99 zł (dorośli)
89 zł (studenci do 26 lat, młodzież)
79 zł (dzieci 4-10)
45 zł (dzieci do 4 lat)

Trasa wycieczki biegnie najpiękniejszymi górskimi drogami na terenie Polski oraz Słowacji. Pierwszym zwiedzanym miejscem jest wznoszący się na 112 metrowej skale Zamek Orawski. Następnie udamy się do Jaskini Demianowskiej Wolności - jednej z największych i najpiękniejszych jaskiń Europy.
Wycieczkę Dookoła Tatr organizujemy w każdy czwartek

Trasa wycieczki biegnie najpiękniejszymi górskimi drogami na terenie Polski oraz Słowacji. Pierwszym zwiedzanym miejscem jest wznoszący się na 112 metrowej skale Zamek Orawski. Następnie udamy się do Jaskini Demianowskiej Wolności - jednej z największych i najpiękniejszych jaskiń Europy.
Wycieczkę Dookoła Tatr organizujemy w każdy czwartek

Program wycieczki

08.00 Wyjazd z Zakopanego (mapa przystanków)
10.00 Zwiedzanie Zamku Orawskiego
13.30 Przyjazd do Doliny Demianowskiej
14.00 Zwiedzanie Jaskini Demianowskiej
15.30 Przerwa na obiad i zakupy w Liptowskim Mikulaszu. Możliwość degustacji wina.
17.00 Wyjazd ze Słowacji
19.00 Planowany powrót do Zakopanego

Opis atrakcji

Zamek Orawski

Wybudowany na 112 metrowej skale Zamek Orawski stanowi jedną z największych atrakcji turystycznych północnej Słowacji. Dzięki swojemu położeniu przez wieki nie został zdobyty. Podczas niemal dwugodzinnego spaceru zwiedzimy zamkowe komnaty oraz muzea: etnograficzne, archeologiczne i historyczne.

Demianowska Jaskinia Wolności

Dalszy etap wycieczki to autokarowa wspinaczka zboczami Tatr Zachodnich, by z Orawy przenieść się do krainy Janosika - Liptowa. W głębi Doliny Demianowskiej udamy się do Jaskini Wolności, jednej z najpiękniejszych jaskiń Europy.

Jaskinia wyróżnia się bogactwem i różnorodnością tworów krasowych każdego rodzaju. Na jej dnie znajdują się jeziorka z różnymi formami naciekowymi. Rarytasem są jaskiniowe perły podobne do kulek grochu, pokryte szronem stalaktyty, Kamienne słonko w Skarbcu, a także liliowe jeziorka z rokokowymi lalkami w Różowym domu. Całkowita długość jaskini (wraz z sąsiednią Jaskinią Pustą) wynosi 8900m. Średnia temperatura 6,5 °C.

Liptowski Mikulasz

W Liptowskim Mikulaszu przewidujemy postój na degustację słowackich win, obiad oraz zakupy. Miasto stanowi centrum gospodarcze, kulturalne oraz turystyczne historycznego regionu Liptów. Do najciekawszych budynków zaliczamy: kościół Św. Mikołaja, dom Żupny oraz Synagogę. Z Liptowskim Mikulaszem związana jest postać legendarnego słowackiego bohatera Janosika.

Dodatkowa informacja o opłatach

Cena zawiera:
  • przejazd autokarem lub busem (zależnie od frekwencji)
  • opiekę pilota
  • przewodnika w Zamku Orawskim w języku słowackim
  • możliwość degustacji wina
  • ubezpieczenie NW i KL
Zniżki:

* 10% zniżki od ceny wycieczki dla osób niepełnosprawnych za okazaniem ważnej legitymacji
** 5zł zniżki od ceny wycieczki dla posiadacza Karty Dużej Rodziny - za okazaniem karty
Zniżki są przyznawane przy płatności gotówką. Po dokonaniu wpłaty online nie ma możliwości uzyskania rabatu (zwrotu różnicy).

Dodatkowo płatne:

Zamek Orawski: 9€ dorośli/ 4,5€ dzieci 0-18 lat, studenci, seniorzy 60+, niepełnosprawni

Jaskinia Demianowska- trasa tradycyjna: 10€ dorośli/ 9€ młodzież, studenci, seniorzy 60+/ 5€ dzieci 6-15 lat, niepełnosprawni powyżej 15 roku życia/ GRATIS dzieci do 6 lat

Opcjonalnie płatne:

kanapka: 6zł

zamek Orawski: Foto 5€;

jaskinia Demianowska: Foto/Video 10€.

Jednodniowe wycieczki zagraniczne

bon turystyczny na wycieczki jednodniowe