350 zł (normalny)
320 zł (ulgowy)
GRATIS (dzieci do 6 roku życia)

Wiedeń jest nierozerwalnie związany z cesarzową Elżbietą Bawarską, zwaną pieszczotliwie Sisi. Była ona jedną z najbardziej fascynujących postaci w historii Austrii, a jej wpływ na kulturę, sztukę i modę XIX wieku widoczny jest do dzisiaj
TERMINY 2024 - sobota:  04.05, 28.09

Wycieczka zalecana dla dzieci powyżej 4 roku życia.


Bilet normalny: 
dla osób od 18 roku życia, którym nie przysługują zniżki. 
Bilet ulgowy: dzieci od 6 roku życia, młodzież szkolna, studenci do 26 lat, seniorzy 65+, niepełnosprawni, posiadacze Karty Dużej Rodziny. 
GRATIS: dzieci do 6 roku życia.

Wiedeń jest nierozerwalnie związany z cesarzową Elżbietą Bawarską, zwaną pieszczotliwie Sisi. Była ona jedną z najbardziej fascynujących postaci w historii Austrii, a jej wpływ na kulturę, sztukę i modę XIX wieku widoczny jest do dzisiaj
TERMINY 2024 - sobota:  04.05, 28.09

Wycieczka zalecana dla dzieci powyżej 4 roku życia.

Program wycieczki

00.30 Wyjazd z Zakopanego (mapa przystanków)
07.15 Przyjazd pod Dom Huderwassera
07.30 Przejazd pod Belweder
08.15 Przejście przez ogrody Belwederu do Centrum
09.00 Spotkanie z przewodnikiem na Karlsplatz. Zwiedzanie m. in.: Towarzystwo Przyjaciół Muzyki, Opera, katedra św. Szczepana, Graben, Kohlmarkt (przy którym znajduje się cukiernia Demel), Hofburg - ogrody różane, główny dziedziniec.
11.00 Zwiedzanie Muzeum Sisi w Hofburgu
12.00 Czas wolny, możliwość odwiedzenia cukierni Demel - ulubionej cukierni cesarzowej Sisi
15.00 Przejazd do rezydencji Schönbrunn
16.00 Zwiedzanie Pałacu Schönbrunn lub czas wolny w ogrodach pałacowych, spacer na Gloriettę
17.30 Wyjazd z Wiednia
24.00 Planowany przyjazd do Zakopanego      

 

Opis atrakcji

Belweder i Dom Hundertwassera

Belweder – letnia rezydencja księcia Eugeniusza Sabaudzkiego. Barokowy pałac położony jest na wzgórzu, w pięknym otoczeniu, z którego roztacza się rozległy widok na kompozycję ogrodu. Podziwiać będziemy mogli jego dwie części - dolny i górny pałac.

Dom Hudertwassera to kilkupiętrowa kamienica, która zwraca uwagę bogactwem barw, brakiem linii prostych oraz roślinnością wkomponowaną w nieregularną bryłę budynku. Jego twórca – Friedensreich Hundertwasser – chciał swoim dziełem zaprotestować przeciwko betonowym  budowlom  bez charakteru.

Hofburg i Muzeum Sisi

Muzeum Sisi znajduje się w cesarskich apartamentach wiedeńskiego pałacu władców Austrii – w Hofburgu. W muzeum skonfrontowano mity o postaci cesarzowej Elżbiety Bawarskiej z historyczną prawdą. Najcenniejszymi eksponatami są liczne osobiste przedmioty Elżbiety, a także najsłynniejsze portrety pięknej monarchini.

W czasie wolnym będzie możliwość odwiedzenia Nadwornej Cukierni Cesarskiej i Królewskiej Demel – ulubionej cukierni cesarzowej Sisi. Przesadnie dbająca o linię Eżbieta zaopatrywała się w niej w kandyzowane fiołki, jedyne słodycze na które sobie pozwalała.

Pałac Schönbrunn

Dawna letnia rezydencja cesarzowej Sisi. To jeden z najpiękniejszych barokowych budynków w Europie. Zachwyca czarującym krajobrazem parkowym, Palmiarnią, Gloriettą i ogrodem zoologicznym.

Dodatkowa informacja o opłatach

Cena zawiera:
  • przejazd komfortowym autokarem lub busem (zależnie od frekwencji)
  • opiekę pilota
  • przewodnika po Wiedniu 2 godziny
  • ubezpieczenie NNW i KL
  • poczęstunek: kanapka + woda 0,5l
  • audio guide w przypadku dużych grup
Obowiązkowo płatne:

bilet na METRO i komunikację miejską: 8€ dorośli, młodzież, dzieci od 6 roku życia/ GRATIS dzieci do 6 lat.
bilet do Muzeum Sisi:

Opcjonalnie płatne:

Pałac Schönbrunn (Imperial Tour): 24€ dorośli/ 20€ studenci*, niepełnosprawni/ 17€ dzieci i młodzież 6-18 lat/ GRATIS dzieci do 6 lat
*19-25 lat. Zniżka tylko na podstawie legitymacji międzynarodowej