99 zł (dorośli)
89 zł (studenci do 26 lat, młodzież)
89 zł (dzieci 4-10)
-- (dzieci do 4 lat)

Wycieczka górska o średnim stopniu trudności łącząca w sobie spacer górski oraz przejazdy kolejkami linowymi i szynowymi. Podczas wycieczki będziemy nad Łomnickim Stawem, przejdziemy szlakiem Tatrzańskiej Magistrali, a po zjeździe koleją szynową z Hrebienoka odwiedzimy Stary Smokowiec.
Wycieczkę Łomnicki Staw i Magistrala Tatrzańska organizujemy w każdy środę i sobotę.

 ZAKOŃCZYLIŚMY SEZON LATO 2021 ???

 Dziękujemy za zaufanie i wspólnie spędzone chwile.
 Staramy się, aby "wycieczkowanie z nami" było przyjemnością i pięknym wspomnieniem. Bez Państwa podróżowanie nie byłoby takie samo ??
 
 Na kolejne wyjazdy z Biurem STRAMA zapraszamy od czerwca 2022 ?

Wycieczka górska o średnim stopniu trudności łącząca w sobie spacer górski oraz przejazdy kolejkami linowymi i szynowymi. Podczas wycieczki będziemy nad Łomnickim Stawem, przejdziemy szlakiem Tatrzańskiej Magistrali, a po zjeździe koleją szynową z Hrebienoka odwiedzimy Stary Smokowiec.
Wycieczkę Łomnicki Staw i Magistrala Tatrzańska organizujemy w każdy środę i sobotę.

Program wycieczki

08.30 Wyjazd z Zakopanego (mapa przystanków)
10.30 Przyjazd do Tatrzańskiej Łomnicy
11.00 Wyjazd kolejką gondolową nad Łomnicki Staw 1751 m n.p.m.
12.20 Łomnicki Staw, czas wolny. Możliwość wyjazdu wyciągiem krzesełkowym na Łomnickie Siodło 2196 m.n.p.m..
13.50 Przejście szlakiem Magistrali na Hrebienok ok. 2.5h, przerwa w schronisku Chata Zamkowskiego
17.30 Zjazd kolejką szynową z Hrebienoka 1285 m n.p.m. do Starego Smokovca
18.00 Wyjazd ze Słowacji
19.30 Przyjazd do Zakopanego - przystanek Nosal

Opis atrakcji

Łomnicki Staw

Leży na wysokości 1751 m n.p.m. Z okolic stawu roztacza się wspaniały widok na Łomnicę (2634 m n.p.m.) oraz sąsiednie szczyty. W czasie wolnym można pospacerować wokół jeziora lub udać się na przejażdżkę wyciągiem na Łomnickie Siodło 2196 m n.p.m.

Łomnicki staw to miejsce dla każdego. Dzieci mogą spędzić czas w Krainie świstaków w ekominiparku z drewnianymi rzeźbami, domkiem świstaków, drabinkami i wieloma innymi niespodziankami. W czasie wolnym można udać się do najwyżej położonej restauracji w Tatrach Wysokich.

Magistrala Tatrzańska

Widokowy szlak biegnący południowymi zboczami Tatr Wysokich zwany „Drogą nad Łąkami” wiedzie kamienistą drogą w dół w kierunku Hrebienoka 1285 m.n.p.m. Po drodze zatrzymamy się na odpoczynek w schronisku Chata Zamkowskiego oraz przy jednym z Wodospadów Zimnej Wody – Wodospadzie Wyżnim.

Hrebienok, Stary Smokowiec

Patronem Hrebienoka jest niedźwiedź Kuba i to z nim można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na szczycie. Figura ma 2,4 metra i waży 350 kg. Z Hrebienoka znajdującego się na wysokości 1285 m n.p.m. pokonamy różnicę wysokości 255 m n.p.m. w ciągu 7 minut zjeżdżając kolejką szynowo - terenową do Starego Smokowca najstarszego centrum turystycznego na Słowacji.

Dodatkowa informacja o opłatach

Cena zawiera:
  • przejazd autokarem lub busem (zależnie od frekwencji)
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie NNW i KL
Zniżki:

* 10% zniżki od ceny wycieczki dla osób niepełnosprawnych za okazaniem ważnej legitymacji
** 5zł zniżki od ceny wycieczki dla posiadacza Karty Dużej Rodziny - za okazaniem karty
Zniżki są przyznawane przy płatności gotówką. Po dokonaniu wpłaty online nie ma możliwości uzyskania rabatu (zwrotu różnicy).

Dodatkowo płatne:

Bilet łączony na kolejki Magistrala (wyjazd do Łomnickiego Stawu + zjazd kolejką z Hrebienoka): 25€ dorośli/ 20€ młodzież 12-18 lat, studenci (posiadacze kart ISIC, ITIC, EURO26, GO26), seniorzy 60+, niepełnosprawni i ich opiekunowie/ 18€ dzieci 6-12 lat/ GRATIS dzieci do 6 lat

Opcjonalnie płatne:

Łomnickie Siodło kolej krzesełkowa: 11€ dorośli/ 9€ studenci (posiadacze kart ISIC, ITIC, EURO26, GO26), młodzież 12-18 lat, seniorzy 60+, niepełnosprawni i ich opiekunowie/ 8€ dzieci 6-12 lat/ GRATIS dzieci do 6 lat.

kanapka 6 zł

Jednodniowe wycieczki zagraniczne

bon turystyczny na wycieczki jednodniowe