STRAMA: wycieczki jednodniowe z Zakopanego.

 
 
 
 

Wycieczka Janosikowe Jamy i Wielki Krywań - Słowacja

Janosikowe JamyJuraj Janosik - karpacki Robin Hood, którego postać obrosła tyloma legendami, że można by nimi obdzielić kilku innych ludzi. Podczas wycieczki, noszącej jego imię, pochylimy się głębiej nad losem zbójnika, a także odwiedzimy Terchovą - wieś w której przyszedł na świat. Przejdziemy szlak Janosikowych Jam, a także (po uprzednim wyjeździe gondolą na Snilovskie Sedlo) zdobędziemy szczyt Wielkiego Krywania - najwyższego szczytu urokliwego pasma Małej Fatry, z którego zobaczymy obszerną panoramę polskich i słowackich gór.

Wycieczkę Janosikowe Jamy i Wielki Krywań organizujemy w każdy wtorek.

PROGRAM wycieczki Janosikowe Jamy i Wielki Krywań

 • 08.00 Wyjazd z Zakopanego (mapa przystanków)
 • 10.30 Przyjazd do Białego Potoku, rozpoczęcie wędrówki szlakiem Dolne Jamy
 • 11.30 Kontynuacja wędrówki szlakiem Nowe Jamy
 • 12.30 Przerwa na Polanie Podżar
 • 14.15 Przejazd do Doliny Vratnej
 • 14.45 Wyjazd wyciągiem na Snilovské Sedlo, wejście na szczyt Wielkiego Krywania
 • 16.45 Przejazd do Terchovej spacer do kościoła św. Cyryla i Metodego (ruchoma szopka), pomnik Janosika, czas wolny
 • 18.00 Wyjazd ze Słowacji
 • 20.00 Planowany przyjazd do Zakopanego
 

OPIS atrakcji

Janosikowe Jamy/Janosikowe Dziury

Janosikowe JamyJamy Janosikowe są jednym z najbardziej atrakcyjnych szlaków turystycznych w Malej Fatrze. Szlak prowadzi przez system wąwozów i kanionów. Został on fantastycznie ukształtowany przez Dierowy potok, który towarzyszy turystom w wędrówce, także w formie wodospadów.

 

Wielki Krywań

Wielki KrywańWielki Krywań (1709 m.n.p.m) jest najwyższym szczytem Małej Fatry, z pięknym widokiem na Tatry. Można go osiągnąć udając się szlakiem ze Snilovskiego Sedla (1524 m.n.p.m) do którego dojedziemy kolejką gondolową z Doliny Vratnej.

 

Terchova

TerchovaTerchova malowniczo położona miejscowość słynie przede wszystkim jako miejsce urodzenia Juraja Janosika - najpopularniejszego karpackiego zbójnika. Swojego sławnego krajana mieszkańcy Terchovej uwiecznili na monumentalnym pomniku, który stoi u wejścia do Doliny Vratnej. Jedną z atrakcji Terchovej jest też drewniana ruchoma szopka.

 

Zamów wycieczkę jako prezent

Ceny:     zarezerwuj 

 • 95 zł dorośli
 • 85 zł studenci do 26 lat, młodzież, dzieci powyżej 10 lat
 • 75 zł dzieci 3-10 lat
 • 40 zł dzieci do 3 lat

* 10% zniżki od ceny wycieczki dla osób niepełnosprawnych za okazaniem ważnej legitymacji
** 5zł zniżki od ceny wycieczki dla posiadacza Karty Dużej Rodziny - za okazaniem karty
Zniżki są przyznawane przy płatności gotówką lub przelewem. Po dokonaniu wpłaty poprzez system płatności PayU nie ma mozliwości uzystania rabatu (zwrotu różnicy).

 

Cena zawiera:

 • przejazd autokarem
 • opiekę pilota/przewodnika
 • ubezpieczenie KL i NNW

Dodatkowo płatne:

 • wyciąg w Dolinie Vratnej: 12,5€ dorosły/ 11€ senior, młodzież/ 9,5€ dzieci do 12 lat/ GRATIS dzieci do 6 lat

Opcjonalnie płatne: kanapka: 6zł

UWAGA: W przypadku wycieczek zagranicznych przypominamy o obowiązku posiadania dokumentu stwierdzającego tożsamość podróżującego - paszportu lub dowodu osobistego. Obowiązek ten dotyczy również dzieci. Legitymacja szkolna NIE JEST dokumentem stwierdzającym tożsamość za granicą.

W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych program wycieczki może ulec zmianie.

Janosikowe Jamy - rezerwuj online

Informacja i rezerwacja telefoniczna: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. 18 20 116 46, 18 20 63 813

Covid 19 Bezpieczna podróż

 POLECAMY APARTAMENTY:

Apartament Blisko Wszędzie

Apartament Szklane Domy

 

ZNIŻKI od naszych partnerów dla kupujących wycieczki:

Kupon zniżkowy Karczma NOSAL
Dla klientów Centrum Wycieczek STRAMA, którzy zakupili i skorzystali z oferty wyjazdu na wycieczki KARCZMA NOSAL przygotowała 20% rabatu.
Warunki korzystania z promocji: 1) rabat dotyczy konsumpcji dań oraz napojów bezalkoholowych znajdujących się w ofercie Karczmy Nosal na lato 2020, 2) nie udzielamy rabatu na napoje alkoholowe, 3) rabat obowiązuje w sezonie letnim 2020 (lipiec- wrzesień), 4) warunkiem skorzystania z promocji jest poinformowanie obsługi o posiadanym rabacie oraz przekazanie go przed podaniem rachunku końcowego, 5) rabaty nie łączą się, udzielamy jednego 20% rabatu do jednego rachunku

Kupon zniżkowy TAXI Giewont

15% rabatu od Taxi Giewont dla klientów Centrum Wycieczek STRAMA na dojazd do miejsca wyjazdu na wycieczkę i na powrót z wycieczki.

WAŻNE: Aby otrzymać rabat podczas zgłoszenia należy podać hasło "STRAMA" lub przed rozpoczęciem kursu okazać bilet zakupu wycieczki.

 

 

 
 
 
 

rezerwuj_r

Szczególnie polecamy

Wycieczka szczególnie polecana dla aktywnych :)

 

Nasza Galeria