99 zł (dorośli)
89 zł (studenci do 26 lat, młodzież)
79 zł (dzieci 4-10)
45 zł (dzieci do 4 lat)

Zamek Lubowla został wybudowany pod koniec XIII wieku i jest ściśle związany z polską historią. U jego podnóży znajduje się skansen, który przybliża tradycyjne życie na wsi. Ścieżka w koronach drzew znajduje się w samym sercu pięknego lasu Doliny Bachledzkiej. Spacerując nią zapoznajemy się z miejscową florą i fauną.
Wycieczkę Zamek Lubowla i Ścieżka w koronach drzew organizujemy w każdy piątek.

 ZAKOŃCZYLIŚMY SEZON LATO 2021 ???

 Dziękujemy za zaufanie i wspólnie spędzone chwile.
 Staramy się, aby "wycieczkowanie z nami" było przyjemnością i pięknym wspomnieniem. Bez Państwa podróżowanie nie byłoby takie samo ??
 
 Na kolejne wyjazdy z Biurem STRAMA zapraszamy od czerwca 2022 ?

Zamek Lubowla został wybudowany pod koniec XIII wieku i jest ściśle związany z polską historią. U jego podnóży znajduje się skansen, który przybliża tradycyjne życie na wsi. Ścieżka w koronach drzew znajduje się w samym sercu pięknego lasu Doliny Bachledzkiej. Spacerując nią zapoznajemy się z miejscową florą i fauną.
Wycieczkę Zamek Lubowla i Ścieżka w koronach drzew organizujemy w każdy piątek.

Program wycieczki

08.00 Odjazd z Zakopanego (mapa przystanków)
10.00 Przyjazd do Starej Lubowli
10.15 Zwiedzanie Zamku Lubowla
12.15 Zwiedzanie skansenu, czas wolny
13.30 Wyjazd ze Starej Lubowli
15.00 Bachledowa Dolina, podejście do ścieżki (40 min) lub wyjazd kolejką gondolową, spacer po ścieżce, czas wolny 
17.30 Wyjazd ze Słowacji
19.00 Planowany powrót do Zakopanego

Opis atrakcji

Lubowniański Zamek

Zamek został zbudowany na przełomie XIII i XIV wieku. Podczas potopu szwedzkiego przechowywano w nim polskie klejnoty koronacyjne. Dzisiaj, w kaplicy zamku, wystawione są ich repliki - korona, jabłko, godło i płaszcz koronacyjny. Po pożarze w 1553 roku zamek został przebudowany w stylu renesansowym, później barokowym. W wysokim bastionie prezentowana jest ekspozycja Zamojskich.

Skansen - Wystawa Etnograficzna w Naturalnym Plenerze

Przy zamku znajduje się Muzeum Architektury Ludowej. Tworzy ono samodzielną ekspozycję, w której skład wchodzi 25 budynków przeniesionych z okolicznych miejscowości. Znajdziemy tutaj chłopskie domy ukazujące tradycyjną kulturę tego rejonu, zabudowania gospodarcze, młyn wodny czy kuźnię. Najcenniejszym eksponatem jest drewniana cerkiew grekokatolicka z 1833 roku, w której wnętrzu znajdują się ikony z XVII i XVIII wieku.

"ŚCIEŻKA W KORONACH DRZEW - BACHLEDKA"

Szlak usytuowany jest na grzbiecie Spiskiej Magury o łącznej długości 1 234 metrów poprowadzony jest spiralnie nad koronami drzew. Maksymalna wysokość ścieżki wynosi 24m i kończy się wieżą widokową o wysokości 32m. Z wieży roztacza się imponujący widok na panoramę Tatr Bielskich, Zamagórza, Pienin z Trzema Koronami. Na szlak można dotrzeć na piechotę (około 40 minut z dolnej stacji kolejki) lub wjechać gondolą.

Dodatkowa informacja o opłatach

Cena zawiera:
  • przejazd autokarem lub busem (zależnie od frekwencji)
  • opiekę pilota
  • przewodnika w Zamku
  • ubezpieczenie NNW i KL
Zniżki:

* 10% zniżki od ceny wycieczki dla osób niepełnosprawnych za okazaniem ważnej legitymacji
** 5zł zniżki od ceny wycieczki dla posiadacza Karty Dużej Rodziny - za okazaniem karty
Zniżki są przyznawane przy płatności gotówką. Po dokonaniu wpłaty online nie ma możliwości uzyskania rabatu (zwrotu różnicy).

Dodatkowo płatne:

Zamek + skansen: 9€ dorośli/ 6€ studenci, seniorzy 60+/ 5€ dzieci 6-19 lat/ 15€ bilet rodzinny (2 dorosłych + max. 4 dzieci do 15 lat)

Ścieżka w koronach drzew: 10€ dorośli/ 8€ dzieci 3-14 lat, seniorzy 65+, osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności/ 25€ bilet rodzinny (2+2. Dodatkowe dziecko do 14 lat dopłata 6€)/ GRATIS dzieci do 3 lat.

Ścieżka w koronach drzew + kolejka gondolowa (przejazd dwukierunkowy): 20€ dorośli/ 16€ dzieci 3-14 lat, seniorzy 65+, osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności/ 49€ bilet rodzinny (2+2. Dodatkowe dziecko do 14 lat dopłata 13€)/ GRATIS dzieci do 3 lat

Opcjonalnie płatne:

kanapka: 6zł

Jednodniowe wycieczki zagraniczne

bon turystyczny na wycieczki jednodniowe