130 zł (dorośli)
120 zł (studenci do 26 lat, młodzież)
-- (dzieci 4-10)
-- (dzieci do 4 lat)

Celem wycieczki jest zwiedzanie największego hitlerowskiego obozu zagłady w Oświęcimiu w dwóch częściach Auschwitz i Birkenau. W godzinach popołudniowych udamy się do Wadowic - miasta urodzin Karola Wojtyły, póżniejszego papieża Jana Pawła II.
Wycieczkę do Oświęcimia i Wadowic organizujemy w każdy czwartek

 ZAKOŃCZYLIŚMY SEZON LATO 2021 ???

 Dziękujemy za zaufanie i wspólnie spędzone chwile.
 Staramy się, aby "wycieczkowanie z nami" było przyjemnością i pięknym wspomnieniem. Bez Państwa podróżowanie nie byłoby takie samo ??
 
 Na kolejne wyjazdy z Biurem STRAMA zapraszamy od czerwca 2022 ?

Celem wycieczki jest zwiedzanie największego hitlerowskiego obozu zagłady w Oświęcimiu w dwóch częściach Auschwitz i Birkenau. W godzinach popołudniowych udamy się do Wadowic - miasta urodzin Karola Wojtyły, póżniejszego papieża Jana Pawła II.
Wycieczkę do Oświęcimia i Wadowic organizujemy w każdy czwartek

Program wycieczki

08.30 Wyjazd z Zakopanego (mapa przystanków)
12.00 Przyjazd do Oświęcimia
12.30 Muzeum Auschwitz i Birkenau - zwiedzanie w j. polskim (3,5h)
16.30 Przejazd do Wadowic
17.30 Zwiedzanie Bazyliki Ofiarowania N.M.P.
18.00 Czas wolny
19.00 Wyjazd z Wadowic
21.00 Planowany przyjazd do Zakopanego

Opis atrakcji

Muzeum Auschwitz i Birkenau - Oświęcim

Obiekt wpisany jest na listę UNESCO. Tereny największego hitlerowskiego obozu zagłady w Oświęcimiu stały się symbolem Holocaustu. Obecnie są one w całości udostępnione zwiedzającym. Dla właściwego zapoznania się z tym miejscem, niezbędne jest odwiedzenie obu części obozu - Auschwitz i Birkenau.

AUSCHWITZ jest dla świata symbolem terroru i ludobójstwa. Utworzony został przez Niemców w połowie 1940 roku na przedmieściach Oświęcimia, początkowo był miejscem przetrzymywania głównie Polaków, jako więźniów politycznych, a od 1942 roku stał się równocześnie jednym z kilku ośrodków ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej - niemieckiego planu zlikwidowania Żydów zamieszkujących okupowane przez III Rzeszę tereny. W obozie Auschwitz straciło życie ponad 1,1 mln ludzi.

BIRKENAU w pobliskiej Brzezince, powstał w celu masowej zagłady Żydów. Na wielkim obszarze stoją rzędy drewnianych baraków, w których przetrzymywano więźniów. Można zobaczyc tu również ruiny komór gazowych z krematoriami, które pod koniec wojny były, w pośpiechu, likwidowane przez Niemców.

Wadowice - miasto urodzin Karola Wojtyły

W Wadowicach zobaczymy Bazylikę Mniejszą Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, która jest ściśle związana z Janem Pawłem II. W tym właśnie kościele późniejszy papież został ochrzczony, tu modlił się, służył do mszy św., przyjął sakrament bierzmowania i odprawił mszę prymicyjną. W ostatnim czasie Bazylika została gruntownie odnowiona. W czasie wolnym można skosztować słynnej na całym świecie "papieskiej" kremówki.

Dodatkowa informacja o opłatach

Cena zawiera:
  • przejazd autokarem lub busem (zależnie od frekwencji)
  • opiekę pilota
  • przewodnika w języku polskim i obowiązkowe słuchawki w Muzeum w Oświęcimiu
  • wstęp do Muzeum Auschwitz i Birkenau
Zniżki:

* 10% zniżki od ceny wycieczki dla osób niepełnosprawnych za okazaniem ważnej legitymacji
** 5zł zniżki od ceny wycieczki dla posiadacza Karty Dużej Rodziny - za okazaniem karty
Zniżki są przyznawane przy płatności gotówką. Po dokonaniu wpłaty online nie ma możliwości uzyskania rabatu (zwrotu różnicy).

Opcjonalnie płatne:

kanapka 6zł

Jednodniowe wycieczki w Polsce

bon turystyczny na wycieczki jednodniowe