STRAMA: wycieczki jednodniowe z Zakopanego.

 
 
 
 

Przygoda z przyrodą - warsztaty przyrodnicze dla dzieci

Warsztaty przyrodnicze edu-Tatry"Przygoda z przyrodą" to program dedykowany dla dzieci i rodziców chcących przeżyć górską przygodę z przyrodą.

Podczas warsztatów dzieci będą eksperymentować, pobierać i badać próbki, rozpoznawać rośliny, skały i zwierzęta. Edukatorzy dostosowują swój język i sposób opisu przyrody do poziomu zrozumienia dzieci - używają plastycznego języka i licznych ćwiczeń praktycznych. Jednym z elementów programu jest wycieczka spod Nosala w stronę Kuźnic w celu poznania fauny i flory Tatr.

Warsztaty przyrodnicze organizujemy w każdą środę wakacji od 3.07 do 28.08.

Zapraszamy również na Warsztaty kulinarne, które organiuzjemy w każdy piątek wakacji od 5.07 do 23.08.

PROGRAM - każda środa wakacji od 3.07 do 28.08

 • 10.00 Spotkanie organizacyjne w Karczmie Nosal, ul. Balzera 30
 • 10.20 "Przygody na świeżym powietrzu"
 • 12.00 Wycieczka do Kuźnic - poznanie fauny i flory Tatr
 • 13.00 Strefa Małego Badacza
 • 13.30 Obiad dla dzieci w Karczmie Nosal
 • 14.00 Zakończenie warsztatów
 

OPIS atrakcji

"PRZYGODY NA ŚWIEŻYM POWIETRZU"

warsztaty przyrodnicze 1O orientacji w terenie. Edukatorzy uczą dzieci jak znajdować miejsca na mapie, opisują panujące warunki pogodowe takie jak wiatr, nasłonecznienie i temperaturę. Podczas zajęć używamy m.in kompasów, wiatromierzy i termometrów. 

O tym co w trawie piszczy. Łąka to podstawowy ekosystem Podhala. Jest ona pełna kwiatów, traw i zwierząt polnych. Dzieci przyglądają się roślinności i faunie łąk. Mają do dyspozycji próbniki do których mogą kolekcjonować liście, nasiona i fragmenty roślin. Edukatorzy pomagają zrozumieć ten wspaniały mikro-świat. 

warsztaty przyrodniczeO tym co w lesie. W lesie widzimy różne gatunki drzew, liści, igieł i pni. Edukatorzy opowiadają o funkcjach lasów i jego problemach. Uczymy się o dzięciołach i o kornikach. Opisujemy budowę liścia oraz igliwia. Dzieci używają lup i szkieł powiększających. Korzystamy z dalmierzy, linijek, taśmy mierniczej. 

O czystej wodzie. Woda to źródło i podstawa życia człowieka. Pobieramy próbki wody i badamy jej czystość (m.in pH, ilość składników rozpuszczonych). Dowiadujemy się czym są źródła. Mierzymy temperaturę i wykonujemy eksperyment prędkości przepływu strumienia. 

warsztaty przyrodniczeO tym co pod nogami. Edukatorzy uczą nas o glebach i skałach. Dzieci wraz z edukatorami wiercą otwory glebowe z których pobierają próbki skał i gleb. Uczymy się rozpoznawać rodzaje skał oraz oglądamy przykłady skamieniałości.

STREFA MAŁEGO BADACZA

Dzieci zajmują się analizą próbek i materiałów z użyciem m.in mikroskopów.

Zamów wycieczkę jako prezent

Cena:  zarezerwuj 

 • 95 zł dziecko pod opieką rodzica

Cena zawiera:

 • wykonanie przez doświadczonych edukatorów
 • materiały edukacyjne t.j. mierniki, narzędzia, próbniki oraz materiały jednorazowe
 • pamiątkową kartę badań
 • obiad dla dzieci w Karczmie Nosal

Minimalny wiek uczestników: 5 lat. Młodsze dzieci mogą być biernymi uczestnikami warsztatów wraz z rodzicem/opiekunem, lecz bez dedykowanego dla nich programu edukacyjnego, materiałów i czasu edukatorów.

Odzież i obuwie. Słoneczny dzień: zalecamy czapeczki z daszkiem, wygodne sportowe obuwie, zastosowanie kremu z filtrem. Deszczowy dzień: prosimy o wyposażenie dzieci w peleryny z kapturem i kalosze

Warsztaty przyrodnicze - rezerwuj online

Informacja i rezerwacja telefoniczna: rezerwacje @ strama.turystyka.pl, tel. 18 20 116 46

Polecamy:

Apartament Blisko Wszędzie

Apartament Szklane Domy

 

Zniżki od naszych partnerów dla kupujących wycieczki:

Kupon zniżkowy Karczma NOSALDla klientów Centrum Wycieczek STRAMA, którzy zakupili i skorzystali z oferty wyjazdu na wycieczki KARCZMA NOSAL przygotowała 20% rabatu. Warunki korzystania z promocji: 1) rabat dotyczy konsumpcji dań oraz napojów bezalkoholowych znajdujących się w ofercie Karczmy Nosal na lato 2019, 2) nie udzielamy rabatu na napoje alkoholowe, 3) rabat obowiązuje w sezonie letnim 2019 (czerwiec - wrzesień), 4) warunkiem skorzystania z promocji jest poinformowanie obsługi o posiadanym rabacie oraz przekazanie go przed podaniem rachunku końcowego, 5) rabaty nie łączą się, udzielamy jednego 20% rabatu do jednego rachunku

Kupon zniżkowy TAXI Giewont15% rabatu od Taxi Giewont dla klientów Centrum Wycieczek STRAMA na dojazd do miejsca wyjazdu na wycieczkę i na powrót z wycieczki.

Aby otrzymać rabat podczas zgłoszenia należy podać hasło "STRAMA" lub przed rozpoczęciem kursu okazać bilet zakupu wycieczki.

Kupon zniżkowy Termy Chochołowskie10% rabatu dla Klientów Centrum Wycieczek Jednodniowych STRAMA na baseny TERM CHOCHOŁOWSKICH.

Warunki korzystania z promocji: 1. Podczas zakupu biletu na baseny należy okazać kupon zniżkowy wraz z biletem lub paragonem STRAMA 2. Rabat jest jednorazowy 3. Kupon przy zakupie biletu zostanie odebrany 4. Rabaty nie sumują się z istniejacymi w termach promocjami

 

 

 
 
 
 

rezerwuj_r

Szczególnie polecamy

Wycieczka szczególnie polecana dla rodzin z dziećmi

 

Galeria