska - chodniki, pochylnie, komory eksploatacyjne, jeziora, szyby - o łącznej długości około 300 km usytuowano na 9 poziomach sięgających do głębokości ponad 300 metrów.

Po zwiedzaniu Kopalni udamy się do jednego z największych muzeów górniczych w Europie.  Podczas spaceru zapoznamy się z historią Wieliczki oraz górnictwem soli, a także rozwojem techniki kopalnej. Pobyt w obiekcie solnym jest szczególnie korzystny dla osób ze schorzeniami górnych dróg oddechowych oraz z alergią. Warto zaznaczyć, że w dniu 8 września 1978 roku Kopalnia została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO.

Trasa turystyczna

WieliczkaPodczas wycieczki z przewodnikiem można podziwiać wspaniałe kaplice, urokliwe podziemne jeziorka, oryginalne urządzenia i sprzęt, a także ślady prac górniczych, które dają wyobrażenie o zmaganiach ludzi z żywiołem. Udostępniony do zwiedzania odcinek to 3,5 km trasa na głębokości od 64 do 135 m. Podczas spaceru posłuchamy licznych legend, a także zobaczymy ponad 20 komór w tym jedną z najpiękniejszych - Kaplicę św. Kingi.

Średni czas spędzony w kopalni wynosi ok. 3 godziny. Zalecamy zabrać cieplejszą odzież, ponieważ temperatura w kopalni waha się pomiędzy 14-16°C. Należy pamiętać również o wygodnym obuwiu, gdyż do pokonania jest ok. 800 schodów.

Zamów wycieczkę jako prezent

Cena:  zarezerwuj 

  • 80 zł (dorośli)
  • 75 zł (studenci do 26 lat, młodzież)
  • 70 zł (dzieci 4-10)
  • 40 zł (dzieci do 4 lat)

* 10% zniżki od ceny wycieczki dla osób niepełnosprawnych za okazaniem ważnej legitymacji
** 5zł zniżki od ceny wycieczki dla posiadacza Karty Dużej Rodziny - za okazaniem karty 
Zniżki są przyznawane przy płatności gotówką lub przelewem. Po dokonaniu wpłaty poprzez system płatności PayU nie ma mozliwości uzystania rabatu (zwrotu różnicy).

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem
  • opiekę pilota
  • przewodnika po kopalni

 

Dodatkowo płatne:

  • bilet wstępu do Kopalni Soli w Wieliczce: czerwiec i wrzesień66zł dorośli/ 57zł studenci do 26 lat, emeryci, renciści, seniorzy 65+, niepełnosprawni i ich opiekunowie/ 48zł dzieci powyżej 4 lat, młodzież szkolna/ GRATIS dzieci do 4 lat; lipiec-sierpień73zł dorośli/ 63zł studenci do 26 lat, emeryci, renciści, seniorzy 65+, niepełnosprawni i ich opiekunowie/ 55zł dzieci powyżej 4 lat, młodzież szkolna/ GRATIS dzieci do 4 lat.

Opcjonalnie płatne:

  • kanapka: 6 zł

UWAGA: Maksymalny rozmiar toreb i plecaków dopuszczonych do wniesienia do Kopalni to 30x20x20cm. 

Zwiedzanie w języku angielskim – tylko w miarę wolnych miejsc: czerwiec i wrzesień93zł dorośli/ 84zł studenci do 26 lat, emeryci, renciści, seniorzy 65+, niepełnosprawni i ich opiekunowie/ 73zł dzieci powyżej 4 lat, młodzież szkolna/ GRATIS dzieci do 4 lat; lipiec-sierpień100zł dorośli/ 90zł studenci do 26 lat, emeryci, renciści, seniorzy 65+, niepełnosprawni i ich opiekunowie/ 80zł dzieci powyżej 4 lat, młodzież szkolna/ GRATIS dzieci do 4 lat.

Organizator nie odpowiada za zmianę cen wstępów w trakcie sezonu.

Kopalnia Soli w Wieliczce - rezerwuj online

Informacja i rezerwacja telefoniczna: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. 18 20 116 46, 18 20 63 813

Covid 19 Bezpieczna podróż

 POLECAMY APARTAMENTY:

Apartament Blisko Wszędzie

Apartament Szklane Domy

 

ZNIŻKI od naszych partnerów dla kupujących wycieczki:

Kupon zniżkowy Karczma NOSAL
Dla klientów Centrum Wycieczek STRAMA, którzy zakupili i skorzystali z oferty wyjazdu na wycieczki KARCZMA NOSAL przygotowała 20% rabatu.
Warunki korzystania z promocji: 1) rabat dotyczy konsumpcji dań oraz napojów bezalkoholowych znajdujących się w ofercie Karczmy Nosal na lato 2020, 2) nie udzielamy rabatu na napoje alkoholowe, 3) rabat obowiązuje w sezonie letnim 2020 (lipiec- wrzesień), 4) warunkiem skorzystania z promocji jest poinformowanie obsługi o posiadanym rabacie oraz przekazanie go przed podaniem rachunku końcowego, 5) rabaty nie łączą się, udzielamy jednego 20% rabatu do jednego rachunku

Kupon zniżkowy TAXI Giewont

15% rabatu od Taxi Giewont dla klientów Centrum Wycieczek STRAMA na dojazd do miejsca wyjazdu na wycieczkę i na powrót z wycieczki.

WAŻNE: Aby otrzymać rabat podczas zgłoszenia należy podać hasło "STRAMA" lub przed rozpoczęciem kursu okazać bilet zakupu wycieczki.

 

 

 
 
 
 

rezerwuj_r

Film

wiedza na_wage_soli

 

Nasza Galeria