(normalny)
(ulgowy)
(dzieci do 6 roku życia)

Kraków to miasto o ponad tysiącletniej historii, wysokich walorach kulturowych i architektonicznych. Celem wycieczki będzie między innymi zwiedzanie Kościoła Mariackiego, Sukiennic, Wawelu.

Kraków to miasto o ponad tysiącletniej historii, wysokich walorach kulturowych i architektonicznych. Celem wycieczki będzie między innymi zwiedzanie Kościoła Mariackiego, Sukiennic, Wawelu.

Proponowany program wycieczki

08.00 Wyjazd z Zakopanego (mapa przystanków)
10.30 Spotkanie z przewodnikiem - zwiedzanie Krakowa (2,5 godziny z przewodnikiem)
14.00 Czas wolny 
17.00 Wyjazd z Krakowa
19.30 Planowany przyjazd do Zakopanego

Opis atrakcji

Rynek Główny w Krakowie

Krakowski Rynek Główny był największym rynkiem średniowiecznej Europy. Na Rynku Głównym zobaczymy najbardziej charakterystyczne dla Krakowa zabytki, takie jak: Sukiennice, pomnik Adama Mickiewicza, wieżę ratuszową, czy stare kamienice usytuowane wokół rynku. Zwiedzimy również Bazylikę Mariacką, która słynie z pięknego gotyckiego ołtarza autorstwa mistrza Wita Stwosza. Z wieży kościoła usłyszymy hejnał mariacki, odgrywany co godzinę. Przespacerujemy się także przez krakowskie planty oraz zobaczymy najstarszą częśą Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Maius.

Wawel

Wawel jest polskim symbolem narodowym i kulturowym. Szczególną rolę w historii Państwa Polskiego pełni zwłaszcza Katedra Wawelska będąca przez czterysta lat kościołem polskich władców. Począwszy od Władysława Łokietka w Katedrze na Wawelu koronowali się wszyscy polscy królowie, z wyjątkiem Stanisława Leszczyńskiego i Stanisława Augusta Poniatowskiego. Katedra jest także nekropolią najwybitniejszych polskich bohaterów narodowych.

Dodatkowa informacja o opłatach

Cena zawiera:
  • przejazd autokarem lub busem 
  • opiekę pilota
  • przewodnika na Wawelu i w Krakowie
  • tour guide w Krakowie
Dodatkowo płatne:

Katedra Wawelska, Dzwon Zygmunta, Groby Królewskie

Opcjonalnie płatne:

Kościół Mariacki

Jednodniowe wycieczki w Polsce