STRAMA: wycieczki jednodniowe z Zakopanego.

 
 
 
 

Wycieczka w Tatry Wysokie - Słowacja

Szczyrbskie JezioroTatry Wysokie to najwyższa część Tatr o charakterze alpejskim, rozciągająca się pomiędzy Tatrami Zachodnimi od strony zachodniej oraz Tatrami Bielskimi od strony północno wschodniej. Zwiedzanie rozpoczynamy od Jaskini Bielskiej skąd zabierzemy Państwa do jednego z najbardziej malowniczych miejsc w Tatrach Wysokich - Szczyrbskiego Jeziora. Następnie udamy się do Starego Smokowca, aby wyjechać kolejką na Hrebienok i podejść do Wodospadów Zimnej Wody.

Wycieczkę w Tatry Wysokie organizujemy w każdą środę i sobotę.

PROGRAM wycieczki z Zakopanego w Tatry Wysokie 

 • 08.30 Wyjazd z Zakopanego lipiec, sierpień
 • 10.00 Zwiedzanie Jaskini Bielskiej
 • 13.00 Szczyrbskie Pleso, spacer nad jeziorem, czas wolny
 • 15.00 Przejazd do Starego Smokowca,
 • 15.30 Wyjazd na Hrebienok i przejście do Wodospadów Zimnej Wody
 • 17.30 Czas wolny w Starym Smokowcu
 • 18.00 Wyjazd do Zakopanego
 • 19.30 Planowany powrót do Zakopanego
 

OPIS atrakcji

  Jaskinia Bielska (Belanská jaskyňa)

Jaskinia BielskaJaskinia Bielska

Pierwszym punktem wycieczki będzie Jaskina Bielska położona na północnym stoku Kobylego Wierchu nad Tatrzańską Kotliną. Jest to jedyna udostępniona do zwiedzania jaskinia w Tatrach Wysokich, pod względem wielkości jest 3 jaskinią na Słowacji, a największą w Tatrach. Jaskinia Bielska słynie z pięknych nacieków i malowniczych jeziorek. Zwiedzenie trwa około 75 minut, do pokonania jest trasa około 1 km. Panuje tam stała temperatura od 5°C do 6,3°C.

  Szczyrbskie Jezioro (Štrbské Pleso)

Szczyrbskie PlesoSzczyrbskie PlesoZ Jaskini Bielskiej zabierzemy Państwa do jednego z najbardziej malowniczych miejsc w Tatrach Wysokich - Szczyrbskiego Jeziora (Štrbské Pleso), otoczonego lasem świerkowym, zniszczonym bardzo przez huraganowy wiatr w 2004 r. Podczas spaceru wokół, będzie można podziwiać urzekającą panoramę Kotliny Liptowskiej i Popradzkiej oraz Niżnych Tatr. Osada jest położona na wysokości 1315-1385 m n.p.m., ma status uzdrowiska klimatycznego i jest jednocześnie znanym ośrodkiem sportów zimowych.

  Stary Smokowiec (Starý Smokovec)

Kolejka na HrebienokKolejka na Hrebienok

Kolejnym punktem naszej wycieczki jest Stary Smokowiec - urokliwy, zabytkowy kurort z XIX wieku stanowiący centralny punkt Tatr Wysokich. Wyjedziemy kolejką linowo-terenową na Hrebienok. Stary Smokowiec jest to miejscowość u podnóża Tatr Wysokich, współcześnie jest znanym ośrodkiem turystycznym. Stanowi ważny węzeł zelektryfikowanej linii kolei wąskotorowej, łączącej Poprad, Tatrzańską Łomnicę oraz Szczyrbskie Jezioro.

  Hrebienok oraz Wodospady Zimnej Wody

Wodospady Zimnej WodyWodospady Zimnej WodyNastępnie wyjedziemy kolejką linowo-terenową na Hrebienok 1285 m n.p.m., aby jeśli warunki pogodowe pozwolą, przespacerować się nad wodospady. Hrebieniok jest bardzo znanym i ważnym dla turystów ośrodkiem na południowo-wschodnim podnożu Sławkowskiego szczytu, usytuowany jest nad Starym Smokowcem. Wodospady Zimnej Wody znajdują się w przepięknej okolicy i przepływają przez liczne formacje przyrodnicze tworząc przepiękne katarakty. Do najbardziej znanych wodospadów  Studeneho potoka należy Mały i Wielki wodospad oraz Długi wodospad.

Zamów wycieczkę jako prezent

Cena:  zarezerwuj 

 • 80 zł (dorośli)
 • 75 zł (studenci, młodzież)
 • 60 zł (dzieci 3-10)
 • 40 zł (dzieci do 3 lat)

* 10 % zniżki od ceny wycieczki dla osób niepełnosprawnych za okazaniem ważnej legitymacji

Cena zawiera:

 • przejazd autokarem
 • opiekę pilota
 • przewodnika
 • ubezpieczenie NNW i KL

Dodatkowo płatne: 

 • jaskinia Bielska: 8€- dorośli, 7€- uczniowie, studenci, osoby powyżej 60 lat, 4€- dzieci 6-15 lat, niepełnosprawni powyżej 15 lat, GRATIS- dzieci do 6 lat, 
 • bilet na kolejkę - Hrebienok (góra- dół): 9€- dorośli, 8€- senior,  młodzież 12-18, studenci (posiadacze kart ISIC, ITIC, EURO26, GO26),niepełnosprawni; 6€- dzieci 6-12 lat; GRATIS- dzieci do 6 lat

Opcjonalnie płatne:

 • opcjonalnie w jaskini: Foto/Video 10€

 

Organizator nie odpowiada za zmianę cen wstępów w trakcie sezonu.

UWAGA: W przypadku wycieczek zagranicznych przypominamy o obowiązku posiadania dokumentu stwierdzającego tożsamość podróżującego - paszportu lub dowodu osobistego. Obowiązek ten dotyczy również dzieci. Legitymacja szkolna NIE JEST dokumentem stwierdzającym tożsamość za granicą. Podejście do jaskini leśną ścieżką zajmuje ok 20 min w tempie dostosowanym do możliwości uczestników wycieczki.

W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych program wycieczki może ulec zmianie.

Informacja i rezerwacja telefoniczna: rezerwacje @ strama.turystyka.pl, tel. 18 20 116 46

Polecamy:

Odkryj-Zakopane.com - internetową bazę apartamentów w Zakopanem

Apartament Blisko Wszędzie 

 

Zniżki od naszych partnerów dla kupujących wycieczki:

Kupon zniżkowy TAXI Giewont

szczegóły

Kupon zniżkowy Karczma NOSAL

szczegóły

 

 
 
 
 

rezerwuj_r

Szczególnie polecamy

Wycieczka szczególnie polecana dla aktywnych :)

 

Nasza Galeria