130 zł (normalny)
120 zł (ulgowy)
-- (dzieci do 6 roku życia)

Łomnica to drugi po Gerlachu najwyższy szczyt w Tatrach. Na trudno dostępny wierzchołek wiedzie z Łomnickiego Stawu 14-osobowa kolej linowa. W ciągu 50 minutowego pobytu możemy podziwiać przepiękne widoki na rozpościerające się wokół szczyty i doliny.


Wycieczka zalecana dla dzieci powyżej 4 roku życia.


Bilet normalny: 
dla osób od 18 roku życia, którym nie przysługują zniżki. 
Bilet ulgowy: dzieci od 6 roku życia, młodzież szkolna, studenci do 26 lat, seniorzy 65+, niepełnosprawni, posiadacze Karty Dużej Rodziny. 
GRATIS: dzieci do 6 roku życia.

POLECAMY STRAMUŚLAND
opieka nad dzieckiem podczas wakacji • warsztaty • nocowanka u Misia StramusiaStramuśland

Łomnica to drugi po Gerlachu najwyższy szczyt w Tatrach. Na trudno dostępny wierzchołek wiedzie z Łomnickiego Stawu 14-osobowa kolej linowa. W ciągu 50 minutowego pobytu możemy podziwiać przepiękne widoki na rozpościerające się wokół szczyty i doliny.


Wycieczka zalecana dla dzieci powyżej 4 roku życia.

Program wycieczki

08.30 Wyjazd z Zakopanego (mapa przystanków)
10.30 Przyjazd do Tatrzańskiej Łomnicy
11.00 Wyjazd kolejką gondolową pod Łomnicki staw 1751 m n.p.m. 
12.20 Wyjazd na Łomnicki Szczyt 2634 m n.p.m. 
13.50 Przejście szlakiem Magistrali na Hrebieniok ok. 2.5h, przerwa w schronisku Chata Zamkowskiego
17.30 Zjazd kolejką szynową z Hrebienioka 1285 m n.p.m. do Starego Smokovca
18.00 Wyjazd ze Słowacji
19.30 Przyjazd do Zakopanego

Opis atrakcji

Łomnicki Staw

Wycieczkę rozpoczynamy wyjazdem kolejką gondolową z Tatrzańskiej Łomnicy do Łomnickiego Stawu 1751 m n.p.m., skąd istnieje możliwość wyjazdu na Łomnicki Szczyt 2634 m n.p.m. lub wyciągiem krzesełkowym na Łomnickie Siodło 2196 m n.p.m. Osoby, które nie decydują się na wjazd kolejkami mogą miło spędzić czas popijając kawę w restauracji lub spacerować wokół jeziorka zachwycając się widokami.

Łomnicki Szczyt

Na trudno dostępny wierzchołek wiedzie z Łomnickiego Stawu 14-osobowa kolej linowa. Na szczycie Łomnicy znajduje się taras widokowy, z którego podczas 50 minutowego pobytu możecie Państwo podziwiać panoramę Tatr polskich i słowackich. Łomnica 2634 m n.p.m. to drugi po Gerlachu najwyższy szczyt w Tatrach.

Szlak Magistrala - Hrebienok

Szlak Magistrali spod Łomnickiego Stawu na Hrebienok 1285 m n.p.m. wiedzie kamienistą drogą w dół. Po drodze zatrzymamy się na odpoczynek w schronisku Chata Zamkowskiego oraz przy jednym z Wodospadów Zimnej Wody - Wodospadzie Wyżnim.

Z Hrebienoka do Starego Smokowca zjedziemy kolejką szynowo-terenową.

Dodatkowa informacja o opłatach

Cena zawiera:
  • przejazd autokarem lub busem (zależnie od frekwencji)
  • opiekę i przewodnictwo pilota
  • ubezpieczenie NNW i KL
Dodatkowo płatne:

wyjazd kolejką na Łomnicki Szczyt: 49€ dorośli/ 40€ młodzież 12-18 roku życia, studenci (posiadacze kart ISIC, ITIC, EURO26, GO26), seniorzy 60+, niepełnosprawni/ 35€ dzieci 6-12 roku życia/ GRATIS dzieci do 6 roku życia.

Bilet łączony na kolejki Magistrala (wyjazd do Łomnickiego Stawu + zjazd kolejką z Hrebienoka): 29€ dorośli/ 24€ młodzież 12-18 roku życia, studenci (posiadacze kart ISIC, ITIC, EURO26, GO26), seniorzy 60+, niepełnosprawni/ 21€ dzieci 6-12 roku życia/ GRATIS dzieci do 6 roku życia.
Uwaga: operator kolejek zastrzega, iż w wybrane dni w ośrodku obowiązywać będzie wyższy cennik (Magistrala - kolejno: 33€ / 27€ / 24€). Dni te nie są z góry ustalone, ani podane do wiadomości. Klient zobowiązany jest opłacić Magistralę według cen obowiązujących w dniu wycieczki.

W przypadku zmiany cen biletów na kolejkę na szczyt Łomnicy klient zobowiązany jest dopłacić różnicę w dniu wycieczki.

Jednodniowe wycieczki zagraniczne