260 zł (normalny)
245 zł (ulgowy)
GRATIS (dzieci do 6 roku życia)

Eger - zwany "Małym Krakowem" - to malownicze miasto słynące z barokowych zabytków, wód termalnych i pysznego wina. Baseny termalne Miszkolc - Tapolca znajdują się w naturalnie powstałych grotach. Przez tysiące lat były żłobione przez wodę w wapiennych skałach.

TERMINY 2024: 20.07, 03.08, 17.08, 31.08, 14.09

Wycieczka zalecana dla dzieci powyżej 4 roku życia.


Bilet normalny: 
dla osób od 18 roku życia, którym nie przysługują zniżki. 
Bilet ulgowy: dzieci od 6 roku życia, młodzież szkolna, studenci do 26 lat, seniorzy 65+, niepełnosprawni, posiadacze Karty Dużej Rodziny. 
GRATIS: dzieci do 6 roku życia.

POLECAMY STRAMUŚLAND
opieka nad dzieckiem podczas wakacji • warsztaty • nocowanka u Misia StramusiaStramuśland

Eger - zwany "Małym Krakowem" - to malownicze miasto słynące z barokowych zabytków, wód termalnych i pysznego wina. Baseny termalne Miszkolc - Tapolca znajdują się w naturalnie powstałych grotach. Przez tysiące lat były żłobione przez wodę w wapiennych skałach.

TERMINY 2024: 20.07, 03.08, 17.08, 31.08, 14.09

Wycieczka zalecana dla dzieci powyżej 4 roku życia.

Program wycieczki

04.30 Wyjazd z Zakopanego (mapa przystanków)
10.00 Eger, spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzanie: Plac Dobo, Kościół Minorytów, Budynek Liceum, Zamek
12.00 Czas wolny
13.00 Przejazd do Doliny Pięknej Pani. Degustacja wina. Tradycyjna zupa gulaszowa - degustacja przy akompaniamencie kapeli cygańskiej
14.45 Wyjazd do Miszkolca
16.30 Baseny termalne w grotach Miszkolc - Tapolca (2h pobytu)
19.15 Wyjazd do Polski
24.00 Planowany przyjazd do Zakopanego

Opis atrakcji

Eger

Droga na Węgry wiedzie początkowo przez Słowację, malowniczy Spisz i rozpościerające się dookoła widoki tatrzańskich szczytów. Eger znajduje się u wrót Gór Bukowych, nad rzeką Eger. Miasto zachwyca bogactwem zabytków i urokiem wąskich uliczek. Eger i jego okolice słyną z term, uprawy winnej latorośli i produkcji win – w tym najsłynniejszego Egri Bikavér, czyli Byczej Krwi. To prawdziwy raj dla winiarskich smakoszy.

Dolina Pięknej Pani

Znajdująca się na przedmieściach Egeru, jest kwintesencją winiarskiej radości życia. Dolina wypełniona jest dziesiątkami klimatycznych piwniczek, które wydrążone zostały w wulkanicznych skałach. Można tu skosztować i kupić najsmaczniejsze wina z regionu Egeru.

Degustacja wina i tradycyjnej zupy gulaszowej

Podczas pobytu w Dolinie Pięknej Pani zaprosimy Państwa na degustację znanego - i cenionego w Polsce - wina Egri Bikavér. Do jego produkcji używa się tylko kilku starannie wyselekcjonowanych rodzajów winogron. Gwarantuje to intensywny zapach, rubinowy kolor i przyjemny, lekko cierpki smak.

Magyaros gulyásleves kenyérrel wyśmienita zupa gulaszowa z chlebem. To najsłynniejsza potrawa kuchni węgierskiej. Gęsta, pikantna i sycąca zupa z dodatkiem mięsa i warzyw.

Kompleks basenowy Miszkolc - Tapolca

Kąpieliska termalne w jaskini Burlan Furdo, należą do najpopularniejszych kąpielisk na Węgrzech. Baseny w skalnych grotach to ponad 700 metrów podziemnych korytarzy (częściowo sztucznych), zapewniających niecodzienne wrażenia kąpieli w pięknie oświetlonych komorach. Bijąca ze skał woda tworzy naturalne bicze wodne. Kąpielisko posiada również baseny termalne na zewnątrz.
Kąpiele w wodzie termalnej zalecane przy następujących schorzeniach: zaburzenia krążenia, nerwice, nadciśnienie, wyczerpanie fizyczne i psychiczne, choroby układu oddechowego, trawiennego i żołądka. Ponadto wody uzdrowiska w Miszkolcu zawierają jod, brom i potas i są doskonałym lekarstwem na reumatyzm.

Dodatkowa informacja o opłatach

Cena zawiera:
  • przejazd komfortowym autokarem
  • opiekę pilota
  • przewodnika po Egerze i w Dolinie Pięknej Pani
  • ubezpieczenie NNW i KL
  • kapelę cygańską
  • wejście do kościoła Minorytów
  • poczęstunek: kanapka + woda 0,5 l
Dodatkowo płatne:

Zamek w Egerze: 3600 HUF normalny/ 1800 HUF ulgowy dla osób w wieku 6-26 lat oraz 62-70 lat/ GRATIS dzieci do 6 lat, seniorzy 70+
Basen: 3400 HUF bilet wieczorny
Degustacja wina i tradycyjnej zupy gulaszowej: 4000 HUF

Opcjonalnie płatne:

Muzeum Marcepanu1600HUF dorośli/ 900HUF studenci, uczniowie
obiad - około 6000 HUF
1000 HUF = ok. 15 zł

Jednodniowe wycieczki zagraniczne