185 zł (normalny)
175 zł (ulgowy)
GRATIS (dzieci do 6 roku życia)

Trasa wycieczki biegnie najpiękniejszymi górskimi drogami na terenie Polski oraz Słowacji. Pierwszym zwiedzanym miejscem jest wznoszący się na 112 metrowej skale Zamek Orawski. Następnie udamy się do Demianowskiej Jaskini Wolności.


Bilet normalny: 
dla osób od 18 roku życia, którym nie przysługują zniżki. 
Bilet ulgowy: dzieci od 6 roku życia, młodzież szkolna, studenci do 26 roku życia, seniorzy 60+, niepełnosprawni, posiadacze Karty Dużej Rodziny. 
GRATIS: dzieci do 6 roku życia.

POLECAMY SALĘ ZABAW STRAMUŚLAND
opieka nad dzieckiem podczas wakacji
czynny codziennie w godzinach: 15.00-20.00

zapraszamy w terminie 01.07-31.08
cena: 40zł/h (pobyt na sali zabaw, opieka)

Stramuśland

Trasa wycieczki biegnie najpiękniejszymi górskimi drogami na terenie Polski oraz Słowacji. Pierwszym zwiedzanym miejscem jest wznoszący się na 112 metrowej skale Zamek Orawski. Następnie udamy się do Demianowskiej Jaskini Wolności.

Program wycieczki

08.00 Wyjazd z Zakopanego (mapa przystanków)
10.00 Zwiedzanie Zamku Orawskiego
13.30 Przyjazd do Doliny Demianowskiej
14.00 Zwiedzanie Demianowskiej Jaskini Wolności
15.30 Przerwa na obiad i zakupy w Liptowskim Mikulaszu. Możliwość degustacji wina.
17.00 Wyjazd ze Słowacji
19.00 Planowany powrót do Zakopanego

 

Opis atrakcji

Zamek Orawski

Wybudowany na 112 metrowej skale Zamek Orawski stanowi jedną z największych atrakcji turystycznych północnej Słowacji. Dzięki swojemu położeniu przez wieki nie został zdobyty. Podczas niemal dwugodzinnego spaceru zwiedzimy zamkowe komnaty oraz muzea: etnograficzne, archeologiczne i historyczne.

Demianowska Jaskinia Wolności

Dalszy etap wycieczki to autokarowa wspinaczka zboczami Tatr Zachodnich, by z Orawy przenieść się do krainy Janosika - Liptowa. W głębi Doliny Demianowskiej udamy się do Jaskini Wolności, jednej z najpiękniejszych jaskiń Europy.
Jaskinia wyróżnia się bogactwem i różnorodnością tworów krasowych każdego rodzaju. Na jej dnie znajdują się jeziorka z różnymi formami naciekowymi. Rarytasem są jaskiniowe perły podobne do kulek grochu, pokryte szronem stalaktyty, Kamienne słonko w Skarbcu, a także liliowe jeziorka z rokokowymi lalkami w Różowym domu. Całkowita długość jaskini (wraz z sąsiednią Jaskinią Pustą) wynosi 8900m. Średnia temperatura 6,5 °C.

Liptowski Mikulasz

W Liptowskim Mikulaszu przewidujemy postój na degustację słowackich win, obiad oraz zakupy. Miasto stanowi centrum gospodarcze, kulturalne oraz turystyczne historycznego regionu Liptów. Do najciekawszych budynków zaliczamy: kościół Św. Mikołaja, dom Żupny oraz Synagogę. Z Liptowskim Mikulaszem związana jest postać legendarnego słowackiego bohatera Janosika.

Dodatkowa informacja o opłatach

Cena zawiera:
  • przejazd autokarem lub busem (zależnie od frekwencji)
  • opiekę pilota
  • przewodnika w Zamku Orawskim w języku słowackim
  • możliwość degustacji wina
  • ubezpieczenie NNW i KL
Dodatkowo płatne:

Zamek Orawski: 9€ dorośli/ 4,5€ dzieci 6-18 lat, studenci, seniorzy 60+, niepełnosprawni/ GRATIS dzieci do 6 lat (1 dziecko na 1 rodzica z biletem normalnym)
Demianowska Jaskinia Wolności: 14€ dorośli/ 13€ młodzież, studenci, seniorzy 60+/ 7€ dzieci 6-15 lat, niepełnosprawni powyżej 15 roku życia/ GRATIS dzieci do 6 lat

Opcjonalnie płatne:

zamek Orawski: Foto 3€/ Video 5€

jaskinia Demianowska: Foto/Video 10€.

ZASADY REZYGNACJI I ZWROTU KOSZTÓW:

Rezygnacja z wycieczki jest możliwa w określonym terminie:
1. Wycieczki trwające do 12h (Polska, Słowacja – z wyjątkiem wycieczek „Bratysława” i „Łomnicki Szczyt”) - rezygnacja jest możliwa na 24h przed rozpoczęciem wycieczki (w godzinach pracy biura)
2. Wycieczki trwające od 13 do 25h oraz wycieczka „Łomnicki Szczyt” - rezygnacja jest możliwa najpóźniej na 72h przed rozpoczęciem wycieczki (w godzinach pracy biura)

W przypadku terminowego anulowania rezerwacji, kwota zwrotu zostanie pomniejszona o opłatę rezerwacyjną w wysokości 50zł/os.
W przypadku rezygnacji w czasie krótszym niż podany, zwrot nie przysługuje.

3. Wycieczki kilkudniowe („Trzy Stolice”, „Dolina Wachau”) - koszty rezygnacji:
- rezygnacja do 14 dni przed datą wyjazdu – stała opłata 200 zł/os.
- 13 do 6 dni – 30% ceny imprezy
- od 5 dni przed datą wyjazdu – zwrot nie przysługuje

W przypadku odwołania wycieczki przez Biuro Strama przysługuje pełen zwrot wpłaconej kwoty. 

Zakup wycieczki jest równoznaczny z akceptacją powyższych warunków.

Jednodniowe wycieczki zagraniczne