99 zł (dorośli)
89 zł (studenci do 26 lat, młodzież)
79 zł (dzieci 4-10)
45 zł (dzieci do 4 lat)

Trasa wycieczki biegnie najpiękniejszymi górskimi drogami na terenie Polski oraz Słowacji. Pierwszym zwiedzanym miejscem jest wznoszący się na 112 metrowej skale Zamek Orawski. Następnie udamy się do Jaskini Demianowskiej Wolności - jednej z największych i najpiękniejszych jaskiń Europy.
Wycieczkę Dookoła Tatr organizujemy w każdy czwartek

 ZAKOŃCZYLIŚMY SEZON LATO 2021 ???

 Dziękujemy za zaufanie i wspólnie spędzone chwile.
 Staramy się, aby "wycieczkowanie z nami" było przyjemnością i pięknym wspomnieniem. Bez Państwa podróżowanie nie byłoby takie samo ??
 
 Na kolejne wyjazdy z Biurem STRAMA zapraszamy od czerwca 2022 ?

Trasa wycieczki biegnie najpiękniejszymi górskimi drogami na terenie Polski oraz Słowacji. Pierwszym zwiedzanym miejscem jest wznoszący się na 112 metrowej skale Zamek Orawski. Następnie udamy się do Jaskini Demianowskiej Wolności - jednej z największych i najpiękniejszych jaskiń Europy.
Wycieczkę Dookoła Tatr organizujemy w każdy czwartek

Program wycieczki

08.00 Wyjazd z Zakopanego (mapa przystanków)
10.00 Zwiedzanie Zamku Orawskiego
13.30 Przyjazd do Doliny Demianowskiej
14.00 Zwiedzanie Jaskini Demianowskiej
15.30 Przerwa na obiad i zakupy w Liptowskim Mikulaszu. Możliwość degustacji wina.
17.00 Wyjazd ze Słowacji
19.00 Planowany powrót do Zakopanego

Opis atrakcji

Zamek Orawski

Wybudowany na 112 metrowej skale Zamek Orawski stanowi jedną z największych atrakcji turystycznych północnej Słowacji. Dzięki swojemu położeniu przez wieki nie został zdobyty. Podczas niemal dwugodzinnego spaceru zwiedzimy zamkowe komnaty oraz muzea: etnograficzne, archeologiczne i historyczne.

Demianowska Jaskinia Wolności

Dalszy etap wycieczki to autokarowa wspinaczka zboczami Tatr Zachodnich, by z Orawy przenieść się do krainy Janosika - Liptowa. W głębi Doliny Demianowskiej udamy się do Jaskini Wolności, jednej z najpiękniejszych jaskiń Europy.

Jaskinia wyróżnia się bogactwem i różnorodnością tworów krasowych każdego rodzaju. Na jej dnie znajdują się jeziorka z różnymi formami naciekowymi. Rarytasem są jaskiniowe perły podobne do kulek grochu, pokryte szronem stalaktyty, Kamienne słonko w Skarbcu, a także liliowe jeziorka z rokokowymi lalkami w Różowym domu. Całkowita długość jaskini (wraz z sąsiednią Jaskinią Pustą) wynosi 8900m. Średnia temperatura 6,5 °C.

Liptowski Mikulasz

W Liptowskim Mikulaszu przewidujemy postój na degustację słowackich win, obiad oraz zakupy. Miasto stanowi centrum gospodarcze, kulturalne oraz turystyczne historycznego regionu Liptów. Do najciekawszych budynków zaliczamy: kościół Św. Mikołaja, dom Żupny oraz Synagogę. Z Liptowskim Mikulaszem związana jest postać legendarnego słowackiego bohatera Janosika.

Dodatkowa informacja o opłatach

Cena zawiera:
  • przejazd autokarem lub busem (zależnie od frekwencji)
  • opiekę pilota
  • przewodnika w Zamku Orawskim w języku słowackim
  • możliwość degustacji wina
  • ubezpieczenie NW i KL
Zniżki:

* 10% zniżki od ceny wycieczki dla osób niepełnosprawnych za okazaniem ważnej legitymacji
** 5zł zniżki od ceny wycieczki dla posiadacza Karty Dużej Rodziny - za okazaniem karty
Zniżki są przyznawane przy płatności gotówką. Po dokonaniu wpłaty online nie ma możliwości uzyskania rabatu (zwrotu różnicy).

Dodatkowo płatne:

Zamek Orawski: 9€ dorośli/ 4,5€ dzieci 0-18 lat, studenci, seniorzy 60+, niepełnosprawni

Jaskinia Demianowska- trasa tradycyjna: 10€ dorośli/ 9€ młodzież, studenci, seniorzy 60+/ 5€ dzieci 6-15 lat, niepełnosprawni powyżej 15 roku życia/ GRATIS dzieci do 6 lat

Opcjonalnie płatne:

kanapka: 6zł

zamek Orawski: Foto 5€;

jaskinia Demianowska: Foto/Video 10€.

Jednodniowe wycieczki zagraniczne

bon turystyczny na wycieczki jednodniowe