110 zł (dorośli)
105 zł (studenci do 26 lat, młodzież)
80 zł (dzieci 4-10)
30 zł (dzieci do 4 lat)

Morskie Oko jest największym i najpiękniejszym jeziorem tatrzańskim. Najczęściej wybierany cel wycieczek Polaków. W zielonkawych wodach Morskiego Oka można, jak w lustrze, podziwiać otaczające je najwyższe szczyty Tatr Polskich.

 ZAKOŃCZYLIŚMY SEZON LATO 2021 ???

 Dziękujemy za zaufanie i wspólnie spędzone chwile.
 Staramy się, aby "wycieczkowanie z nami" było przyjemnością i pięknym wspomnieniem. Bez Państwa podróżowanie nie byłoby takie samo ??
 
 Na kolejne wyjazdy z Biurem STRAMA zapraszamy od czerwca 2022 ?

Morskie Oko jest największym i najpiękniejszym jeziorem tatrzańskim. Najczęściej wybierany cel wycieczek Polaków. W zielonkawych wodach Morskiego Oka można, jak w lustrze, podziwiać otaczające je najwyższe szczyty Tatr Polskich.

Program wycieczki

*Dla dzieci nieprzyzwyczajonych do długich wędrówek zalecamy wózek.

7.30 Wyjazd z Zakopanego (mapa przystanków)
8.30Palenica Białczańska, ok. 8km wędrówki, przerwa przy Wodogrzmotach Mickiewicza
11.45 Morskie Oko (1 395 m n.p.m.), czas wolny
12.30/13.00 Rozpoczęcie wędrówki powrotnej
15.30 Wyjazd z Palenicy. Polana Głodówka – punkt widokowy
16.00 Planowany przyjazd do Zakopanego

Opis atrakcji

Palenica Białczańska

Polana w Dolinie Białki w Tatrach Wysokich, położona na wysokości ok. 990 metrów. Palenica znajduje się nieopodal dawnego przejścia granicznego na Łysej Polanie. Przez Szlak z Palenicy Białczańskiej do Morskiego Oka prowadzi częściowo asfaltowa, częściowo utwardzona droga, którą poruszają się również zaprzęgi konne. Łączna długość szlaku wynosi około ośmiu kilometrów.

Wodogrzmoty Mickiewicza

Pierwszy człon „Wodogrzmoty” odnosi się do huku, jaki powodują masy przepływającej tędy wody. Nadanie imienia Adama Mickiewicza upamiętnia sprowadzenie jego prochów do Polski w 1890 roku. Sam Mickiewicz nie był w żaden sposób związany z Tatrami ani z Podhalem, a nawet nigdy w tych rejonach nie był. Wodospady są zespołem kilku kaskad utworzonych na progach skalnych potoku Roztoka wypływającego z Doliny Pięciu Stawów.

Morskie Oko

Jest największym i najsłynniejszym tatrzańskim jeziorem położonym na wysokości 1395m n.p.m. w Dolinie Rybiego Potoku u stóp Mięguszowieckich Szczytów. Otoczone jest najwyższymi szczytami Tatr Polskich. Wody Morskiego Oka mają zielonkawą barwę i przybierają różne odcienie zależnie od kąta padania promieni słonecznych oraz pogody. Morskie Oko jest jedynym naturalnie zarybionym tatrzańskim jeziorem, ale ze względu na położenie na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego łowienie ryb jest tu zabronione.

Polana Głodówka

Polana Głodówka to nic innego jak malownicza polana położona na południowym stoku Cyrhli nad Białką (1158 m n.p.m.), słynąca z szerokiej panoramy Tatr.

Dodatkowa informacja o opłatach

Cena zawiera:
  • przejazd do i z Palenicy
  • przewodnika tatrzańskiego
  • bilet wstępu do TPN
Zniżki:

* 10% zniżki od ceny wycieczki dla osób niepełnosprawnych za okazaniem ważnej legitymacji
** 5zł zniżki od ceny wycieczki dla posiadacza Karty Dużej Rodziny - za okazaniem karty
Zniżki są przyznawane przy płatności gotówką. Po dokonaniu wpłaty online nie ma możliwości uzyskania rabatu (zwrotu różnicy).

Opcjonalnie płatne:

kanapka: 6zł

bon turystyczny na wycieczki jednodniowe