STRAMA: wycieczki jednodniowe z Zakopanego.

 
 
 
 

Wycieczka w Tatry Wysokie - Słowacja

Szczyrbskie JezioroTatry Wysokie to najwyższa część Tatr o charakterze alpejskim. Zwiedzanie rozpoczynamy od Jaskini Bielskiej skąd dalej wyruszymy w drogę do jednego z najbardziej malowniczych miejsc w Tatrach Wysokich - Szczyrbskiego Jeziora. Następnie udamy się do Starego Smokowca, aby wyjechać kolejką na Hrebienok i podejść do Wodospadów Zimnej Wody.

Wycieczkę w Tatry Wysokie organizujemy w każdą środę i sobotę.

PROGRAM wycieczki z Zakopanego w Tatry Wysokie 

 • 08.30 Wyjazd z Zakopanego 
 • 10.00 Zwiedzanie Jaskini Bielskiej
 • 13.00 Szczyrbskie Jezioro, czas wolny
 • 15.00 Przejazd do Starego Smokowca, czas wolny
 • 15.30 Wyjazd na Hrebienok i przejście do Wodospadów Zimnej Wody
 • 17.30 Czas wolny w Starym Smokowcu
 • 18.00 Wyjazd ze Słowacji
 • 19.30 Planowany powrót do Zakopanego
 

OPIS atrakcji

Jaskinia Bielska

Jaskinia Bielska

Pierwszym punktem wycieczki będzie Jaskina Bielska położona na północnym stoku Kobylego Wierchu nad Tatrzańską Kotliną. Jest to jedyna udostępniona do zwiedzania jaskinia w Tatrach Bielskich, pod względem wielkości jest trzecią jaskinią na Słowacji. Słynie z pięknych nacieków i malowniczych jeziorek. Zwiedzenie trwa około 75 minut, do pokonania jest trasa około 1 km. Panuje tam stała temperatura od 5°C do 6,3°C.

Szczyrbskie Jezioro

Szczyrbskie PlesoZ Jaskini Bielskiej zabierzemy Państwa do jednego z najbardziej malowniczych miejsc w Tatrach Wysokich - Szczyrbskiego Jeziora, otoczonego lasem świerkowym, zniszczonym bardzo przez huraganowy wiatr w 2004 r. Podczas spaceru wokół, będzie można podziwiać urzekającą panoramę Kotliny Liptowskiej i Popradzkiej oraz Niżnych Tatr. Osada jest położona na wysokości 1315-1385 m n.p.m., ma status uzdrowiska klimatycznego i jest jednocześnie znanym ośrodkiem sportów zimowych.

Stary Smokowiec

Kolejka na Hrebienok

Kolejnym punktem naszej wycieczki jest Stary Smokowiec - urokliwy, zabytkowy kurort z XIX wieku stanowiący centralny punkt Tatr Wysokich. Stary Smokowiec jest to miejscowość u podnóża Tatr Wysokich, współcześnie jest znanym ośrodkiem turystycznym. Stanowi ważny węzeł zelektryfikowanej linii kolei wąskotorowej, łączącej Poprad, Tatrzańską Łomnicę oraz Szczyrbskie Jezioro.

Hrebienok oraz Wodospady Zimnej Wody

Wodospady Zimnej WodyNastępnie wyjedziemy kolejką linowo-terenową na Hrebienok 1285 m n.p.m., aby przespacerować się nad wodospady. Hrebieniok jest bardzo znanym i ważnym dla turystów ośrodkiem na południowo-wschodnim podnożu Sławkowskiego szczytu, usytuowany jest nad Starym Smokowcem. Wodospady Zimnej Wody znajdują się w zjawiskowej okolicy i przepływają przez liczne formacje przyrodnicze tworząc przepiękne katarakty. Podziwiać będziemy mogli trzy wodospady: Skośny, Wielki oraz Długi.

