STRAMA: wycieczki jednodniowe z Zakopanego.

 
 
 
 

Wycieczka do Pragi - Czechy

PragaPraga znajduje się w samym sercu Europy. Określana jest jako złota i magiczna. Położona niczym Rzym, na kilku wzgórzach ponad łagodnym łukiem Wełtawy. Nazwa miasta wywodzi się od czeskiego słowa práh, które oznacza próg domu. Słowo to powiązane jest z gościnnością oraz otwartością na turystów. Miasto słynie z przepięknej architektury, czaruje swoim urokiem turystów jak i mieszkańców. Celem naszej wycieczki jest pokazanie Państwu największych atrakcji Pragi oraz zapoznanie z jej tradycją, historią i licznymi legendami.

Wycieczkę do Pragi organizujemy w weekendy.

Informujemy, iż w związku z COVID-19 wycieczka nie będzie realizowana w sezonie Lato 2020.

Istnieje mozliwość dołączenia do wycieczki na trasie przejazdu autokaru. Zatrzymujemy się na nastepujących przystankach:

00.30 Nowy Targ - stacja benzynowa Orlen w kierunku Krakowa przed dwupasmówką

01.50 Kraków - stacja benzynowa ARGE, ul. Zakopiańska w kier.Krakowa - ostatnia przed zjazdem na autostradę A4

02.45 Katowice - stacja benzynowa BP Al.Górnośląska 55

04.00 Niemodlin - stacja Orlen ul.Opolska 33

05.10 Kłodzko - Galeria Twierdza ul. Noworudzka

06.20 Kudowa-Nachod - stacja Shell  (ostania przed granicą)

Jeżeli są Państwo zainteresowani wycieczką do Pragi z tych miejscowości to prosimy o kontakt pod nr telefonu 18 20 116 46 lub e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Podane czasy są orientacyjne i uzależnione od warunków na trasie. Na przystankach należy oczekiwać wcześniej pozostając w kontakcie z pilotem wycieczki.

PROGRAM wycieczki dwudniowej z Zakopanego do Pragi

Pierwszy dzień (sobota)

 • 00.01 Wyjazd z Zakopanego (mapa przystanków)
 • 09.30 Przyjazd do Pragi – spotkanie z przewodnikiem, 5 godzin zwiedzania w tym ok. 40 minut czasu na odpoczynek:
 • 14.30 Czas wolny
 • 16.30 Przejazd komunikacją miejską do hotelu - zakwaterowanie (Hotel Pratol)
 • 18.30 Obiadokolacja w hotelu
 • 20.00 Rejs statkiem po Wełtawie
 • 22.30 Planowany powrót do hotelu

Drugi dzień (niedziela)

 • 07.30 Śniadanie w hotelu
 • 08.30 Wyjazd z hotelu
 • 09.00 Spotkanie z przewodnikiem (4 godziny zwiedzania):
 • 13.30 Czas wolny
 • 15.30 Wyjazd z Pragi
 • 00.00 Planowany przyjazd do Zakopanego
 

OPIS atrakcji

Klasztor Strahowski

Klasztor StrahowskiZwiedzanie w pierwszym dniu rozpoczniemy od barokowego klasztoru, który został założony w 1140 roku. Współcześnie należy do najstarszych budowli romańskich w Europie. Na terenie klasztoru mieści się Biblioteka Strahovska, która ma ponad 800-letnią tradycję, Kościół Najświętszej Marii Panny oraz kościół św. Rocha.

Zamek na Hradczanach

Zamek na HradczanachHradczany usytuowane są na zachodnim brzegu Wełtawy. Jest to najstarsza, najsłynniejsza i najlepiej zachowana dzielnica Pragi. W skład kompleksu zalicza się zamek królewski, Bazylikę św. Jerzego, Złotą Uliczkę oraz katedrę św. Wita. Na zamek wchodzimy przez strzeżoną rokokową bramę tuż, za którą znajduje się dziedziniec zwany honorowym, przy którym znajduje się rezydencja głowy państwa.

Most Karola

Most KarolaNastępnym punktem naszej wycieczki będzie spacer przez najpopularniejszy kamienny most w Pradze, skąd będziecie Państwo podziwiać przepiękną panoramę Zamku na Hradczanach. Most ma prawie 516 metrów i łączy dzielnicę Mala Strana i Stare Miasto

Rynek Starego Miasta - Ratusz Staromiejski

Ratusz StaromiejskiNa liście najpiękniejszych zabytków w Pradze znajduje się Ratusz Staromiejski, który został otwarty w 1338 roku. W późniejszych latach dobudowano 70-metrową gotycką wieżę. Ratusz ozdobiony jest XV- wiecznym zegarem astronomicznym, przed którym każdego dnia gromadzą się turyści podziwiający paradę zintegrowanych z nim figur 12 apostołów, przypominających o upływie czasu.

Dzielnice Pragi - Józefów

Dzielnica JosefovW centralnej Pradze znajduje się Józefów - dawna dzielnica żydowska. Jej nazwa pochodzi od imienia Józefa II, który zniósł restrykcje wobec Żydów i nadał im prawa obywatelskie. Jednym z największych zabytków jest stary kirkut zwanym Domem Życia oraz gotycka synagoga z XIII wieku.

