STRAMA: wycieczki jednodniowe z Zakopanego.

 
 
 
 

Wycieczka do Budapesztu - Węgry

BudapesztBudapeszt łączy w sobie niezwykłe piękno nowoczesnej zachodniej metropolii z duchem historii dawnego imperium Habsburgów. Zachwyca malowniczym położeniem i bogactwem swych zabytków takich jak: Parlament, Bazylika św. Stefana, Zamek Królewski czy Most Łańcuchowy.

Wycieczkę do Budapesztu organizujemy w każdy wtorek.

 

PROGRAM wycieczki jednodniowej z Zakopanego do Budapesztu 

 • 00.01 Wyjazd autokaru z Zakopanego (mapa przystanków)
 • 07.00 Przyjazd do Budapesztu, Plac Bohaterów. Spotkanie z przewodnikiem, przejazd autokarem przez Aleję Andrassyego. Zwiedzanie: Góra Gellerta, Wzgórze Zamkowe, Kościół Macieja, Zamek Królewski, Most Łańcuchowy, Bazylika św. Stefana, Plac Wolności, Parlament, pomnik Imre Nagya.
 • 13.00 Rejs statkiem po Dunaju (przystań obok Mostu Małgorzaty)
 • 14.00 Przejazd metrem na słynną ul. Vaci, czas wolny
 • 17.30 Wyjazd z Budapesztu
 • 24.00 Planowany przyjazd do Zakopanego.
 

OPIS atrakcji

Aleya Andrassyego i Wzgórze Gellerta

Wzgórze GellertaZwiedzanie Budapesztu rozpoczniemy od przejazdu Aleją Andrassyego. Następnie z przewodnikiem udamy się na Górę Gellerta, z której podziwiać będziemy przepiękną panoramę Budapesztu. Na wzgórzu znajduje się Cytadela, która wraz ze Wzgórzem Zamkowym oraz Promenadami Naddunajskimi została wpisana na Listę UNESCO.

Kościół Macieja, Wzgórze Zamkowe i Zamek Królewski

Zamek Królewski w BudapeszczieKościół Macieja jest jednym z najważniejszych i najbardziej znanych kościołów węgierskich. Usytuowany jest praktycznie w samym centrum Wzgórza Zamkowego, przy placu Świętej Trójcy, a jego strzelista, neogotycka wieża czyni go jednym z najlepiej rozpoznawalnych zabytków Budapesztu. Wzgórze Zamkowe jest reprezentacyjnym miejscem w stolicy, znajduje się tam najstarsza część miasta oraz Zamek Królewski.

Most Łańcuchowy, Bazylika św. Stefana, Rejs statkiem

most lancuchowySpacerując przez Most Łańcuchowy poznamy historię oraz legendy związane z mostem, który kiedyś stanowił pierwsze stałe połączenie leżących po przeciwnych stronach Dunaju - Budy i Pesztu. Niedaleko Mostu Łańcuchowego położona jest bazylika św. Stefana, która poświęcona została pierwszemu węgierskiemu królowi Stefanowi I. Ponadto zobaczymy także Plac Wolności, Parlament, pomnik Imre Nagya.

 

Zamów wycieczkę jako prezent

Cena:  zarezerwuj 

 • 235 zł (dorośli)
 • 205 zł (studenci do 26 lat, młodzież)
 • 185 zł (dzieci 4-10)

* 10% zniżki od ceny wycieczki dla osób niepełnosprawnych za okazaniem ważnej legitymacji
** 5zł zniżki od ceny wycieczki dla posiadacza Karty Dużej Rodziny - za okazaniem karty
Zniżki są przyznawane przy płatności gotówką lub przelewem. Po dokonaniu wpłaty poprzez system płatności PayU nie ma mozliwości uzystania rabatu (zwrotu różnicy).

Cena zawiera:

 • przejazd komfortowym autokarem
 • opiekę pilota
 • przewodnika po Budapeszcie 6,5 godziny
 • ubezpieczenie NNW i KL
 • poczęstunek w autokarze: kanapka + woda 0.5l

Obowiązkowa opłata:

 • przejazd komunikacją miejską: 700 HUF
 • rejs statkiem po Dunaju 13€

Opcjonalnie płatne:

 • Kościół Macieja - 2000 HUF dorośli/ 1500 HUF uczniowie, studenci i seniorzy 60+/ GRATIS dzieci do 6 lat.
 • obiad około 3000 HUF

1 000 HUF = ok. 15 zł

Organizator nie odpowiada za zmianę cen wstępów w trakcie sezonu.

UWAGA: W przypadku wycieczek zagranicznych przypominamy o obowiązku posiadania dokumentu stwierdzającego tożsamość podróżującego - paszportu lub dowodu osobistego. Obowiązek ten dotyczy również dzieci. Legitymacja szkolna NIE JEST dokumentem stwierdzającym tożsamość za granicą. Prosimy także pamiętać o odpowiednim, wygodnym obuwiu oraz ciepłej odzieży.

Budapeszt - rezerwuj online

Informacja i rezerwacja telefoniczna: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. 18 20 116 46, 18 20 63 813

Covid 19 Bezpieczna podróż

 POLECAMY APARTAMENTY:

Apartament Blisko Wszędzie

Apartament Szklane Domy

 

ZNIŻKI od naszych partnerów dla kupujących wycieczki:

Kupon zniżkowy Karczma NOSAL
Dla klientów Centrum Wycieczek STRAMA, którzy zakupili i skorzystali z oferty wyjazdu na wycieczki KARCZMA NOSAL przygotowała 20% rabatu.
Warunki korzystania z promocji: 1) rabat dotyczy konsumpcji dań oraz napojów bezalkoholowych znajdujących się w ofercie Karczmy Nosal na lato 2020, 2) nie udzielamy rabatu na napoje alkoholowe, 3) rabat obowiązuje w sezonie letnim 2020 (lipiec- wrzesień), 4) warunkiem skorzystania z promocji jest poinformowanie obsługi o posiadanym rabacie oraz przekazanie go przed podaniem rachunku końcowego, 5) rabaty nie łączą się, udzielamy jednego 20% rabatu do jednego rachunku

Kupon zniżkowy TAXI Giewont

15% rabatu od Taxi Giewont dla klientów Centrum Wycieczek STRAMA na dojazd do miejsca wyjazdu na wycieczkę i na powrót z wycieczki.

WAŻNE: Aby otrzymać rabat podczas zgłoszenia należy podać hasło "STRAMA" lub przed rozpoczęciem kursu okazać bilet zakupu wycieczki.

 

 
 
 
 

rezerwuj_r

Szczególnie polecamy

Wycieczka szczególnie polecana dla aktywnych :)

 

Wideo

Budapeszt

Nasza Galeria