205 zł (normalny)
195 zł (ulgowy)
GRATIS (dzieci do 6 roku życia)

Kraków to miasto o ponad tysiącletniej historii, wysokich walorach kulturowych i architektonicznych. Przyciąga zabytkami, bogactwem kultury i niesamowitą atmosferą. Podczas wycieczki zobaczymy miejsca wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO: Wawel wraz ze Starym Miastem oraz zabytki Kazimierza.


Bilet normalny: 
dla osób od 18 roku życia, którym nie przysługują zniżki. 
Bilet ulgowy: dzieci od 6 roku życia, młodzież szkolna, studenci do 26 roku życia, seniorzy 60+, niepełnosprawni, posiadacze Karty Dużej Rodziny. 
GRATIS: dzieci do 6 roku życia.

POLECAMY SALĘ ZABAW STRAMUŚLAND
opieka nad dzieckiem podczas wakacji
czynny codziennie w godzinach: 15.00-20.00

zapraszamy w terminie 01.07-31.08
cena: 40zł/h (pobyt na sali zabaw, opieka)

Stramuśland

Kraków to miasto o ponad tysiącletniej historii, wysokich walorach kulturowych i architektonicznych. Przyciąga zabytkami, bogactwem kultury i niesamowitą atmosferą. Podczas wycieczki zobaczymy miejsca wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO: Wawel wraz ze Starym Miastem oraz zabytki Kazimierza.

Program wycieczki

08.00 Wyjazd z Zakopanego (mapa przystanków)
10.30 Zwiedzanie Kazimierza z przewodnikiem, przejście na Wawel
12.15 Katedra Wawelska z Dzwonem Zygmunta, czas wolny
13.15 Rejs statkiem po Wiśle - 30 minut
14.00 Spacer na Stare Miasto - Collegium Maius, Rynek Główny
15.00 Hejnał, Kościół Mariacki i ulica Floriańska
16.00 Czas wolny
18.00 Wyjazd z Krakowa
20.30 Planowany przyjazd do Zakopanego

Opis atrakcji

Kazimierz

Kazimierz - słynna żydowska dzielnica - jest jednym z najbardziej klimatycznych miejsc Krakowa. Od swojego powstania w XIV wieku do początków XIX wieku Kazimierz był samodzielnym miastem. Przez wiele wieków był miejscem współistnienia i przenikania się kultury żydowskiej i chrześcijańskiej.

Współcześnie Kazimierz to tętniąca życiem kulturalnym i artystycznym dzielnica, która przyciąga tych, którzy pragną poczuć ducha krakowskiej bohemy. Przytulne kafejki i restauracje, galerie i antykwariaty, brukowane uliczki oraz zabytki kultury żydowskiej tworzą urokliwą atmosferę, której nie sposób się oprzeć.

Rynek Główny i Bazylika Mariacka

Rynek Główny ma wyjątkowe znaczenie historyczne, kulturowe i społeczne. Jego historia sięga XIII wieku a obecnie jest największym (4 ha powierzchni) placem Krakowa oraz jednym z największych rynków w Europie. Rynek Główny otaczają kilkusetletnie kamienice, pałace, renomowane sklepy oraz znane restauracje.

Bazylika Mariacka słynie z największego w Europie gotyckiego ołtarza, autorstwa mistrza Wita Stwosza. Z wieży kościoła co godzinę grany jest hejnał mariacki. Zwiedzając Rynek zobaczymy także Sukiennice i pomnik Adama Mickiewicza.

Wawel

Wawel jest naszym symbolem narodowym i kulturowym. Był siedzibą polskich władców, ich nekropolią i miejscem gdzie kształtowała się historia Polski.

Katedra na Wawelu jest katedrą koronacyjną królów Polski, miejscem ich wiecznego spoczynku. Pochowani tu też są wielcy wodzowie oraz twórcy polskiej kultury (m.in Adam Mickiewicz i Juliusz Słowacki).

Rejs statkiem po Wiśle

Na zakończenie zwiedzania wzgórza Wawelskiego udamy się w rejs statkiem po Wiśle, aby podziwiać zabytki Krakowa z innej perspektywy. Podczas rejsu istnieje możliwość zakupu napoi oraz drobnych przekąsek.

Dodatkowa informacja o opłatach

Cena zawiera:
  • przejazd autokarem lub busem
  • opiekę pilota
  • przewodnika po Krakowie
  • audio guide 
Opcjonalnie płatne:

Kościół Mariacki: 15zł dorośli/ 8zł dzieci 8+, młodzież, studenci do 26 roku życia, renciści, seniorzy 60+, posiadacze Karty Dużej Rodziny/ GRATIS dzieci do lat 8. 

Synagoga: 18zł dorośli/ 14zł uczniowie, studenci, nauczyciele, renciści, emeryci/ 36zł bilet rodzinny (2 osoby dorosłe + 2 dzieci do 16 lat lub
1 osoba dorosła + 3 dzieci do 16 lat).

Katedra Wawelska, Dzwon Zygmunta: 23zł dorośli (36zł zwiedzanie z audioprzewodnikiem)/ 16zł dzieci, młodzież szkolna, studenci do 26 roku życia, niepełnosprawni, nauczyciele, emeryci, renciści, posiadacze Karty Dużej Rodziny (25zł zwiedzanie z audioprzewodnikiem).

Rejs statkiem po Wiśle 30 minut + audio guide: 40zł/osoba

ZASADY REZYGNACJI I ZWROTU KOSZTÓW:

Rezygnacja z wycieczki jest możliwa w określonym terminie:
1. Wycieczki trwające do 12h (Polska, Słowacja – z wyjątkiem wycieczek „Bratysława” i „Łomnicki Szczyt”) - rezygnacja jest możliwa na 24h przed rozpoczęciem wycieczki (w godzinach pracy biura)
2. Wycieczki trwające od 13 do 25h oraz wycieczka „Łomnicki Szczyt” - rezygnacja jest możliwa najpóźniej na 72h przed rozpoczęciem wycieczki (w godzinach pracy biura)

W przypadku terminowego anulowania rezerwacji, kwota zwrotu zostanie pomniejszona o opłatę rezerwacyjną w wysokości 50zł/os.
W przypadku rezygnacji w czasie krótszym niż podany, zwrot nie przysługuje.

3. Wycieczki kilkudniowe („Trzy Stolice”, „Dolina Wachau”) - koszty rezygnacji:
- rezygnacja do 14 dni przed datą wyjazdu – stała opłata 200 zł/os.
- 13 do 6 dni – 30% ceny imprezy
- od 5 dni przed datą wyjazdu – zwrot nie przysługuje

W przypadku odwołania wycieczki przez Biuro Strama przysługuje pełen zwrot wpłaconej kwoty. 

Zakup wycieczki jest równoznaczny z akceptacją powyższych warunków.

Jednodniowe wycieczki w Polsce