Odkryj uroki Słowacji na wycieczce jednodniowej z Biurem STRAMA


Szukasz niezapomnianych wrażeń tuż za polską granicą? Wybierz się na wycieczkę jednodniową z Zakopanego na Słowację. Oferujemy szeroki wybór wycieczek na jeden dzień, które pozwolą odkryć piękno słowackiej przyrody, spróbować lokalnych specjałów oraz poznać bogatą kulturę tego kraju.

Słowacja to nie tylko majestatyczne Tatry, malownicze jeziora i zachwycające jaskinie, ale także bogata historia, która czeka na odkrycie. Słowacja to idealne miejsce na wycieczkę dla każdego.


Wśród naszych propozycji znajdują się:

Jednodniowe wycieczki górskie

Szukasz wrażeń i widoków zapierających dech w piersiach? Nic prostszego - wybierz jedną z naszych górskich wycieczek.

Wyrusz na podbój Łomnicy - drugiego, po Gerlachu, najwyższego szczytu w Tatrach. Na szczycie, na który wjedziemy kolejką linową, znajduje się taras widokowy, z którego rozpościera się spektakularny widok na panoramę Tatr.
Zanurz się w zielonej oazie Słowackiego Raju, który słynie z malowniczych wąwozów, wodospadów i jaskiń. Trasy turystyczne w tym Parku Narodowym prowadzą przez drewniane kładki, drabiny i mosty.
Odwiedź zachwycające wąwozy Janosikowych Jam, które pełne są ciekawych formacji skalnych, a następnie wejdź na Wielki Krywań, najwyższy szczyt Małej Fatry.

Słowackie jaskinie - podziemne cuda natury

Słowacja słynie z malowniczych i fascynujących jaskiń, które są prawdziwymi podziemnymi skarbami. Podczas naszych wycieczek jednodniowych zwiedzimy dwie z nich, uznane za jedne z najpiękniejszych.

Demianowska Jaskinia Wolności jest jedną z najpiękniejszych jaskiń w Europie. Słynie z niezwykłych formacji naciekowych, krystalicznie czystych jeziorek i korytarzy pełnych stalaktytów.
Jaskinia Bielska to jedyna udostępniona jaskinia w Tatrach Wysokich. Charakteryzuje się różnorodnością form naciekowych oraz podziemnymi wodospadami. Znana jest z bogactwa ornamentyki kalcytowej a jej korytarze i komnaty wypełnione są imponującymi naciekami i kryształami.

Słowackie zabytki

Odwiedź z nami Zamek Orawski, jeden z najpiękniejszych i najlepiej zachowanych zamków na Słowacji. Wzniesiony na skale, zamek góruje nad okolicą. Poznaj jego bogatą historię, zwiedź zamkowe komnaty i wystawy muzealne.
Pojedź z nami na wycieczkę jednodniową by zachwycić się Zamkiem w Starej Lubowli, którego historia ściśle jest powiązana z historią Polski.
Odkryj urok starego miasta Bratysławy - stolicy Słowacji. Przespaceruj się jej brukowanymi uliczkami i zrób zdjęcie z pomnikiem Čumila – kanalarza obserwującego przechodniów, który stał się symbolem miasta.

Nie czekaj dłużej! Już dziś zarezerwuj wycieczkę jednodniową z biurem STRAMA.