120 zł (dorośli)
110 zł (studenci do 26 lat, młodzież)
105 zł (dzieci 4-10)
45 zł (dzieci do 4 lat)

Kopalnia Soli w Wieliczce jest jednym z najcenniejszych zabytków na ziemiach polskich, rocznie odwiedzanym przez ponad milion turystów z całego świata. Kraków to miasto o ponad tysiącletniej historii, wysokich walorach kulturowych i architektonicznych. Celem wycieczki będzie między innymi zwiedzanie Kościoła Mariackiego, Sukiennic, Wawelu.
Wycieczkę do Krakowa i Wieliczki organizujemy w każdą środę

 ZAKOŃCZYLIŚMY SEZON LATO 2021 ???

 Dziękujemy za zaufanie i wspólnie spędzone chwile.
 Staramy się, aby "wycieczkowanie z nami" było przyjemnością i pięknym wspomnieniem. Bez Państwa podróżowanie nie byłoby takie samo ??
 
 Na kolejne wyjazdy z Biurem STRAMA zapraszamy od czerwca 2022 ?

Kopalnia Soli w Wieliczce jest jednym z najcenniejszych zabytków na ziemiach polskich, rocznie odwiedzanym przez ponad milion turystów z całego świata. Kraków to miasto o ponad tysiącletniej historii, wysokich walorach kulturowych i architektonicznych. Celem wycieczki będzie między innymi zwiedzanie Kościoła Mariackiego, Sukiennic, Wawelu.
Wycieczkę do Krakowa i Wieliczki organizujemy w każdą środę

Program wycieczki

08.00 Wyjazd z Zakopanego (mapa przystanków)
11.00 Zwiedzanie Kopalni Soli
13.30 Czas wolny na obiad
14.30 Wyjazd z Wieliczki
15.30 Spotkanie z przewodnikiem - zwiedzanie Krakowa (2,5 godziny)
18.00 Czas wolny
19.00 Wyjazd z Krakowa
21.30 Planowany przyjazd do Zakopanego

Opis atrakcji

Kopalnia soli w Wieliczce

Historia Kopalni Soli w Wieliczce sięga XIII wieku. Jest to jedyny na świecie czynny bez przerwy, od średniowiecza do chwili obecnej, obiekt górniczy.

W 1978 r. Kopalnia Soli w Wieliczce oraz Wawel wraz ze Starym Miastem i zabytki Kazimierza zostały wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Wawel

Zwiedzanie Krakowa rozpoczniemy od Wawelu, który jest polskim symbolem narodowym i kulturowym. Szczególną rolę w historii Państwa Polskiego pełni zwłaszcza Katedra Wawelska będąca przez czterysta lat kościołem polskich władców. Począwszy od Władysława Łokietka w Katedrze na Wawelu koronowali się wszyscy polscy królowie, z wyjątkiem Stanisława Leszczyńskiego i Stanisława Augusta Poniatowskiego. Katedra jest także nekropolią najwybitniejszych polskich bohaterów narodowych.

Rynek Główny w Krakowie

Z Wawelu przejdziemy przez krakowskie planty do najstarszej części Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius i na Rynek Główny, który był największym rynkiem średniowiecznej Europy. Na Rynku Głównym zobaczymy najbardziej charakterystyczne dla Krakowa zabytki, takie jak: Sukiennice, pomnik Adama Mickiewicza, wieżę ratuszową, czy stare kamienice usytuowane wokół rynku. Zwiedzimy również Bazylikę Mariacką, która słynie z pięknego gotyckiego ołtarza autorstwa mistrza Wita Stwosza. Z wieży kościoła usłyszymy hejnał mariacki, odgrywany co godzinę.

Dodatkowa informacja o opłatach

Cena zawiera:
  • przejazd autokarem lub busem (zależnie od frekwencji)
  • opiekę pilota
  • przewodnika na Wawelu i w Krakowie
  • przewodnika po kopalni
  • tour guide w Krakowie
Zniżki:

* 10% zniżki od ceny wycieczki dla osób niepełnosprawnych za okazaniem ważnej legitymacji
** 5zł zniżki od ceny wycieczki dla posiadacza Karty Dużej Rodziny - za okazaniem karty
Zniżki są przyznawane przy płatności gotówką. Po dokonaniu wpłaty online nie ma możliwości uzyskania rabatu (zwrotu różnicy).

Dodatkowo płatne:

bilet wstępu do Kopalni Soli w Wieliczce:
czerwiec i wrzesień: 66zł dorośli/ 57zł studenci do 26 lat, emeryci, renciści, seniorzy 65+, niepełnosprawni i ich opiekunowie/ 48zł dzieci powyżej 4 lat, młodzież szkolna/ GRATIS dzieci do 4 lat.
lipiec-sierpień: 73zł dorośli/ 63zł studenci do 26 lat, emeryci, renciści, seniorzy 65+, niepełnosprawni i ich opiekunowie/ 55zł dzieci powyżej 4 lat, młodzież szkolna/ GRATIS dzieci do 4 lat.

Katedra Wawelska, Dzwon Zygmunta, Groby Królewskie: 14zł dorośli (+9zł audio w języku obcym)/ 8zł dzieci, młodzież szkolna, studenci, nauczyciele, emeryci, renciści (+6zł audio w języku obcym)

Opcjonalnie płatne:

Kościół Mariacki: 10zł dorośli/ 8zł seniorzy 65+/ 5zł dzieci, młodzież, studenci/ GRATIS dzieci do lat 8.
kanapka: 6zł

Jednodniowe wycieczki w Polsce

bon turystyczny na wycieczki jednodniowe