385 zł (normalny)
370 zł (ulgowy)
GRATIS (dzieci do 6 roku życia)

Budapeszt zachwyca połączeniem piękna nowoczesnej, zachodniej metropolii z duchem historii dawnego imperium Habsburgów. Budapeszteński Jarmark Bożonarodzeniowy organizowany w 2022 roku, został uznany za najlepszy jarmark świąteczny w Europie (plebiscyt portalu European Best Destinations)

TERMIN 2024: 30.11

Wycieczka zalecana dla dzieci powyżej 4 roku życia.


Bilet normalny: 
dla osób od 18 roku życia, którym nie przysługują zniżki. 
Bilet ulgowy: dzieci od 6 roku życia, młodzież szkolna, studenci do 26 roku życia, seniorzy 60+, niepełnosprawni, posiadacze Karty Dużej Rodziny. 
GRATIS: dzieci do 6 roku życia.

Budapeszt zachwyca połączeniem piękna nowoczesnej, zachodniej metropolii z duchem historii dawnego imperium Habsburgów. Budapeszteński Jarmark Bożonarodzeniowy organizowany w 2022 roku, został uznany za najlepszy jarmark świąteczny w Europie (plebiscyt portalu European Best Destinations)

TERMIN 2024: 30.11

Wycieczka zalecana dla dzieci powyżej 4 roku życia.

Program wycieczki

04.00 Wyjazd autokaru z Zakopanego (mapa przystanków)
11.00 Przyjazd do Budapesztu. Spotkanie z przewodnikiem na Placu Bohaterów. Spacer przez Park Miejski i Zamek Vajdahunjad. W dalszej części zwiedzanie: Wzgórze Zamkowe, Kościół Macieja, Zamek Królewski, Bazylika św. Stefana, Plac Wolności, Parlament, pomnik Imre Nagya
15.00 Czas wolny na Jarmarku Bożonarodzeniowym przy Bazylice św. Stefana
17.00 Przejazd komunikacją miejską na ul. Vaci - Jarmark Bożonarodzeniowy. Czas wolny.
19.30 Przejazd komunikacją miejską w kierunku przystani, czas wolny
20.00 Rejs statkiem po Dunaju
21.30 Wyjazd z Budapesztu
04.30 Planowany przyjazd do Zakopanego.

Opis atrakcji

Zamek Vajdahunyad, Kościoł Macieja, Wzgórze Zamkowe i Zamek Królewski

Zwiedzanie Budapesztu rozpoczniemy od Placu Bohaterów - jednego z największych i najważniejszych placów w mieście. Przespacerujemy się także Parkiem Miejskim, w którym wznoszą się wieże baśniowego Zamku Vajdahunyad. Zamek został zbudowany niedaleko sztucznego jeziorka, które w zimie zamienia się w lodowisko. Następnie udamy się pod Kościół Macieja, który jest jednym z najważniejszych i najbardziej znanych kościołów węgierskich. Usytuowany jest praktycznie w samym centrum Wzgórza Zamkowego, przy placu Świętej Trójcy, a jego strzelista, neogotycka wieża czyni go jednym z najlepiej rozpoznawalnych zabytków Budapesztu. Wzgórze Zamkowe jest reprezentacyjnym miejscem w stolicy, znajduje się tam najstarsza część miasta oraz Zamek Królewski.

Bazylika św. Stefana

Bazylika św. Stefana poświęcona została pierwszemu węgierskiemu królowi Stefanowi I. W jej wnętrzu znajdują się najważniejsze reliwie narodowe - zasuszona dłoń patrona świątyni. Bazylika jest największym kościołem stolicy Węgier - może pomieścić ponad 8000 wiernych. Zwieńczeniem bazyliki jest 96-metrowa kopuła z mozaiką przedstawiająca Boga Ojca

Jarmark Bożonarodzeniowy

W okresie przedświątecznym Budapeszt nabiera szczególnych barw - udekorowane są nie tylko ulice, ale też najsłynniejsze zabytki. Miasto kusi bogatą ofertą kulturalną, licznymi stoiskami z pamiątkami i gastronomią oraz światowej klasy zabytkami. Podczas wycieczki będziemy mogli zagłębić się w przedświąteczną atmosferę miasta i jego niezwykły charakter. Zobaczymy perełki ceramiczne i rzemieślnicze oraz skosztujemy świątecznych regionalnych potraw węgierskich.

Rejs statkiem

Rejsy po Dunaju są jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych podczas wizyty w Budapeszcie. Z pokładu statku można podziwiać najważniejsze zabytki stolicy Węgier. 

Dodatkowa informacja o opłatach

Cena zawiera:
  • przejazd komfortowym autokarem
  • opiekę pilota
  • przewodnika po Budapeszcie
  • audio guide
  • ubezpieczenie NNW i KL
  • poczęstunek w autokarze: słodka bułka + woda 0.5l
Obowiązkowa opłata:

przejazd komunikacją miejską: 2 500 HUF
rejs statkiem po Dunaju: 20€

Opcjonalnie płatne:

Kościół Macieja: 2900 HUF dorośli/ 2300 HUF uczniowie, studenci, seniorzy 60+/ GRATIS dzieci do 6 lat.
Bazylika św. Stefana: 2300 HUF dorośli/ 1700 HUF studenci*, uczniowie, seniorzy 65+/ 5500 HUF bilet rodzinny 2+2 (dzieci do 12 lat)/ GRATIS dzieci do 6 lat
* na podstawie legitymacji międzynarodowej
obiad około 6000 HUF

1 000 HUF = ok. 15 zł

ZASADY REZYGNACJI I ZWROTU KOSZTÓW:

Rezygnacja z wycieczki jest możliwa w określonym terminie:
1. Wycieczki trwające do 12h (Polska, Słowacja – z wyjątkiem wycieczek „Bratysława” i „Łomnicki Szczyt”) - rezygnacja jest możliwa na 24h przed rozpoczęciem wycieczki (w godzinach pracy biura)
2. Wycieczki trwające od 13 do 25h oraz wycieczka „Łomnicki Szczyt” - rezygnacja jest możliwa najpóźniej na 72h przed rozpoczęciem wycieczki (w godzinach pracy biura)

W przypadku terminowego anulowania rezerwacji, kwota zwrotu zostanie pomniejszona o opłatę rezerwacyjną w wysokości 30zł/os.
W przypadku rezygnacji w czasie krótszym niż podany, zwrot nie przysługuje.

3. Wycieczki kilkudniowe („Trzy Stolice”, „Dolina Wachau”) - koszty rezygnacji:
- rezygnacja do 14 dni przed datą wyjazdu – stała opłata 200 zł/os.
- 13 do 6 dni – 30% ceny imprezy
- od 5 dni przed datą wyjazdu – zwrot nie przysługuje

W przypadku odwołania wycieczki przez Biuro Strama przysługuje pełen zwrot wpłaconej kwoty. 

Zakup wycieczki jest równoznaczny z akceptacją powyższych warunków.