STRAMA: wycieczki jednodniowe z Zakopanego.

 
 
 
 

Wycieczka Łomnicki Staw i Magistrala Tatrzańska - Słowacja

chata zamkovskiegoWycieczka górska o średnim stopniu trudności łącząca w sobie spacer górski oraz przejazdy kolejkami linowymi i szynowymi. Podczas wycieczki będziemy nad Łomnickim Stawem, przejdziemy szlakiem Tatrzańskiej Magistrali, a po zjeździe koleją szynową z Hrebienoka odwiedzimy Stary Smokowiec.

Wycieczkę  Łomnicki Staw i Magistrala Tatrzańska organizujemy w każdy środęsobotę.

 

PROGRAM wycieczki Łomnicki Staw i Hrebienok

 • 08.30 Wyjazd z Zakopanego (mapa przystanków)
 • 10.30 Przyjazd do Tatrzańskiej Łomnicy
 • 11.00 Wyjazd kolejką gondolową nad Łomnicki Staw 1751 m n.p.m.
 • 12.20 Łomnicki Staw, czas wolny możliwość wyjazdu wyciągiem krzesełkowym na Łomnickie Siodło 2196 m.n.p.m..
 • 13.50 Przejście szlakiem Magistrali na Hrebienok ok. 2.5 godziny, po drodze przerwa w schronisku Chata Zamkowskiego
 • 17.30 Zjazd kolejką szynową z Hrebienoka 1285 m n.p.m. do Starego Smokovca
 • 18.00 Wyjazd ze Słowacji
 • 19.30 Przyjazd do Zakopanego - przystanek Nosal

OPIS atrakcji

Łomnicki Staw

lomnicki stawLeży na wysokości  1751 m n.p.m. Z okolic stawu roztacza się wspaniały widok na Łomnicę (2634 m n.p.m.) oraz sąsiednie szczyty. W czasie wolnym można pospacerować wokół jeziora lub udać się na przejażdżkę wyciągiem na Łomnickie Siodło 2196 m n.p.m. Łomnicki staw to miejsce dla każdego. Dzieci mogą spędzić czas w Krainie świstaków w ekominiparku z drewnianymi rzeźbami, domkiem świstaków, drabinkami i wieloma innymi niespodziankami. W czasie wolnym można udać się do najwyżej położonej restauracji w Tatrach Wysokich.

Magistrala Tatrzańska

magistrala tatrzanskaWidokowy szlak biegnący południowymi zboczami Tatr Wysokich zwany „Drogą nad Łąkami” wiedzie kamienistą drogą w dół w kierunku Hrebienoka 1285 m.n.p.m. Po drodze zatrzymamy się na odpoczynek w schronisku Chata Zamkowskiego oraz przy jednym z Wodospadów Zimnej Wody – Wodospadzie Wyżnim.

Hrebienok, Stary Smokowiec

hrebieniok stary smokoviecPatronem Hrebienoka jest niedźwiedź Kuba i to z nim można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na szczycie. Figura ma 2,4 metra i waży 350 kg. Z Hrebienoka  znajdującego się na wysokości 1285 m n.p.m. pokonamy różnicę wysokości 255 m n.p.m.  w ciągu 7 minut zjeżdżając kolejką szynowo - terenową do Starego Smokowca  najstarszego centrum turystycznego na Słowacji. 

 

Zamów wycieczkę jako prezent

Cena:  zarezerwuj 

 • 99 zł (dorośli)
 • 89 zł (studenci do 26 lat, młodzież)
 • 89 zł (dzieci 4-10)

* 10% zniżki od ceny wycieczki dla osób niepełnosprawnych za okazaniem ważnej legitymacji
** 5zł zniżki od ceny wycieczki dla posiadacza Karty Dużej Rodziny - za okazaniem karty
Zniżki są przyznawane przy płatności gotówką lub przelewem. Po dokonaniu wpłaty poprzez system płatności PayU nie ma mozliwości uzystania rabatu (zwrotu różnicy).

Cena zawiera:

 • przejazd autokarem
 • opiekę i przewodnictwo pilota
 • ubezpieczenie NNW i KL

Dodatkowo płatne:

 • Bilet łączony na kolejki Magistrala (wyjazd do Łomnickiego Stawu + zjazd kolejką z Hrebienoka): 23€ dorośli/ 19€ młodzież 12-18 lat, studenci*, seniorzy 60+, niepełnosprawni i ich opiekunowie/ 16€ dzieci 6-12 lat/ GRATIS dzieci do 6 lat

Opcjonalnie płatne:

 • Łomnickie Siodło kolej krzesełkowa: 9€ dorośli/ 8€ studenci (posiadacze kart ISIC, ITIC, EURO26, GO26), młodzież 12-18 lat, seniorzy 60+, niepełnosprawni i ich opiekunowie/ 7€ dzieci 6-12 lat/ GRATIS dzieci do 6 lat.

 

Organizator nie odpowiada za zmianę cen wstępów w trakcie sezonu.

UWAGA: W przypadku wycieczek zagranicznych przypominamy o obowiązku posiadania dokumentu stwierdzającego tożsamość podróżującego - paszportu lub dowodu osobistego. Obowiązek ten dotyczy również dzieci. Legitymacja szkolna NIE JEST dokumentem stwierdzającym tożsamość za granicą.

W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych program wycieczki może ulec zmianie.

Łomnicki Szczyt - rezerwuj online

Informacja i rezerwacja telefoniczna: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. 18 20 116 46, 18 20 63 813

Covid 19 Bezpieczna podróż

 POLECAMY APARTAMENTY:

Apartament Blisko Wszędzie

Apartament Szklane Domy

 

ZNIŻKI od naszych partnerów dla kupujących wycieczki:

Kupon zniżkowy Karczma NOSAL
Dla klientów Centrum Wycieczek STRAMA, którzy zakupili i skorzystali z oferty wyjazdu na wycieczki KARCZMA NOSAL przygotowała 20% rabatu.
Warunki korzystania z promocji: 1) rabat dotyczy konsumpcji dań oraz napojów bezalkoholowych znajdujących się w ofercie Karczmy Nosal na lato 2020, 2) nie udzielamy rabatu na napoje alkoholowe, 3) rabat obowiązuje w sezonie letnim 2020 (lipiec- wrzesień), 4) warunkiem skorzystania z promocji jest poinformowanie obsługi o posiadanym rabacie oraz przekazanie go przed podaniem rachunku końcowego, 5) rabaty nie łączą się, udzielamy jednego 20% rabatu do jednego rachunku

Kupon zniżkowy TAXI Giewont

15% rabatu od Taxi Giewont dla klientów Centrum Wycieczek STRAMA na dojazd do miejsca wyjazdu na wycieczkę i na powrót z wycieczki.

WAŻNE: Aby otrzymać rabat podczas zgłoszenia należy podać hasło "STRAMA" lub przed rozpoczęciem kursu okazać bilet zakupu wycieczki.

 

 

 
 
 
 

rezerwuj_r

 

Plan okolicy

Szlaki w okolicy Łomnickiego Szczytu

Szczególnie polecamy

Wycieczka szczególnie polecana dla aktywnych :)

 

Nasza galeria