80 zł (dorośli)
75 zł (studenci do 26 lat, młodzież)
70 zł (dzieci 4-10)
45 zł (dzieci do 4 lat)

Kopalnia Soli w Wieliczce jest niewątpliwie ogromną atrakcją zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Podczas wycieczki trasą turystyczną podziwiamy wspaniałe kaplice, urokliwe podziemne jeziorka, oryginalne urządzenia, a także ślady prac górniczych.

 ZAKOŃCZYLIŚMY SEZON LATO 2021 ???

 Dziękujemy za zaufanie i wspólnie spędzone chwile.
 Staramy się, aby "wycieczkowanie z nami" było przyjemnością i pięknym wspomnieniem. Bez Państwa podróżowanie nie byłoby takie samo ??
 
 Na kolejne wyjazdy z Biurem STRAMA zapraszamy od czerwca 2022 ?

Kopalnia Soli w Wieliczce jest niewątpliwie ogromną atrakcją zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Podczas wycieczki trasą turystyczną podziwiamy wspaniałe kaplice, urokliwe podziemne jeziorka, oryginalne urządzenia, a także ślady prac górniczych.

Program wycieczki

9.00 Wyjazd z Zakopanego (mapa przystanków)
12.50 Zwiedzanie Kopalni Soli oraz Muzeum Żup Krakowskich
15.50 Czas wolny
17.30 Wyjazd z Wieliczki
19.30 Planowany powrót do Zakopanego

Opis atrakcji

Kopalnia Soli Wieliczka oraz Muzeum Żup Krakowskich

Kopalnia jest jedynym na świecie czynnym bez przerwy, od średniowiecza do chwili obecnej, obiektem górniczym. Jej oryginalne wyrobiska - chodniki, pochylnie, komory eksploatacyjne, jeziora, szyby - o łącznej długości około 300 km usytuowano na 9 poziomach sięgających do głębokości ponad 300 metrów.

Po zwiedzaniu Kopalni udamy się do jednego z największych muzeów górniczych w Europie. Podczas spaceru zapoznamy się z historią Wieliczki oraz górnictwem soli, a także rozwojem techniki kopalnej. Pobyt w obiekcie solnym jest szczególnie korzystny dla osób ze schorzeniami górnych dróg oddechowych oraz z alergią. Warto zaznaczyć, że w dniu 8 września 1978 roku Kopalnia została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO.

Trasa turystyczna

Podczas wycieczki z przewodnikiem można podziwiać wspaniałe kaplice, urokliwe podziemne jeziorka, oryginalne urządzenia i sprzęt, a także ślady prac górniczych, które dają wyobrażenie o zmaganiach ludzi z żywiołem. Udostępniony do zwiedzania odcinek to 3,5 km trasa na głębokości od 64 do 135 m. Podczas spaceru posłuchamy licznych legend, a także zobaczymy ponad 20 komór w tym jedną z najpiękniejszych - Kaplicę św. Kingi.

Średni czas spędzony w kopalni wynosi ok. 3 godzin. Zalecamy zabrać cieplejszą odzież, ponieważ temperatura w kopalni waha się pomiędzy 14-16°C. Należy pamiętać również o wygodnym obuwiu, gdyż do pokonania jest ok. 800 schodów.

Dodatkowa informacja o opłatach

Cena zawiera:
  • przejazd autokarem lub busem (zależnie od frekwencji)
  • opiekę pilota
  • przewodnika po kopalni
Zniżki:

* 10% zniżki od ceny wycieczki dla osób niepełnosprawnych za okazaniem ważnej legitymacji
** 5zł zniżki od ceny wycieczki dla posiadacza Karty Dużej Rodziny - za okazaniem karty
Zniżki są przyznawane przy płatności gotówką. Po dokonaniu wpłaty online nie ma możliwości uzyskania rabatu (zwrotu różnicy).

Dodatkowo płatne:

bilet wstępu do Kopalni Soli w Wieliczce:
czerwiec i wrzesień: 66zł dorośli/ 57zł studenci do 26 lat, emeryci, renciści, seniorzy 65+, niepełnosprawni i ich opiekunowie/ 48zł dzieci powyżej 4 lat, młodzież szkolna/ GRATIS dzieci do 4 lat.
lipiec i sierpień: 73zł dorośli/ 63zł studenci do 26 lat, emeryci, renciści, seniorzy 65+, niepełnosprawni i ich opiekunowie/ 55zł dzieci powyżej 4 lat, młodzież szkolna/ GRATIS dzieci do 4 lat.

Opcjonalnie płatne:

kanapka: 6 zł

Jednodniowe wycieczki w Polsce

bon turystyczny na wycieczki jednodniowe