Zamów wycieczkę jako prezent

Cena:  zarezerwuj 

 • 89 zł (dorośli)
 • 80 zł (studenci do 26 lat, młodzież)
 • 70 zł (dzieci 3-10)
 • 40 zł (dzieci do 3 lat)

* 10% zniżki od ceny wycieczki dla osób niepełnosprawnych za okazaniem ważnej legitymacji
** 5zł zniżki od ceny wycieczki dla posiadacza Karty Dużej Rodziny - za okazaniem karty
Zniżki są przyznawane przy płatności gotówką lub przelewem. Po dokonaniu wpłaty poprzez system płatności PayU nie ma mozliwości uzystania rabatu (zwrotu różnicy).

Cena zawiera:

 • przejazd autokarem
 • opiekę pilota
 • przewodnika po jaskini
 • ubezpieczenie NNW i KL

Dodatkowo płatne: 

 • Jaskinia Bielska: 9€ dorośli/ 8€ uczniowie, studenci, seniorzy 60+/ 4,5€ dzieci 6-15 lat, niepełnosprawni powyżej 15 lat/ GRATIS dzieci do 6 lat, 
 • bilet na kolejkę - Hrebienok (góra- dół): 11€ dorośli/ 9€ seniorzy, młodzież 12-18, studenci (posiadacze kart ISIC, ITIC, EURO26, GO26), niepełnosprawni/ 8€ dzieci 6-12 lat/ GRATIS dzieci do 6 lat

Opcjonalnie płatne:

 • opcjonalnie w jaskini: Foto/Video 10€
 • kanapka 6zł

 

Organizator nie odpowiada za zmianę cen wstępów w trakcie sezonu.

UWAGA: W przypadku wycieczek zagranicznych przypominamy o obowiązku posiadania dokumentu stwierdzającego tożsamość podróżującego - paszportu lub dowodu osobistego. Obowiązek ten dotyczy również dzieci. Legitymacja szkolna NIE JEST dokumentem stwierdzającym tożsamość za granicą. Podejście do jaskini leśną ścieżką zajmuje ok 20 min w tempie dostosowanym do możliwości uczestników wycieczki.

W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych program wycieczki może ulec zmianie.

Tatry Wysokie - rezerwuj online

Informacja i rezerwacja telefoniczna: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. 18 20 116 46, 18 20 63 813

Covid 19 Bezpieczna podróż

 POLECAMY APARTAMENTY:

Apartament Blisko Wszędzie

Apartament Szklane Domy

 

ZNIŻKI od naszych partnerów dla kupujących wycieczki:

Kupon zniżkowy Karczma NOSAL
Dla klientów Centrum Wycieczek STRAMA, którzy zakupili i skorzystali z oferty wyjazdu na wycieczki KARCZMA NOSAL przygotowała 20% rabatu.
Warunki korzystania z promocji: 1) rabat dotyczy konsumpcji dań oraz napojów bezalkoholowych znajdujących się w ofercie Karczmy Nosal na lato 2020, 2) nie udzielamy rabatu na napoje alkoholowe, 3) rabat obowiązuje w sezonie letnim 2020 (lipiec- wrzesień), 4) warunkiem skorzystania z promocji jest poinformowanie obsługi o posiadanym rabacie oraz przekazanie go przed podaniem rachunku końcowego, 5) rabaty nie łączą się, udzielamy jednego 20% rabatu do jednego rachunku

Kupon zniżkowy TAXI Giewont

15% rabatu od Taxi Giewont dla klientów Centrum Wycieczek STRAMA na dojazd do miejsca wyjazdu na wycieczkę i na powrót z wycieczki.

WAŻNE: Aby otrzymać rabat podczas zgłoszenia należy podać hasło "STRAMA" lub przed rozpoczęciem kursu okazać bilet zakupu wycieczki.

 

 

 
 
 
 

rezerwuj_r

Szczególnie polecamy

Wycieczka szczególnie polecana dla aktywnych :)

 

Nasza Galeria