(normalny)
(ulgowy)
(dzieci do 6 roku życia)

Praga znajduje się w samym sercu Europy. Określana jest jako złota i magiczna. Położona niczym Rzym, na kilku wzgórzach ponad łagodnym łukiem Wełtawy. Nazwa miasta wywodzi się od czeskiego słowa práh, które oznacza próg domu. Słowo to powiązane jest z gościnnością oraz otwartością. Celem naszej wycieczki jest pokazanie Państwu największych atrakcji Pragi oraz zapoznanie z jej tradycją, historią i licznymi legendami. 

Praga znajduje się w samym sercu Europy. Określana jest jako złota i magiczna. Położona niczym Rzym, na kilku wzgórzach ponad łagodnym łukiem Wełtawy. Nazwa miasta wywodzi się od czeskiego słowa práh, które oznacza próg domu. Słowo to powiązane jest z gościnnością oraz otwartością. Celem naszej wycieczki jest pokazanie Państwu największych atrakcji Pragi oraz zapoznanie z jej tradycją, historią i licznymi legendami. 

00.30 Nowy Targ - stacja benzynowa Orlen w kierunku Krakowa przed dwupasmówką

01.50 Kraków - stacja benzynowa ARGE, ul. Zakopiańska w kier.Krakowa - ostatnia przed zjazdem na autostradę A4

02.45 Katowice - stacja benzynowa BP Al.Górnośląska 55

04.00 Niemodlin - stacja Orlen ul.Opolska 33

05.10 Kłodzko - Galeria Twierdza ul. Noworudzka

06.20 Kudowa-Nachod - stacja Shell (ostania przed granicą)

Jeżeli są Państwo zainteresowani wycieczką do Pragi z tych miejscowości to prosimy o kontakt pod nr telefonu 18 20 116 46 lub e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Podane czasy są orientacyjne i uzależnione od warunków na trasie. Na przystankach należy oczekiwać wcześniej pozostając w kontakcie z pilotem wycieczki.

Proponowany program wycieczki

Pierwszy dzień00.01 Wyjazd z Zakopanego (mapa przystanków)
09.30Praga – 5h zwiedzania z przewodnikiem w tym ok. 40 min. czasu wolnego: Klasztor Strahowski, Pohorzelec, Loreta, Zamek Hradczański, Rynek Malostrański, Ogród Valdsztejna, Most Karola
14.30 Czas wolny
16.30 Przejazd komunikacją miejską do hotelu - zakwaterowanie 
18.30 Obiadokolacja w hotelu
20.00 Rejs statkiem po Wełtawie
22.00 Planowany powrót do hotelu

Drugi dzień07.30 Śniadanie w hotelu
08.30 Wyjazd z hotelu
09.00 Spotkanie z przewodnikiem (4h zwiedzania): Plac Wacława, Pałac Lucerna, Kościół Matki Boskiej Śnieżnej, Brama Prochowa, Dzielnica Żydowska, Rynek Starego Miasta, Dom Reprezentacyjny
13.30 Czas wolny
15.30 Wyjazd z Pragi
00.00 Planowany przyjazd do Zakopanego

Opis atrakcji

Klasztor Strahowski

Zwiedzanie w pierwszym dniu rozpoczniemy od barokowego klasztoru, który został założony w 1140 roku. Współcześnie należy do najstarszych budowli romańskich w Europie. Na terenie klasztoru mieści się Biblioteka Strahovska, która ma ponad 800-letnią tradycję, Kościół Najświętszej Marii Panny oraz kościół św. Rocha.

Zamek na Hradczanach

Hradczany usytuowane są na zachodnim brzegu Wełtawy. Jest to najstarsza, najsłynniejsza i najlepiej zachowana dzielnica Pragi. W skład kompleksu zalicza się zamek królewski, Bazylikę św. Jerzego, Złotą Uliczkę oraz katedrę św. Wita. Na zamek wchodzimy przez strzeżoną rokokową bramę tuż, za którą znajduje się dziedziniec zwany honorowym, przy którym znajduje się rezydencja głowy państwa.

Most Karola

Następnym punktem naszej wycieczki będzie spacer przez najpopularniejszy kamienny most w Pradze, skąd będziecie Państwo podziwiać przepiękną panoramę Zamku na Hradczanach. Most ma prawie 516 metrów i łączy dzielnicę Mala Strana i Stare Miasto

Rynek Starego Miasta - Ratusz Staromiejski

Na liście najpiękniejszych zabytków w Pradze znajduje się Ratusz Staromiejski, który został otwarty w 1338 roku. W późniejszych latach dobudowano 70-metrową gotycką wieżę. Ratusz ozdobiony jest XV- wiecznym zegarem astronomicznym, przed którym każdego dnia gromadzą się turyści podziwiający paradę zintegrowanych z nim figur 12 apostołów, przypominających o upływie czasu.

Dzielnice Pragi - Józefów

W centralnej Pradze znajduje się Józefów - dawna dzielnica żydowska. Jej nazwa pochodzi od imienia Józefa II, który zniósł restrykcje wobec Żydów i nadał im prawa obywatelskie. Jednym z największych zabytków jest stary kirkut zwanym Domem Życia oraz gotycka synagoga z XIII wieku.

Rejs statkiem po Wełtawie

Podczas wieczornego rejsu po rzece będziemy podziwiać najpiękniejsze zabytki w sercu Pragi, w tym Zamek Praski, Most Karola, Rudolfinum, Metronom Letna, Teatr Narodowy i wiele innych pięknych, praskich budynków.

ORIENTACYJNA CENA: 1050 zł/os

Cena zawiera:
  • przejazd autokarem na trasie Zakopane - Praga - Zakopane
  • opiekę pilota
  • przewodnika polskojęzycznego w Pradze - 2 dni (9 godzin) według programu
  • zakwaterowanie w hotelu *** - pokój dwuosobowy lub 3 osobowy
  • obiadokolację w pierwszym dniu
  • śniadanie w drugim dniu
  • ubezpieczenie Signal Iduna KL i NNW
  • poczęstunek w autokarze: kanapka + woda 0.5l
Dodatkowo płatne:

Rejs statkiem po Wełtawie
napoje do obiadokolacji
dopłata do pokoju jednoosobowego

Opcjonalnie płatne:

obiad ok. 300Kc
100Kc = ok. 20 zł

Jednodniowe wycieczki zagraniczne