(normalny)
(ulgowy)
(dzieci do 6 roku życia)

Celem wycieczki jest zwiedzanie największego hitlerowskiego obozu zagłady w Oświęcimiu w dwóch częściach Auschwitz i Birkenau.

Nie zaleca się zwiedzania Muzeum przez dzieci poniżej 14 lat.

Celem wycieczki jest zwiedzanie największego hitlerowskiego obozu zagłady w Oświęcimiu w dwóch częściach Auschwitz i Birkenau.

Nie zaleca się zwiedzania Muzeum przez dzieci poniżej 14 lat.

Proponowany program wycieczki

08.30 Wyjazd z Zakopanego (mapa przystanków)
12.00 Przyjazd do Oświęcimia
12.30 Muzeum Auschwitz i Birkenau - zwiedzanie w j. polskim (3,5h)
16.30 Czas wolny na rynku w Oświęcimiu
18.00 Wyjazd z Oświęcimia
21.00 Planowany przyjazd do Zakopanego

Opis atrakcji

Muzeum Auschwitz i Birkenau - Oświęcim

Obiekt wpisany jest na listę UNESCO. Tereny największego hitlerowskiego obozu zagłady w Oświęcimiu stały się symbolem Holocaustu. Obecnie są one w całości udostępnione zwiedzającym. Dla właściwego zapoznania się z tym miejscem, niezbędne jest odwiedzenie obu części obozu - Auschwitz i Birkenau.

AUSCHWITZ jest dla świata symbolem terroru i ludobójstwa. Utworzony został przez Niemców w połowie 1940 roku na przedmieściach Oświęcimia, początkowo był miejscem przetrzymywania głównie Polaków, jako więźniów politycznych, a od 1942 roku stał się równocześnie jednym z kilku ośrodków ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej - niemieckiego planu zlikwidowania Żydów zamieszkujących okupowane przez III Rzeszę tereny. W obozie Auschwitz straciło życie ponad 1,1 mln ludzi.

BIRKENAU w pobliskiej Brzezince, powstał w celu masowej zagłady Żydów. Na wielkim obszarze stoją rzędy drewnianych baraków, w których przetrzymywano więźniów. Można zobaczyc tu również ruiny komór gazowych z krematoriami, które pod koniec wojny były, w pośpiechu, likwidowane przez Niemców.

Rynek w Oświęcimiu

Oświęcim swój kształt zaczął przybierać na przełomie XIV i XV wieku, a początkowo większość zabudowy była drewniana. W XIV wieku wytyczono główny plac targowy, czyli dzisiejszy rynek. Kilka lat temu przeszedł głęboką rewitalizację, która pozwoliła odzyskać jego dawny, przedwojenny charakter. Udało się też podkreślić klimat zabytkowych obiektów. Jednym z nich jest kamienica Ślebarskich wyglądająca jak obszerny piętrowy pałacyk. Stoi ona tuż obok dawnego hotelu „Herz”, w którym 7 lutego 1915 roku gościł Józef Piłsudski. Po obu stronach rynku, na ławkach umieszczono tablice zawierające informacje o najważniejszych wydarzeniach w historii Oświęcimia.

Dodatkowa informacja o opłatach

Cena zawiera:
  • przejazd autokarem lub busem 
  • opiekę pilota
  • przewodnika w języku polskim i obowiązkowe słuchawki w Muzeum w Oświęcimiu
  • wstęp do Muzeum Auschwitz i Birkenau

Jednodniowe wycieczki w Polsce