STRAMA: wycieczki jednodniowe z Zakopanego.

 
 

Wycieczki dla klientów indywidualnych organizujemy od czerwca do października.

 

W przypadku grup zorganizowanych realizacja programów odbywa się cały rok.
Informacje: [email protected] lub 604 801 123.

 
 
 
 
 
 

Wycieczka Dookoła Tatr - Słowacja

Zamek OrawskiTrasa wycieczki biegnie najpiękniejszymi górskimi drogami na terenie Polski oraz Słowacji. Pierwszym zwiedzanym miejscem jest wznoszący się na 112 metrowej skale Zamek Orawski. Następnie udamy się do Jaskini Demianowskiej Wolności - jednej z największych i najpiękniejszych jaskiń Europy.

Wycieczkę Dookoła Tatr organizujemy w każdy czwartek (do 4 października 2018) oraz dodatkowo w niedziele w okresie 15.07-19.08 2018.

PROGRAM wycieczki z Zakopanego dookoła Tatr

 

OPIS atrakcji

Zamek Orawski

Zamek OrawskiPierwszym zwiedzanym miejscem jest Zamek Orawski - który stanowi jedną z największych atrakcji turystycznych północnej Słowacji. Wybudowany został na skale znajdującej się 112 metrów nad lustrem rzeki Oravy, co zapewniło mu miano niezdobytego na przestrzeni dziejów. Podczas zwiedzania, czeka na Państwa prawie dwugodzinny spacer po komnatach, muzeum etnograficznym, archeologicznym i historycznym połączony z występami nadwornych aktorów oraz pokazem ornitologicznym.

Demianowska Jaskinia Wolności

Jaskinia DemianowskaDalszy etap wycieczki to autokarowa wspinaczka zboczami Tatr Zachodnich, by z Orawy przenieść się do krainy Janosika - Liptowa. W głębi Doliny Demianowskiej udamy się do Jaskini Wolności, jednej z najpiękniejszych jaskiń Europy.

Jaskinia wyróżnia się bogactwem i różnorodnością tworów krasowych każdego rodzaju. Oprócz białych nacieków występują też nacieki zabarwione na kolor żółty, różowy, czerwony i fioletowy. Na dnie jaskini znajdują się  jeziorka z różnymi formami naciekowymi. Rarytasem są jaskiniowe perły podobne do kulek grochu w Dużym domu, pokryte szronem stalaktyty i Kamienne słonko w Skarbcu, a także liliowe jeziorka z rokokowymi lalkami w Różowym domu. Całkowita długość jaskini (wraz z sąsiednią Jaskinią Pustą) wynosi 8900 m. Średnia temperatura 6,5 °C.

Liptowski Mikulasz

Liptowski MikulaszW Liptowskim Mikulaszu przewidujemy postój na obiad oraz zakupy. Miasto stanowi centrum gospodarcze, kulturalne oraz turystyczne historycznego regionu Liptów. Do najciekawszych budynków zaliczamy: kościół Św. Mikołaja, dom Żupny, oraz Synagogę. Z Liptowskim Mikulaszem związana jest postać legendarnego słowackiego bohatera Janosika.

 

Zamów wycieczkę jako prezent

Cena:  zarezerwuj 

 • 89 zł (dorośli)
 • 80 zł (studenci, młodzież)
 • 70 zł (dzieci 3-10)
 • 40 zł (dzieci do 3)

* 10 % zniżki od ceny wycieczki dla osób niepełnosprawnych za okazaniem ważnej legitymacji

Cena zawiera:

 • przejazd komfortowym autokarem
 • opiekę pilota
 • przewodnika po zwiedzanych obiektach (w Zamku Orawskim przewodnik w języku polskim lub słowackim)
 • degustację wina
 • ubezpieczenie NW i KL

Dodatkowo płatne: 

 • zamek Orawski: 7€- osoba dorosła, 3.5€- studenci, młodzież, emeryci, dzieci powyżej 6 lat, niepełnosprawni, GRATIS- dzieci do 6 lat,
 • jaskinia Demianowska- trasa tradycyjna: 8€- dorośli, 7€- uczniowie i studenci, osoby powyżej 60 lat, 4€-dzieci 6-15 lat, GRATIS- dzieci do 6 lat, 4€- niepełnosprawni powyżej 15 roku życia

Opcjonalnie płatne:

 • zamek Orawski: Foto 3€/Video 5€;
 • jaskinia Demianowska: Foto/Video 10€.

Organizator nie odpowiada za zmianę cen wstępów w trakcie sezonu.

UWAGA: W przypadku wycieczek zagranicznych przypominamy o obowiązku posiadania dokumentu stwierdzającego tożsamość podróżującego - paszportu lub dowodu osobistego. Obowiązek ten dotyczy również dzieci. Legitymacja szkolna NIE JEST dokumentem stwierdzającym tożsamość za granicą. Podejście do jaskini leśną ścieżką zajmuje ok 20 min w tempie dostosowanym do możliwości uczestników wycieczki.

Dookoła Tatr - rezerwuj online

Informacja i rezerwacja telefoniczna: rezerwacje @ strama.turystyka.pl, tel. 18 20 116 46

Polecamy:

Apartament Blisko Wszędzie 

 

 
 
 
 

rezerwuj_r

Nasza Galeria