130 zł (normalny)
120 zł (ulgowy)
GRATIS (dzieci do 6 roku życia)

Trasa wycieczki biegnie najpiękniejszymi górskimi drogami na terenie Polski oraz Słowacji. Pierwszym zwiedzanym miejscem jest wznoszący się na 112 metrowej skale Zamek Orawski. Następnie udamy się do Demianowskiej Jaskini Wolności.
Wycieczkę Dookoła Tatr organizujemy w każdy czwartek.


Bilet normalny: 
dla osób od 18 roku życia, którym nie przysługują zniżki. 
Bilet ulgowy: dzieci od 6 roku życia, młodzież szkolna, studenci do 26 lat, seniorzy 65+, niepełnosprawni, posiadacze Karty Dużej Rodziny. 
GRATIS: dzieci do 6 roku życia.

POLECAMY STRAMUŚLAND
opieka nad dzieckiem podczas wakacji • warsztaty • nocowanka u Misia StramusiaStramuśland

Trasa wycieczki biegnie najpiękniejszymi górskimi drogami na terenie Polski oraz Słowacji. Pierwszym zwiedzanym miejscem jest wznoszący się na 112 metrowej skale Zamek Orawski. Następnie udamy się do Demianowskiej Jaskini Wolności.
Wycieczkę Dookoła Tatr organizujemy w każdy czwartek.

Program wycieczki

08.00 Wyjazd z Zakopanego (mapa przystanków)
10.00 Zwiedzanie Zamku Orawskiego
13.30 Przyjazd do Doliny Demianowskiej
14.00 Zwiedzanie Demianowskiej Jaskini Wolności
15.30 Przerwa na obiad i zakupy w Liptowskim Mikulaszu. Możliwość degustacji wina.
17.00 Wyjazd ze Słowacji
19.00 Planowany powrót do Zakopanego

 

Opis atrakcji

Zamek Orawski

Wybudowany na 112 metrowej skale Zamek Orawski stanowi jedną z największych atrakcji turystycznych północnej Słowacji. Dzięki swojemu położeniu przez wieki nie został zdobyty. Podczas niemal dwugodzinnego spaceru zwiedzimy zamkowe komnaty oraz muzea: etnograficzne, archeologiczne i historyczne.

Demianowska Jaskinia Wolności

Dalszy etap wycieczki to autokarowa wspinaczka zboczami Tatr Zachodnich, by z Orawy przenieść się do krainy Janosika - Liptowa. W głębi Doliny Demianowskiej udamy się do Jaskini Wolności, jednej z najpiękniejszych jaskiń Europy.
Jaskinia wyróżnia się bogactwem i różnorodnością tworów krasowych każdego rodzaju. Na jej dnie znajdują się jeziorka z różnymi formami naciekowymi. Rarytasem są jaskiniowe perły podobne do kulek grochu, pokryte szronem stalaktyty, Kamienne słonko w Skarbcu, a także liliowe jeziorka z rokokowymi lalkami w Różowym domu. Całkowita długość jaskini (wraz z sąsiednią Jaskinią Pustą) wynosi 8900m. Średnia temperatura 6,5 °C.

Liptowski Mikulasz

W Liptowskim Mikulaszu przewidujemy postój na degustację słowackich win, obiad oraz zakupy. Miasto stanowi centrum gospodarcze, kulturalne oraz turystyczne historycznego regionu Liptów. Do najciekawszych budynków zaliczamy: kościół Św. Mikołaja, dom Żupny oraz Synagogę. Z Liptowskim Mikulaszem związana jest postać legendarnego słowackiego bohatera Janosika.

Dodatkowa informacja o opłatach

Cena zawiera:
  • przejazd autokarem lub busem (zależnie od frekwencji)
  • opiekę pilota
  • przewodnika w Zamku Orawskim w języku słowackim
  • możliwość degustacji wina
  • ubezpieczenie NNW i KL
Dodatkowo płatne:

Zamek Orawski: 9€ dorośli/ 4,5€ dzieci 0-18 lat, studenci, seniorzy 60+, niepełnosprawni
Demianowska Jaskinia Wolności: 14€ dorośli/ 13€ młodzież, studenci, seniorzy 60+/ 7€ dzieci 6-15 lat, niepełnosprawni powyżej 15 roku życia/ GRATIS dzieci do 6 lat

Opcjonalnie płatne:

zamek Orawski: Foto 3€/ Video 5€

jaskinia Demianowska: Foto/Video 10€.

Jednodniowe wycieczki zagraniczne