130 zł (normalny)
120 zł (ulgowy)
-- (dzieci do 6 roku życia)

Wycieczka górska o średnim stopniu trudności łącząca w sobie spacer górski oraz przejazdy kolejkami linowymi i szynowymi. Podczas wycieczki będziemy nad Łomnickim Stawem, przejdziemy szlakiem Tatrzańskiej Magistrali, a po zjeździe koleją szynową z Hrebienoka odwiedzimy Stary Smokowiec.

Wycieczka zalecana dla dzieci powyżej 4 roku życia.


Bilet normalny: 
dla osób od 18 roku życia, którym nie przysługują zniżki. 
Bilet ulgowy: dzieci od 6 roku życia, młodzież szkolna, studenci do 26 lat, seniorzy 65+, niepełnosprawni, posiadacze Karty Dużej Rodziny. 
GRATIS: dzieci do 6 roku życia.

POLECAMY STRAMUŚLAND
opieka nad dzieckiem podczas wakacji • warsztaty • nocowanka u Misia StramusiaStramuśland

Wycieczka górska o średnim stopniu trudności łącząca w sobie spacer górski oraz przejazdy kolejkami linowymi i szynowymi. Podczas wycieczki będziemy nad Łomnickim Stawem, przejdziemy szlakiem Tatrzańskiej Magistrali, a po zjeździe koleją szynową z Hrebienoka odwiedzimy Stary Smokowiec.

Wycieczka zalecana dla dzieci powyżej 4 roku życia.

Program wycieczki

08.30 Wyjazd z Zakopanego (mapa przystanków)
10.30 Przyjazd do Tatrzańskiej Łomnicy
11.00 Wyjazd kolejką gondolową nad Łomnicki Staw 1751 m n.p.m.
12.20 Łomnicki Staw, czas wolny. Możliwość wyjazdu wyciągiem krzesełkowym na Łomnickie Siodło 2196 m.n.p.m..
13.50 Przejście szlakiem Magistrali na Hrebienok ok. 2.5h, przerwa w schronisku Chata Zamkowskiego
17.30 Zjazd kolejką szynową z Hrebienoka 1285 m n.p.m. do Starego Smokovca
18.00 Wyjazd ze Słowacji
19.30 Przyjazd do Zakopanego - przystanek Nosal

Opis atrakcji

Łomnicki Staw

Leży na wysokości 1751 m n.p.m. Z okolic stawu roztacza się wspaniały widok na Łomnicę (2634 m n.p.m.) oraz sąsiednie szczyty. W czasie wolnym można pospacerować wokół jeziora lub udać się na przejażdżkę wyciągiem na Łomnickie Siodło 2196 m n.p.m.

Łomnicki staw to miejsce dla każdego. Dzieci mogą spędzić czas w Krainie świstaków w ekominiparku z drewnianymi rzeźbami, domkiem świstaków, drabinkami i wieloma innymi niespodziankami. W czasie wolnym można udać się do najwyżej położonej restauracji w Tatrach Wysokich.

Magistrala Tatrzańska

Widokowy szlak biegnący południowymi zboczami Tatr Wysokich zwany „Drogą nad Łąkami” wiedzie kamienistą drogą w dół w kierunku Hrebienoka 1285 m.n.p.m. Po drodze zatrzymamy się na odpoczynek w schronisku Chata Zamkowskiego oraz przy jednym z Wodospadów Zimnej Wody – Wodospadzie Wyżnim.

Hrebienok, Stary Smokowiec

Patronem Hrebienoka jest niedźwiedź Kuba i to z nim można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na szczycie. Figura ma 2,4 metra i waży 350 kg. Z Hrebienoka znajdującego się na wysokości 1285 m n.p.m. pokonamy różnicę wysokości 255 m n.p.m. w ciągu 7 minut zjeżdżając kolejką szynowo - terenową do Starego Smokowca najstarszego centrum turystycznego na Słowacji.

Dodatkowa informacja o opłatach

Cena zawiera:
  • przejazd autokarem lub busem (zależnie od frekwencji)
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie NNW i KL
Dodatkowo płatne:

Bilet łączony na kolejki Magistrala (wyjazd do Łomnickiego Stawu + zjazd kolejką z Hrebienoka): 29€ dorośli/ 24€ młodzież 12-18 roku życia, studenci (posiadacze kart ISIC, ITIC, EURO26, GO26), seniorzy 60+, niepełnosprawni/ 21€ dzieci 6-12 roku życia/ GRATIS dzieci do 6 roku życia
Uwaga: operator kolejek zastrzega, iż w wybrane dni w ośrodku obowiązywać będzie wyższy cennik (Magistrala - kolejno: 33€ / 27€ / 24€). Dni te nie są z góry ustalone, ani podane do wiadomości. Klient zobowiązany jest opłacić Magistralę według cen obowiązujących w dniu wycieczki.

W przypadku zmiany cen biletów na kolejkę na szczyt Łomnicy klient zobowiązany jest dopłacić różnicę.

Opcjonalnie płatne:

Łomnickie Siodło kolej krzesełkowa: 11€ dorośli/ 9€ studenci (posiadacze kart ISIC, ITIC, EURO26, GO26), młodzież 12-18 roku życia, seniorzy 60+, niepełnosprawni/ 8€ dzieci 6-12 roku życia/ GRATIS dzieci do 6 roku życia

Jednodniowe wycieczki zagraniczne