STRAMA: wycieczki jednodniowe z Zakopanego.

 
 
 
 

Spisz i Jaskinia Lodowa - Słowacja

Wycieczka łącząca przepiękne krajobrazy słowackiego Podtatrza i znanymi w całej Europie zabytkami wpisanymi na listę UNESCO, do których zaliczamy historyczne centrum miasta Lewoczy, Dobszyńską Jaskinię Lodową oraz Zamek Spiski. Wszystkie miejsca określane są perłami Spisza, dlatego stanowią  prawdziwą gratkę dla miłośników historii i kultury.

Wycieczkę Spisz i Jaskinia Lodowa organizujemy w każdy wtorek. Dodatkowo piątek w terminie 3.07-22.08.2020r

PROGRAM wycieczki Spisz i Jaskinia Lodowa

 • 08.00 Wyjazd z Zakopanego (mapa przystanków)
 • 11.00 Zwiedzanie Dobszyńskiej Jaskini Lodowej
 • 13.00 Przyjazd do Lewoczy, spacer po rynku, zwiedzanie Kościoła Św. Jakuba, czas wolny na obiad
 • 15.30 Zwiedzanie  Zamku Spiskiego, czas wolny
 • 17.30 Wyjazd ze Słowacji
 • 19.30 Planowany powrót do Zakopanego
 

OPIS atrakcji

Dobszyńska Jaskinia Lodowa

Jaskinia LodowaPierwsza w Europie zelektryfikowana jaskinia,  została udostępniona do zwiedzania już w 1871r. Można w niej zobaczyć wieczną szatę lodową, a grubość lodu sięga ponad 20m. Naciekająca przez lata woda, tworzy formacje lodowe.
Niska temperatura nawet w pełni lata utrzymuje się w zlodowaciałych częściach od -3,9 do -0,2°C i pozwala zachować lód w przepięknych formach. Średnia temperatura w częściach bez lodu waha się od 0,8 do 3,5°C.

 

Lewocza

LewoczaNiegdyś nazywana była słowacką Norymbergą, a bogactwo architektury na tak małym obszarze do dziś zadziwia swoim urokiem. Średniowieczna stolica Spisza i dawna potęga handlowa przyciąga turystów do zabytkowego rynku. Podczas wycieczki zwiedzimy kościół św. Jakuba z rzeźbami najsłynniejszego na Słowacji rzeźbiarza - mistrza Pawła, twórcy najwyższego na świecie drewnianego mierzącego 18,6m gotyckiego ołtarza.

Zamek Spiski

Zamek SpiskiPrzemierzając Kotlinę Spiską udamy się do ruin Zamku Spiskiego, królującego majestatycznie nad okolicą. Zamek stanowi jeden z największych tego typu kompleksów w środkowej Europie i rozciąga się na blisko czterohektarowej powierzchni.

 

 

Zamów wycieczkę jako prezent

Cena:  zarezerwuj 

 • 105 zł (dorośli)
 • 95 zł (studenci do 26 lat, młodzież)
 • 85 zł (dzieci 3-10)
 • nie zaleca się dla dzieci poniżej 3 lat

* 10 % zniżki od ceny wycieczki dla osób niepełnosprawnych za okazaniem ważnej legitymacji

** 5zł zniżki od ceny wycieczki dla posiadacza Karty Dużej Rodziny - za okazaniem karty

Cena zawiera:

 • przejazd komfortowym autokarem
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenie NNW i KL

Dodatkowo płatne: 

 • Zamek Spiski: 8€- dorośli/ 6€- studenci do 26 lat, emeryci/ 4€- dzieci 6-18 lat, niepełnosprawni/GRATIS- dzieci do 6 lat/ 19€- bilet rodzinny (2 os. dorosłe + 2 dzieci 6-18 lat lub 1 os. dorosła + 3 dzieci 6-18 lat)
 • Jaskinia Dobszyńska: 8€- dorośli, 7€- uczniowie, studenci, osoby powyżej 60 lat, 4€- dzieci 6-15 lat, niepełnosprawni powyżej 15 roku życia, GRATIS- dzieci do 6 lat

Opcjonalnie płatne:

 • Kościół w Lewoczy: 3€- dorośli, 2€- dzieci do 15 lat, studenci/ GRATIS – do 6 lat
 • zamek Spiski: Foto/Video 10€
 • wypożyczenia czapki + ciepłych rękawic w cenie 15zł/kpl - należy zgłosić w biurze przy zakupie wycieczki

Organizator nie odpowiada za zmianę cen wstępów w trakcie sezonu.

UWAGA:W przypadku wycieczek zagranicznych przypominamy o obowiązku posiadania dokumentu stwierdzającego tożsamość podróżującego - paszportu lub dowodu osobistego. Obowiązek ten dotyczy również dzieci. Legitymacja szkolna NIE JEST dokumentem stwierdzającym tożsamość za granicą. Wymagana sportowa odzież i obuwie. 

Z racji ujemnej temperatury w jaskini, zalecamy rękawiczki, czapki, kurtki oraz długie spodnie. Podejście do jaskini leśną ścieżką zajmuje ok 20 min w tempie dostosowanym do możliwości uczestników wycieczki.

Spisz i Jaskinia Lodowa - rezerwuj online

Informacja i rezerwacja telefoniczna: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. 18 20 116 46

Polecamy:

Apartament Blisko Wszędzie

Apartament Szklane Domy

 

Zniżki od naszych partnerów dla kupujących wycieczki:

Kupon zniżkowy Karczma NOSALDla klientów Centrum Wycieczek STRAMA, którzy zakupili i skorzystali z oferty wyjazdu na wycieczki KARCZMA NOSAL przygotowała 20% rabatu. Warunki korzystania z promocji: 1) rabat dotyczy konsumpcji dań oraz napojów bezalkoholowych znajdujących się w ofercie Karczmy Nosal na lato 2019, 2) nie udzielamy rabatu na napoje alkoholowe, 3) rabat obowiązuje w sezonie letnim 2019 (czerwiec - wrzesień), 4) warunkiem skorzystania z promocji jest poinformowanie obsługi o posiadanym rabacie oraz przekazanie go przed podaniem rachunku końcowego, 5) rabaty nie łączą się, udzielamy jednego 20% rabatu do jednego rachunku

Kupon zniżkowy TAXI Giewont15% rabatu od Taxi Giewont dla klientów Centrum Wycieczek STRAMA na dojazd do miejsca wyjazdu na wycieczkę i na powrót z wycieczki.

Aby otrzymać rabat podczas zgłoszenia należy podać hasło "STRAMA" lub przed rozpoczęciem kursu okazać bilet zakupu wycieczki.

Kupon zniżkowy Termy Chochołowskie10% rabatu dla Klientów Centrum Wycieczek Jednodniowych STRAMA na baseny TERM CHOCHOŁOWSKICH.

Warunki korzystania z promocji: 1. Podczas zakupu biletu na baseny należy okazać kupon zniżkowy wraz z biletem lub paragonem STRAMA 2. Rabat jest jednorazowy 3. Kupon przy zakupie biletu zostanie odebrany 4. Rabaty nie sumują się z istniejacymi w termach promocjami

 

 

 
 
 
 

rezerwuj_r

Nasza Galeria