300 zł (normalny)
270 zł (ulgowy)
GRATIS (dzieci do 6 roku życia)

Wiedeń to miasto wielowiekowej historii, kultury i tradycji. Podczas wycieczki zobaczymy m.in. gotycką Katedrę św. Szczepana, Ratusz, Hofburg oraz dawną siedzibę Habsburgów - Pałac Schönbrunn. Przede wszystkim jednak odwiedzimy słynne na całym świecie wiedeńskie jarmarki bożonarodzeniowe.
TERMIN - sobota: 03.12

Wycieczka zalecana dla dzieci powyżej 4 roku życia.

Wiedeń to miasto wielowiekowej historii, kultury i tradycji. Podczas wycieczki zobaczymy m.in. gotycką Katedrę św. Szczepana, Ratusz, Hofburg oraz dawną siedzibę Habsburgów - Pałac Schönbrunn. Przede wszystkim jednak odwiedzimy słynne na całym świecie wiedeńskie jarmarki bożonarodzeniowe.
TERMIN - sobota: 03.12

Wycieczka zalecana dla dzieci powyżej 4 roku życia.

Program wycieczki

00.30 Odjazd autokaru z Zakopanego (mapa przystanków)
07.15 Przejazd do rezydencji Schönbrunn - zwiedzanie ogrodów pałacowych, spacer na Gloriettę
08.35 Zwiedzanie Pałacu Schönbrunn lub czas wolny w ogrodach pałacowych
09.30 Przejazd do Centrum
10.00 Spotkanie z przewodnikiem - m.in. Starowka wiedeńska, Jarmark Bożonarodzeniowy przy Katedrze św. Szczepana, ul. Kohlmarkt i Graben, Hofburg, Jarmark-Freyung, Jarmark Bożonarodzeniowy przy Ratuszu.
12.30 Czas wolny w Centrum
15.15 Przejazd pod Belweder
15.30 Przejście przez ogrody Belwederu, czas wolny
16.15 Przejazd pod Dom Huderwassera lub przedłużenie czasu wolnego pod Belwederem – Wioska Bożonarodzeniowa
16.45 Czas wolny Hunderwasser Village
17.30 Wyjazd z Wiednia
24.00 Planowany przyjazd do Zakopanego

 

Opis atrakcji

Pałac Schönbrunn

Dawna letnia rezydencja cesarzowej Sisi. To jeden z najpiękniejszych barokowych budynków w Europie. Zachwyca czarującym krajobrazem parkowym, Palmiarnią, Gloriettą i ogrodem zoologicznym.

Wiedeński Jarmark Bożonarodzeniowy

Najpiękniejsze wiedeńskie place przemieniają się w czarujące jarmarki bożonarodzeniowe. Stare miasto i ulice handlowe są udekorowane świątecznymi lampkami,  a w  powietrzu unosi się zapach świątecznych wypieków. Na tradycyjnym jarmarku można zakupić prezenty świąteczne, ozdoby choinkowe, wyroby rzemiosła artystycznego, słodycze i rozgrzewające napoje.

Zabytki w centrum

Podczas spaceru z przewodnikiem poznamy historię Wiednia oraz zobaczymy z zewnątrz jedne z najpiękniejszych zabytków tego miasta m.in. Katedrę Św. Szczepana, Operę, Parlament oraz wiedeński pałac władców Austrii - Hofburg.

Belweder i Dom Hundertwassera

Belweder - barokowy pałac księcia Eugeniusza Sabaudzkiego, położony na wzgórzu, w pięknym otoczeniu, z którego roztacza się rozległy widok na kompozycję ogrodu. Podziwiać będziemy mogli dwie części - dolny i górny pałac.

Dom Hudertwassera to nietypowa, kilkupiętrowa kamienica, która wyróżnia się swoimi barwami, kształtami oraz brakiem linii prostych czy jakiejkolwiek symetrii. Należy do najsłynniejszych dzieł architektonicznych Friedensreicha Hundertwassera.

Dodatkowa informacja o opłatach

Cena zawiera:
  • przejazd komfortowym autokarem lub busem (zależnie od frekwencji)
  • opiekę pilota
  • przewodnika po Wiedniu 2,5 godziny
  • ubezpieczenie NNW i KL
  • poczęstunek: kanapka + woda 0,5l
  • audio guide w przypadku dużych grup
Obowiązkowo płatne:

bilet na METRO i komunikację miejską: 8€ dorośli i młodzież powyżej 15 roku życia/ 0€ dzieci do 15 lat (obowiązuje tylko w wakacje i w dni wolne od szkoły)/ GRATIS dzieci do 6 lat.
UWAGA: w komunikacji miejskiej obowiązuje noszenie maseczek ffp2. Dzieci w wieku 6-14 lat mogą mieć zwykłą maseczkę medyczną. Dzieci do 6 lat nie podlegają obowiązkowi zakrywania twarzy. Niezastosowanie się może skutkować karą pieniężną.

Opcjonalnie płatne:

Pałac Schönbrunn (Imperial Tour): 22€ dorośli/ 18€ studenci*, niepełnosprawni/ 15€ dzieci i młodzież 6-18 lat/ GRATIS dzieci do 6 lat
*19-25 lat. Zniżka tylko na podstawie legitymacji międzynarodowej

GRANICE OTWARTE DLA WSZYSTKICH! 

W państwach, do których organizujemy wycieczki, aktualnie nie obowiązują żadne ograniczenia wjazdowe związane z Covid-19.

Szczegółowe informacje:
Słowacja  https://www.gov.pl/web/slowacja/zasady-wjazdu-cudzoziemcow-do-republiki-slowackiej-i-tranzytu-przez-jej-terytorium
Austria  https://www.gov.pl/web/austria/przyjazd-i-tranzyt-przez-Austrie 
Węgry  https://www.gov.pl/web/wegry/informacje-dla-podrozujacych

bon turystyczny na wycieczki jednodniowe