130 zł (normalny)
120 zł (ulgowy)
GRATIS (dzieci do 6 roku życia)

Tatry Wysokie to najwyższa część Tatr o charakterze alpejskim. Zwiedzanie rozpoczynamy od Jaskini Bielskiej skąd dalej wyruszymy w drogę do jednego z najbardziej malowniczych miejsc w Tatrach Wysokich - Szczyrbskiego Jeziora. Następnie udamy się do Starego Smokowca, aby wyjechać kolejką na Hrebienok i podejść do Wodospadów Zimnej Wody.


Bilet normalny: 
dla osób od 18 roku życia, którym nie przysługują zniżki. 
Bilet ulgowy: dzieci od 6 roku życia, młodzież szkolna, studenci do 26 lat, seniorzy 65+, niepełnosprawni, posiadacze Karty Dużej Rodziny. 
GRATIS: dzieci do 6 roku życia.

POLECAMY STRAMUŚLAND
opieka nad dzieckiem podczas wakacji • warsztaty • nocowanka u Misia StramusiaStramuśland

Tatry Wysokie to najwyższa część Tatr o charakterze alpejskim. Zwiedzanie rozpoczynamy od Jaskini Bielskiej skąd dalej wyruszymy w drogę do jednego z najbardziej malowniczych miejsc w Tatrach Wysokich - Szczyrbskiego Jeziora. Następnie udamy się do Starego Smokowca, aby wyjechać kolejką na Hrebienok i podejść do Wodospadów Zimnej Wody.

Program wycieczki

08.30 Wyjazd z Zakopanego
10.00 Zwiedzanie Jaskini Bielskiej
13.00 Szczyrbskie Jezioro, czas wolny
15.00 Przejazd do Starego Smokowca
15.30 Wyjazd na Hrebienok i przejście do Wodospadów Zimnej Wody
17.30 Czas wolny w Starym Smokowcu
18.00 Wyjazd ze Słowacji
19.30 Planowany powrót do Zakopanego

Opis atrakcji

Jaskinia Bielska

Pierwszym punktem wycieczki będzie Jaskina Bielska położona na północnym stoku Kobylego Wierchu nad Tatrzańską Kotliną. Jest to jedyna udostępniona do zwiedzania jaskinia w Tatrach Bielskich, pod względem wielkości jest trzecią jaskinią na Słowacji. Słynie z pięknych nacieków i malowniczych jeziorek. Zwiedzenie trwa około 75 minut, do pokonania jest trasa około 1 km. Panuje tam stała temperatura od 5°C do 6,3°C.

Szczyrbskie Jezioro

Z Jaskini Bielskiej zabierzemy Państwa do jednego z najbardziej malowniczych miejsc w Tatrach Wysokich - Szczyrbskiego Jeziora, otoczonego lasem świerkowym, zniszczonym bardzo przez huraganowy wiatr w 2004 r. Podczas spaceru wokół, będzie można podziwiać urzekającą panoramę Kotliny Liptowskiej i Popradzkiej oraz Niżnych Tatr. Osada jest położona na wysokości 1315-1385 m n.p.m., ma status uzdrowiska klimatycznego i jest jednocześnie znanym ośrodkiem sportów zimowych.

Stary Smokowiec

Kolejnym punktem naszej wycieczki jest Stary Smokowiec - urokliwy, zabytkowy kurort z XIX wieku stanowiący centralny punkt Tatr Wysokich. Stary Smokowiec jest to miejscowość u podnóża Tatr Wysokich, współcześnie jest znanym ośrodkiem turystycznym. Stanowi ważny węzeł zelektryfikowanej linii kolei wąskotorowej, łączącej Poprad, Tatrzańską Łomnicę oraz Szczyrbskie Jezioro.

Hrebienok oraz Wodospady Zimnej Wody

Następnie wyjedziemy kolejką linowo-terenową na Hrebienok 1285 m n.p.m., aby przespacerować się nad wodospady. Hrebieniok jest bardzo znanym i ważnym dla turystów ośrodkiem na południowo-wschodnim podnożu Sławkowskiego szczytu, usytuowany jest nad Starym Smokowcem. Wodospady Zimnej Wody znajdują się w zjawiskowej okolicy i przepływają przez liczne formacje przyrodnicze tworząc przepiękne katarakty. Podziwiać będziemy mogli trzy wodospady: Skośny, Wielki oraz Długi.

Dodatkowa informacja o opłatach

Cena zawiera:
  • przejazd autokarem lub busem (zależnie od frekwencji)
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie NNW i KL
Dodatkowo płatne:

Jaskinia Bielska: 12€ dorośli/ 11€ uczniowie, studenci, seniorzy 60+/ 6€ dzieci 6-15 lat, niepełnosprawni powyżej 15 lat/ GRATIS dzieci do 6 lat,

bilet na kolejkę - Hrebienok (góra- dół): 13€ dorośli/ 11€ seniorzy, młodzież 12-18, studenci (posiadacze kart ISIC, ITIC, EURO26, GO26), niepełnosprawni/ 10€ dzieci 6-12 lat/ GRATIS dzieci do 6 lat

Opcjonalnie płatne:

opcjonalnie w jaskini: Foto/Video 10€

Jednodniowe wycieczki zagraniczne