Bilet normalny: dla osób od 18 roku życia, którym nie przysługują zniżki.
Bilet ulgowy: dzieci od 6 roku życia, młodzież szkolna, studenci do 26 lat, seniorzy 65+, niepełnosprawni, posiadacze Karty Dużej Rodziny.
GRATIS: dzieci do 6 roku życia.
Celem wycieczki jest zwiedzanie największego hitlerowskiego obozu zagłady w Oświęcimiu w dwóch częściach Auschwitz i Birkenau.
Wycieczkę do Oświęcimia organizujemy w każdą srodę
Nie zaleca się zwiedzania Muzeum przez dzieci poniżej 14 lat.
W związku z nowymi obostrzeniami w Muzeum Auschwitz i ograniczoną ilością biletów wstępu zakup wycieczki możliwy jest najpóźniej na 6 dni przed terminem wycieczki. Po tym terminie dostępne mogą być tylko pojedyncze miejsca.
Informujemy, iż ze względu na brak możliwości dokonania wcześniejszej rezerwacji grupowej program wycieczki moze ulec zmianie.
Program wycieczki
08.30 Wyjazd z Zakopanego (mapa przystanków)
12.00 Przyjazd do Oświęcimia
12.30 Muzeum Auschwitz i Birkenau - zwiedzanie w j. polskim (3,5h)
16.30 Czas wolny na rynku w Oświęcimiu
18.00 Wyjazd z Oświęcimia
21.00 Planowany przyjazd do Zakopanego
Opis atrakcji
Muzeum Auschwitz i Birkenau - Oświęcim
Obiekt wpisany jest na listę UNESCO. Tereny największego hitlerowskiego obozu zagłady w Oświęcimiu stały się symbolem Holocaustu. Obecnie są one w całości udostępnione zwiedzającym. Dla właściwego zapoznania się z tym miejscem, niezbędne jest odwiedzenie obu części obozu - Auschwitz i Birkenau.
AUSCHWITZ jest dla świata symbolem terroru i ludobójstwa. Utworzony został przez Niemców w połowie 1940 roku na przedmieściach Oświęcimia, początkowo był miejscem przetrzymywania głównie Polaków, jako więźniów politycznych, a od 1942 roku stał się równocześnie jednym z kilku ośrodków ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej - niemieckiego planu zlikwidowania Żydów zamieszkujących okupowane przez III Rzeszę tereny. W obozie Auschwitz straciło życie ponad 1,1 mln ludzi.
BIRKENAU w pobliskiej Brzezince, powstał w celu masowej zagłady Żydów. Na wielkim obszarze stoją rzędy drewnianych baraków, w których przetrzymywano więźniów. Można zobaczyc tu również ruiny komór gazowych z krematoriami, które pod koniec wojny były, w pośpiechu, likwidowane przez Niemców.
Rynek w Oświęcimiu
Oświęcim swój kształt zaczął przybierać na przełomie XIV i XV wieku, a początkowo większość zabudowy była drewniana. W XIV wieku wytyczono główny plac targowy, czyli dzisiejszy rynek. Kilka lat temu przeszedł głęboką rewitalizację, która pozwoliła odzyskać jego dawny, przedwojenny charakter. Udało się też podkreślić klimat zabytkowych obiektów. Jednym z nich jest kamienica Ślebarskich wyglądająca jak obszerny piętrowy pałacyk. Stoi ona tuż obok dawnego hotelu „Herz”, w którym 7 lutego 1915 roku gościł Józef Piłsudski. Po obu stronach rynku, na ławkach umieszczono tablice zawierające informacje o najważniejszych wydarzeniach w historii Oświęcimia.
Dodatkowa informacja o opłatach
Cena zawiera:
- przejazd autokarem lub busem (zależnie od frekwencji)
- opiekę pilota
- przewodnika w języku polskim i obowiązkowe słuchawki w Muzeum w Oświęcimiu
- wstęp do Muzeum Auschwitz i Birkenau
UWAGA:
W związku z obostrzeniami w Muzeum Auschwitz każdy podróżujący musi mieć ze sobą dokument potwierdzający tożsamość.
Maksymalny rozmiar toreb i plecaków dopuszczonych do wniesienia na teren Muzeum to 30x20x20cm. Nie zaleca się zwiedzania Muzeum przez dzieci poniżej 14 lat.