STRAMA: wycieczki jednodniowe z Zakopanego.

 
 
 
 

Wycieczka do Słowackiego Raju - Słowacja

Słowacki RajCelem naszej wycieczki Słowacki Raj jest pokazanie Państwu najbardziej urokliwych miejsc, gdzie znajdziecie ciszę, spokój oraz wspaniałą przyrodę.  Przez szlak prowadzą wiszące mostki, stalowe stopnie oraz drabinki. Część szlaków wiedzie wąwozami potoków oraz korytem rzeki.

Wycieczkę do Słowackiego Raju organizujemy w każdy wtorek.

 

Zapraszamy również na wycieczkę Słowacki Raj II, którą organizujemy w każdy piątek.

PROGRAM wycieczki z Zakopanego na Słowacki Raj

 • 8.00 Wyjazd z Zakopanego
 • 10.10 Przyjazd na parking Podlesok
 • 10.15 Rozpoczęcie wędrówki widokowym szlakiem turystycznym "Sucha Bela"
 • 14.00 Czas wolny i odpoczynek w schronisku
 • 14.45 Kontynuacja wędrówki do wyboru w zależności od kondycji uczestników przejście szlakiem Sucha Bela lub Hornad w stronę parkingu
 • 17.30 Planowany wyjazd ze Słowacji
 • 19.30 Planowany powrót do Zakopanego
 

OPIS atrakcji

Szlak Sucha Bela

Szlak Sucha Bela
Szlak Sucha Bela
Szlak wielokrotnie przekraczany przez potoki, prowadzi atrakcyjnymi wiszącymi mostkami i trawersuje przez pionowe skały nad nurtem rzeki. Przejście umożliwiają stalowe stopnie "stupaczki" i łańcuchy. Część szlaków wiedzie wąwozami potoków, często wprost korytem rzeki. Strome progi skalne pokonać można po drabinach - niektóre mają kilkanaście metrów. W programie wycieczki zaplanowaliśmy trasę Sucha Bela - (liczne łańcuchy i drabinki) - Klastorisko (rozległa polana w głębi Słowackiego Raju z ruinami klasztoru Kartuzów). Jest to najczęściej uczęszczany szlak w Raju. Czas przejścia: ok.5 godzin.

 

Kláštorisko

KláštoriskoKláštoriskoKolejnym punktem wycieczki będzie czas wolny w centrum Słowackiego Raju na polanie Klasztorysko, 744 m n.p.m. W przeszłości znajdowała się tam osada zakonna oraz mały gród zwany castrum Lethon ("zamek letański"). W 1923 roku utworzono tu pierwsze schronisko turystyczne. Polana ta stanowi główny węzeł szlaków turystycznych. Swój początek ma tu również potok Kláštorská roklina, który uchodzi do Hornadu.

 

Przełom Hornadu

Przełom HornaduPrzełom HornaduZ uwagi na dwóch pilotów - przewodników turyści, którzy kondycyjnie czują się dobrze moga zdecydować się na  przejście szlakiem Hornad lub kontynuować zejście szlakiem Sucha Bela. Hornad nazywany często flagowym obiektem Słowackiego Raju, należy do najpopularniejszych i najpiękniejszych szlaków w środkowo-wschodniej Słowacji. Odwiedzający ten zakątek turyści, mają do pokonania wiszące mosty, drewniane kładki oraz metalowe stopnie, zamocowane na skałach, a całość ubezpieczona jest łańcuchami. Długość przełomu Hornadu wynosi ok. 12 km. Prawie cały odcinek tego szlaku jest objęty ochroną w ramach rezerwatu przyrody.

Ceny:     zarezerwuj 

 •  95 zł Promocja (dorośli)
 •  85 zł Promocja (studenci, młodzież, dzieci powyżej 10 lat)

Zamów wycieczkę jako prezent

Cena zawiera:

 •  przejazd autokarem
 •  opiekę pilota przewodnika ( 2 pilotów przy grupie powyżej 25 osób)
 •  wstęp do Słowackiego Raju
 •  ubezpieczenie KL i NNW
 •  słodką niespodziankę

Wymagana sportowa odzież i obuwie. Z uwagi górski charakter wycieczka niezalecana dla dzieci poniżej 10 roku życia. 

Organizator nie odpowiada za zmianę cen wstępów w trakcie sezonu.

UWAGA: W przypadku wycieczek zagranicznych przypominamy o obowiązku posiadania dokumentu stwierdzającego tożsamość podróżującego - paszportu lub dowodu osobistego. Obowiązek ten dotyczy również dzieci. Legitymacja szkolna NIE JEST dokumentem stwierdzającym tożsamość za granicą.

W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych program wycieczki może ulec zmianie.

Informacja i rezerwacja telefoniczna: rezerwacje @ strama.turystyka.pl, tel. 18 20 116 46

 

SubwayPrzy zakupie każdej wycieczki istnieje możliwośc zamówienia sandwicza Subway Club 15 lub Subway Veggie 15 w cenie 11 zł

Kanapki dostarczane są do autokaru bezpośrednio przed rozpoczęciem wycieczki.

 

Zniżki od naszych partnerów dla kupujących wycieczki:

bon taxi15% rabatu od Taxi Giewont dla klientów Centrum Wycieczek STRAMA na dojazd do miejsca wyjazdu na wycieczkę i na powrót z wycieczki.

Aby otrzymać rabat podczas zgłoszenia należy podać hasło "STRAMA" lub przed rozpoczęciem kursu okazać bilet zakupu wycieczki.

bon karczma nosalDla klientów Centrum Wycieczek STRAMA, którzy zakupili i skorzystali z oferty wyjazdu na wycieczki KARCZMA NOSAL przygotowała 20% rabatu. Warunki korzystania z promocji: 1) rabat dotyczy konsumpcji dań oraz napojów bezalkoholowych znajdujących się w ofercie Karczmy Nosal na lato 2015, 2) nie udzielamy rabatu na napoje alkoholowe, 3) rabat obowiązuje w sezonie letnim 2015 (czerwiec – wrzesień), 4) warunkiem skorzystania z promocji jest poinformowanie obsługi o posiadanym rabacie oraz przekazanie go przed podaniem rachunku końcowego, 5) rabaty nie łączą się, udzielamy jednego 20% rabatu do jednego rachunku

bon subwayDla klientów Centrum Wycieczek STRAMA, którzy zakupili wycieczkę BON na zestaw: Sandwicz SUB15 z napojem za 13 zł zamiast 16,39 zł lub Sandwicz SUB30 z napojem za 19 zł zamiast 22,89 zł.

Bony do wykorzystania w restauracji SUBWAY w Zakopanem.

 

 
 
 
 

rezerwuj_r

Szczególnie polecamy

Wycieczka szczególnie polecana dla aktywnych :)

 

Nasza Galeria