 

 

Rejs statkiem po Wełtawie

Rejs statkiem po WełtawiePodczas wieczornego rejsu po rzece będziemy podziwiać najpiękniejsze zabytki w sercu Pragi, w tym Zamek Praski, Most Karola, Rudolfinum, Metronom Letna, Teatr Narodowy i wiele innych pięknych, praskich budynków.

 

 

Zamów wycieczkę jako prezent

Ceny:     zarezerwuj 

 • wyjazd z Zakopanego, Nowego Targu: 645 zł (dorośli), 605 zł (studenci do 26 lat, młodzież, dzieci powyżej 10 lat), 545 zł (dziecko 4-10 lat)
 • wyjazd z Krakowa: 615 zł (dorośli), 575 zł (studenci do 26 lat, młodzież, dzieci powyżej 10 lat), 515 zł (dziecko 4-10 lat)
 • wyjazd z Katowic: 605 zł (dorośli), 565 zł (studenci do 26 lat, młodzież, dzieci powyżej 10 lat), 505 zł (dziecko 4-10 lat)
 • wyjazd z Niemodlina: 585 zł (dorośli), 545 zł (studenci do 26 lat, młodzież, dzieci powyżej 10 lat), 485 zł (dziecko 4-10 lat)
 • wyjazd z Nysy, Kłodzka: 575 zł (dorośli), 535 zł (studenci do 26 lat, młodzież, dzieci powyżej 10 lat), 475 zł (dziecko 4-10 lat)
 • wyjazd z Kudowy: 550 zł (dorośli), 510 zł (studenci do 26 lat, młodzież, dzieci powyżej 10 lat), 450 zł (dziecko 4-10 lat)

* 10% zniżki od ceny wycieczki dla osób niepełnosprawnych za okazaniem ważnej legitymacji
** 5zł zniżki od ceny wycieczki dla posiadacza Karty Dużej Rodziny - za okazaniem karty
Zniżki są przyznawane przy płatności gotówką lub przelewem. Po dokonaniu wpłaty poprzez system płatności PayU nie ma mozliwości uzystania rabatu (zwrotu różnicy).

Cena zawiera:

 • przejazd autokarem na trasie Zakopane - Praga - Zakopane
 • opiekę pilota
 • przewodnika polskojęzycznego w Pradze - 2 dni wg programu
 • zakwaterowanie w hotelu ** lub *** - pokój dwuosobowy lub 3 osobowy (w sezonie 'Lato 2020' Hotel Pratol)
 • obiadokolację w pierwszym dniu
 • śniadanie w drugim dniu
 • ubezpieczenie Signal Iduna KL i NNW
 • poczęstunek w autokarze: kanapka + woda 0.5l

Dodatkowo płatne:

 • Rejs statkiem po Wełtawie: 14€ dorośli/ 8€ dzieci 3-11 lat/ GRATIS dzieci do 3 lat
 • napoje do obiadokolacji
 • dopłata do pokoju jednoosobowego: 50zł

Opcjonalnie płatne:

 • obiad ok. 300Kc

100Kc = ok. 17 zł

UWAGA: W przypadku wycieczek zagranicznych przypominamy o obowiązku posiadania dokumentu stwierdzającego tożsamość podróżującego - paszportu lub dowodu osobistego. Obowiązek ten dotyczy również dzieci. Legitymacja szkolna NIE JEST dokumentem stwierdzającym tożsamość za granicą.

Praga - rezerwuj online

Informacja i rezerwacja telefoniczna: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. 18 20 116 46, 18 20 63 813

Covid 19 Bezpieczna podróż

 POLECAMY APARTAMENTY:

Apartament Blisko Wszędzie

Apartament Szklane Domy

 

ZNIŻKI od naszych partnerów dla kupujących wycieczki:

Kupon zniżkowy Karczma NOSAL
Dla klientów Centrum Wycieczek STRAMA, którzy zakupili i skorzystali z oferty wyjazdu na wycieczki KARCZMA NOSAL przygotowała 20% rabatu.
Warunki korzystania z promocji: 1) rabat dotyczy konsumpcji dań oraz napojów bezalkoholowych znajdujących się w ofercie Karczmy Nosal na lato 2020, 2) nie udzielamy rabatu na napoje alkoholowe, 3) rabat obowiązuje w sezonie letnim 2020 (lipiec- wrzesień), 4) warunkiem skorzystania z promocji jest poinformowanie obsługi o posiadanym rabacie oraz przekazanie go przed podaniem rachunku końcowego, 5) rabaty nie łączą się, udzielamy jednego 20% rabatu do jednego rachunku

Kupon zniżkowy TAXI Giewont

15% rabatu od Taxi Giewont dla klientów Centrum Wycieczek STRAMA na dojazd do miejsca wyjazdu na wycieczkę i na powrót z wycieczki.

WAŻNE: Aby otrzymać rabat podczas zgłoszenia należy podać hasło "STRAMA" lub przed rozpoczęciem kursu okazać bilet zakupu wycieczki.

 

 

 

 
 
 
 

rezerwuj_r

Wideo

Praga

 

Nasza Galeria