105 zł (dorośli)
95 zł (studenci do 26 lat, młodzież)
90 zł (dzieci 4-10)
45 zł (dzieci do 4 lat)

Kraków to miasto o ponad tysiącletniej historii, wysokich walorach kulturowych i architektonicznych. Przyciąga zabytkami, bogactwem kultury i niesamowitą atmosferą. Podczas wycieczki zobaczymy miejsca wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO: Wawel wraz ze Starym Miastem oraz zabytki Kazimierza.

 ZAKOŃCZYLIŚMY SEZON LATO 2021 ???

 Dziękujemy za zaufanie i wspólnie spędzone chwile.
 Staramy się, aby "wycieczkowanie z nami" było przyjemnością i pięknym wspomnieniem. Bez Państwa podróżowanie nie byłoby takie samo ??
 
 Na kolejne wyjazdy z Biurem STRAMA zapraszamy od czerwca 2022 ?

Kraków to miasto o ponad tysiącletniej historii, wysokich walorach kulturowych i architektonicznych. Przyciąga zabytkami, bogactwem kultury i niesamowitą atmosferą. Podczas wycieczki zobaczymy miejsca wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO: Wawel wraz ze Starym Miastem oraz zabytki Kazimierza.

Program wycieczki

08.00 Wyjazd z Zakopanego (mapa przystanków)
10.30 Zwiedzanie Kazimierza, kościół na Skałce, przejście na Wawel
12.30 Czas wolny
13.00 Katedra Wawelska
14.00 Spacer na Stare Miasto - Collegium Maius, Rynek Główny
15.00 Hejnał, Kościół Mariacki i ulica Floriańska
16.00 Czas wolny
18.00 Wyjazd z Krakowa
20.30 Planowany przyjazd do Zakopanego

Opis atrakcji

Kazimierz

Kazimierz - słynna żydowska dzielnica - jest jednym z najbardziej klimatycznych miejsc Krakowa. Od swojego powstania w XIV wieku do początków XIX wieku Kazimierz był samodzielnym miastem. Przez wiele wieków był miejscem współistnienia i przenikania się kultury żydowskiej i chrześcijańskiej.

Współcześnie Kazimierz to tętniąca życiem kulturalnym i artystycznym dzielnica, która przyciąga tych, którzy pragną poczuć ducha krakowskiej bohemy. Przytulne kafejki i restauracje, galerie i antykwariaty, brukowane uliczki oraz zabytki kultury żydowskiej tworzą urokliwą atmosferę, której nie sposób się oprzeć.

Rynek Główny i Bazylika Mariacka

Rynek Główny ma wyjątkowe znaczenie historyczne, kulturowe i społeczne. Jego historia sięga XIII wieku a obecnie jest największym (4 ha powierzchni) placem Krakowa oraz jednym z największych rynków w Europie. Rynek Główny otaczają kilkusetletnie kamienice, pałace, renomowane sklepy oraz znane restauracje.

Bazylika Mariacka słynie z największego w Europie gotyckiego ołtarza, autorstwa mistrza Wita Stwosza. Z wieży kościoła co godzinę grany jest hejnał mariacki. Zwiedzając Rynek zobaczymy także Sukiennice i pomnik Adama Mickiewicza.

Wawel

Wawel jest naszym symbolem narodowym i kulturowym. Był siedzibą polskich władców, ich nekropolią i miejscem gdzie kształtowała się historia Polski.

Katedra na Wawelu jest katedrą koronacyjną królów Polski, miejscem ich wiecznego spoczynku. Pochowani tu też są wielcy wodzowie oraz twórcy polskiej kultury (m.in Adam Mickiewicz i Juliusz Słowacki).

Dodatkowa informacja o opłatach

Cena zawiera:
  • przejazd autokarem
  • opiekę pilota
  • przewodnika po Krakowie
  • tour guide w Krakowie
Zniżki:

* 10% zniżki od ceny wycieczki dla osób niepełnosprawnych za okazaniem ważnej legitymacji
** 5zł zniżki od ceny wycieczki dla posiadacza Karty Dużej Rodziny - za okazaniem karty
Zniżki są przyznawane przy płatności gotówką. Po dokonaniu wpłaty online nie ma możliwości uzyskania rabatu (zwrotu różnicy).

Opcjonalnie płatne:

Kościół Mariacki: 10zł dorośli/ 8zł seniorzy 65+/ 5zł dzieci, młodzież, studenci/ GRATIS dzieci do lat 8.

Synagoga Remuh: 10zł dorośli/ 5zł uczniowie, studenci.

Dzwon Zygmunta, Grób Królewski, Muzeum Katedralne na Wawelu: 14zł dorośli (+9zł audio w języku obcym)/ 8zł dzieci, młodzież szkolna, studenci, nauczyciele, emeryci, renciści (+6zł audio w języku obcym),

kanapka: 6zł

Jednodniowe wycieczki w Polsce

bon turystyczny na wycieczki jednodniowe