STRAMA: wycieczki jednodniowe z Zakopanego.

 
 
 
 

Wycieczka do Słowackiego Raju - Słowacja

Słowacki RajSłowacki Raj to jedno z najbardziej urokliwych miejsc Parku Narodowego.  Przez szlak prowadzą wiszące mostki, stalowe stopnie oraz drabinki. Część szlaków wiedzie wąwozami potoków oraz korytem rzeki.

Trasa wymagająca ok. 14 km. Z OPCJĄ łatwiejszego zejścia.

Wycieczkę do Słowackiego Raju organizujemy w każdy wtorek.

 

Zapraszamy również na wycieczkę Słowacki Raj II, którą organizujemy w każdy piątek lipca i sierpnia.

PROGRAM wycieczki z Zakopanego na Słowacki Raj

 • 8.00 Wyjazd z Zakopanego (mapa przystanków)
 • 10.10 Przyjazd na parking do Podlesoka
 • 10.15 Rozpoczęcie wędrówki wzdłóż Doliny "Sucha Bela"
 • 14.00 Czas wolny i odpoczynek na polanie Klasztorisko
 • 14.20 Kontynuacja wędrówki do wyboru w zależności od kondycji uczestników: przejście szlakiem Przełomu Hornadu lub łatwiejszą trasą
 • 16.30 Czas wolny na obiad lub zakupy w Podlesoku
 • 17.30 Wyjazd ze Słowacji
 • 19.30 Planowany powrót do Zakopanego
 

OPIS atrakcji

Sucha Bela

Szlak Sucha BelaSzlak prowadzący wzdłóż potoku, wiedzie nas atrakcyjnymi wiszącymi mostkami i trawersuje przez pionowe skały nad nurtem rzeki. Przejście umożliwiają stalowe stopnie "stupaczki" i łańcuchy. Strome progi skalne pokonujemy po drabinach - niektóre mają kilkanaście metrów. Sucha Bela - Klasztorisko jest to najczęściej uczęszczany szlak w Słowackim Raju.

 

Klasztorisko

KláštoriskoKolejnym punktem będzie chwila odpoczynku w centrum Słowackiego Raju na polanie Klasztorysko, 744 m n.p.m. W przeszłości znajdowała się tam osada zakonna oraz mały gród zwany castrum Lethon ("zamek letański"). W 1923 roku utworzono tu pierwsze schronisko turystyczne. Polana ta stanowi główny węzeł szlaków turystycznych. Swój początek ma tu również potok Kláštorská roklina, który uchodzi do Hornadu.

 

Przełom Hornadu

Przełom HornaduNależy do najpopularniejszych i najpiękniejszych szlaków w środkowo-wschodniej Słowacji. Mamy tu do pokonania wiszące mosty, drewniane kładki oraz metalowe stopnie, które zamocowane są na skałach.  Całość ubezpieczona jest łańcuchami. Długość Przełomu Hornadu wynosi ok. 12 km. Prawie cały odcinek tego szlaku jest objęty ochroną w ramach rezerwatu przyrody.

 

Zamów wycieczkę jako prezent

Ceny:     zarezerwuj 

 • 109 zł  (dorośli)
 • 99 zł  (studenci do 26 lat, młodzież, dzieci powyżej 10 lat)

* 10% zniżki od ceny wycieczki dla osób niepełnosprawnych za okazaniem ważnej legitymacji
** 5zł zniżki od ceny wycieczki dla posiadacza Karty Dużej Rodziny - za okazaniem karty
Zniżki są przyznawane przy płatności gotówką lub przelewem. Po dokonaniu wpłaty poprzez system płatności PayU nie ma mozliwości uzystania rabatu (zwrotu różnicy).

 

Cena zawiera:

 • przejazd autokarem
 • opiekę pilota przewodnika ( 2 pilotów przy grupie powyżej 25 osób)
 • wstęp do Słowackiego Raju
 • ubezpieczenie KL i NNW

Wymagana górska odzież i obuwie. Z uwagi na górski charakter wycieczka niezalecana dla dzieci poniżej 10 roku życia. 

Organizator nie odpowiada za zmianę cen wstępów w trakcie sezonu.

UWAGA: W przypadku wycieczek zagranicznych przypominamy o obowiązku posiadania dokumentu stwierdzającego tożsamość podróżującego - paszportu lub dowodu osobistego. Obowiązek ten dotyczy również dzieci. Legitymacja szkolna NIE JEST dokumentem stwierdzającym tożsamość za granicą.

W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych program wycieczki może ulec zmianie.

Słowacki Raj I - rezerwuj online

Informacja i rezerwacja telefoniczna: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. 18 20 116 46, 18 20 63 813

Covid 19 Bezpieczna podróż

 POLECAMY APARTAMENTY:

Apartament Blisko Wszędzie

Apartament Szklane Domy

 

ZNIŻKI od naszych partnerów dla kupujących wycieczki:

Kupon zniżkowy Karczma NOSAL
Dla klientów Centrum Wycieczek STRAMA, którzy zakupili i skorzystali z oferty wyjazdu na wycieczki KARCZMA NOSAL przygotowała 20% rabatu.
Warunki korzystania z promocji: 1) rabat dotyczy konsumpcji dań oraz napojów bezalkoholowych znajdujących się w ofercie Karczmy Nosal na lato 2020, 2) nie udzielamy rabatu na napoje alkoholowe, 3) rabat obowiązuje w sezonie letnim 2020 (lipiec- wrzesień), 4) warunkiem skorzystania z promocji jest poinformowanie obsługi o posiadanym rabacie oraz przekazanie go przed podaniem rachunku końcowego, 5) rabaty nie łączą się, udzielamy jednego 20% rabatu do jednego rachunku

Kupon zniżkowy TAXI Giewont

15% rabatu od Taxi Giewont dla klientów Centrum Wycieczek STRAMA na dojazd do miejsca wyjazdu na wycieczkę i na powrót z wycieczki.

WAŻNE: Aby otrzymać rabat podczas zgłoszenia należy podać hasło "STRAMA" lub przed rozpoczęciem kursu okazać bilet zakupu wycieczki.

 

 

 
 
 
 

rezerwuj_r

Szczególnie polecamy

Wycieczka szczególnie polecana dla aktywnych :)

 

Nasza Galeria