170 zł (normalny)
160 zł (ulgowy)
GRATIS (dzieci do 6 roku życia)

Zamek Lubowla został wybudowany pod koniec XIII wieku i jest ściśle związany z polską historią. U jego podnóży znajduje się skansen, który przybliża tradycyjne życie na wsi. Ścieżka w koronach drzew znajduje się w samym sercu pięknego lasu Doliny Bachledzkiej. Spacerując nią zapoznajemy się z miejscową florą i fauną.


Bilet normalny: 
dla osób od 18 roku życia, którym nie przysługują zniżki. 
Bilet ulgowy: dzieci od 6 roku życia, młodzież szkolna, studenci do 26 roku życia, seniorzy 60+, niepełnosprawni, posiadacze Karty Dużej Rodziny. 
GRATIS: dzieci do 6 roku życia.

POLECAMY STRAMUŚLAND
opieka nad dzieckiem podczas wakacji • warsztaty • nocowanka u Misia StramusiaStramuśland

Zamek Lubowla został wybudowany pod koniec XIII wieku i jest ściśle związany z polską historią. U jego podnóży znajduje się skansen, który przybliża tradycyjne życie na wsi. Ścieżka w koronach drzew znajduje się w samym sercu pięknego lasu Doliny Bachledzkiej. Spacerując nią zapoznajemy się z miejscową florą i fauną.

Program wycieczki

08.00 Odjazd z Zakopanego (mapa przystanków)
10.00 Przyjazd do Starej Lubowli
10.15 Zwiedzanie Zamku Lubowla
12.15 Zwiedzanie skansenu, czas wolny
13.30 Wyjazd ze Starej Lubowli
15.00 Bachledowa Dolina, podejście do ścieżki (40 min) lub wyjazd kolejką gondolową, spacer po ścieżce, czas wolny 
17.30 Wyjazd ze Słowacji
19.00 Planowany powrót do Zakopanego

Opis atrakcji

Lubowniański Zamek

Zamek został zbudowany na przełomie XIII i XIV wieku. Podczas potopu szwedzkiego przechowywano w nim polskie klejnoty koronacyjne. Dzisiaj, w kaplicy zamku, wystawione są ich repliki - korona, jabłko, godło i płaszcz koronacyjny. Po pożarze w 1553 roku zamek został przebudowany w stylu renesansowym, później barokowym. W wysokim bastionie prezentowana jest ekspozycja Zamojskich.

Skansen - Wystawa Etnograficzna w Naturalnym Plenerze

Przy zamku znajduje się Muzeum Architektury Ludowej. Tworzy ono samodzielną ekspozycję, w której skład wchodzi 25 budynków przeniesionych z okolicznych miejscowości. Znajdziemy tutaj chłopskie domy ukazujące tradycyjną kulturę tego rejonu, zabudowania gospodarcze, młyn wodny czy kuźnię. Najcenniejszym eksponatem jest drewniana cerkiew grekokatolicka z 1833 roku, w której wnętrzu znajdują się ikony z XVII i XVIII wieku.

"ŚCIEŻKA W KORONACH DRZEW - BACHLEDKA"

Szlak usytuowany jest na grzbiecie Spiskiej Magury o łącznej długości 1 234 metrów poprowadzony jest spiralnie nad koronami drzew. Maksymalna wysokość ścieżki wynosi 24m i kończy się wieżą widokową o wysokości 32m. Z wieży roztacza się imponujący widok na panoramę Tatr Bielskich, Zamagórza, Pienin z Trzema Koronami. Na szlak można dotrzeć na piechotę (około 40 minut z dolnej stacji kolejki) lub wjechać gondolą.

Dodatkowa informacja o opłatach

Cena zawiera:
  • przejazd autokarem lub busem (zależnie od frekwencji)
  • opiekę pilota
  • przewodnika w Zamku
  • ubezpieczenie NNW i KL
Dodatkowo płatne:

Zamek + skansen: 10€ dorośli/ 7€ studenci, seniorzy 60+/ 6€ dzieci 6-19 lat/ 19€ bilet rodzinny (2 dorosłych + max. 4 dzieci do 15 lat)

Ścieżka w koronach drzew
Bez wjazdu gondolą14€ dorośli 15-65 lat/ 11€ dzieci 3-14 lat, seniorzy 65+, osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności/ 34€ bilet rodzinny 2+1 (2 dorosłych + 1 dziecko)/ 39€ bilet rodzinny 2+2 (dodatkowe dziecko do 14 lat dopłata 8€)/ GRATIS dzieci do 3 lat

Z wjazdem gondolą (przejazd dwukierunkowy)28€ dorośli 15-65 lat/ 22€ dzieci 3-14 lat, seniorzy 65+, osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności/ 66€ bilet rodzinny 2+1 (2 dorosłych + 1 dziecko)/ 75€ bilet rodzinny 2+2 (dodatkowe dziecko do 14 lat dopłata 18€)/ GRATIS dzieci do 3 lat

ZASADY REZYGNACJI I ZWROTU KOSZTÓW:

Rezygnacja z wycieczki jest możliwa w określonym terminie:
1. Wycieczki trwające do 12h (Polska, Słowacja – z wyjątkiem wycieczek „Bratysława” i „Łomnicki Szczyt”) - rezygnacja jest możliwa na 24h przed rozpoczęciem wycieczki (w godzinach pracy biura)
2. Wycieczki trwające od 13 do 25h oraz wycieczka „Łomnicki Szczyt” - rezygnacja jest możliwa najpóźniej na 72h przed rozpoczęciem wycieczki (w godzinach pracy biura)

W przypadku terminowego anulowania rezerwacji, kwota zwrotu zostanie pomniejszona o opłatę rezerwacyjną w wysokości 30zł/os.
W przypadku rezygnacji w czasie krótszym niż podany, zwrot nie przysługuje.

3. Wycieczki kilkudniowe („Trzy Stolice”, „Dolina Wachau”) - koszty rezygnacji:
- rezygnacja do 14 dni przed datą wyjazdu – stała opłata 200 zł/os.
- 13 do 6 dni – 30% ceny imprezy
- od 5 dni przed datą wyjazdu – zwrot nie przysługuje

W przypadku odwołania wycieczki przez Biuro Strama przysługuje pełen zwrot wpłaconej kwoty. 

Zakup wycieczki jest równoznaczny z akceptacją powyższych warunków.

Jednodniowe wycieczki zagraniczne